شمانیوز

کارشناس هواشناسی گفت: طی امشب و فردا برای ۴ استان کشور به سبب بارش‌های شدید احتمال آبگرفتگی معابر، سیلاب و وقوع تگرگ وجود دارد.

به گزارش شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی  از ورود سامانه جدید بارشی به کشور خبر داد و گفت: امروز بعدازظهر با ورود سامانه جدید بارشی، بارش در استان‌های واقع در نوار غربی کشور آغاز می‌شود و سپس دامنه‌های البرز و زاگرس را رگبار باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد تگرگ فرا می‌گیرد.

وی افزود: روز یکشنبه علاوه بر استان‌های ساحلی خزر، بخش‌هایی از شمال شرق و مرکز بارش در بر می‌گیرد.

گودرزی ادامه داد: روز یکشنبه وزش باد قابل ملاحظه‌ای برای نوار غربی کشور پیش بینی می‌شود که می‌تواند در این منطقه منجر به خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی از وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر خبر داد و گفت: بنابر نقشه‌های هواشناسی از امشب تا فردا در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و شمال شرق خوزستان احتمال آبگرفتگی معابر، بالا آمدن آب سطح رودخانه، سیلاب ناگهانی، وقوع تگرگ و صاعقه وجود دارد.

به گفته وی، طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه در نوار شمالی بارندگی آغاز می‌شود، ضمن آنکه برای بخش‌هایی از مرکز و شرق به صورت پراکنده بارش خواهیم داشت.

گودرزی افزود: طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه با نفوذ جریانات شمالی در استان‌های ساحلی خزر کاهش دما خواهیم داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه اواخر وقت یکشنبه و طی روز دوشنبه دریای خزر مواج و متلاطم است، گفت: همچنین طی روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه دریای جنوب مواج و متلاطم است.

 

آسمان پایتخت بارانی می‌شود

وی با اشاره به اینکه امروز پدیده خاصی برای تهران نداریم، بیان کرد: امروز برای آسمان پایتخت گاهی وزش باد انتظار می‌رود و اواخر وقت امشب بارش‌های خفیفی در تهران آغاز می‌شود.

گودرزی ادامه داد: روز یکشنبه برای آسمان تهران رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان بیشینه دمای امروز و فردا تهران را ۲۸ درجه سانتی گراد اعلام کرد و گفت: طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه با ورود جریانات شمالی دمای تهران کاهش می‌یابد به طوریکه بیشینه دما در روز دوشنبه به ۲۶ و سه شنبه ۲۴ درجه سانتی گراد می‌رسد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه