شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

روایت کیهان از ماجرای جنجالی محسن چاوشی

کیهان نوشت: «در سالگرد شهادت امام اول شیعیان انتشار یک قطعه موسیقی در وصف مولای متقیان توسط یکی از خوانندگان ایرانی، باعث شد تا همسر خواننده ایران‌ستیز (ابی) در فضای مجازی با وضعیتی نامتعادل علیه باور‌های مذهبی مردم ایران و امام علی (ع) صحبت کند. طی هفته‌های اخیر، ابراهیم حامدی مشهور به «ابی» به خاطر اظهارات ضد ایرانی و خوش‌رقصی‌اش برای عربستان سعودی، با واکنش‌های منفی بسیاری مواجه شده است. ابی به همراه تعدادی دیگر از خواننده‌های کاباره‌ای و فراری چندی قبل با حضور در یک جشن به میزبانی ولیعهد عربستان، ترانه‌هایی را خواندند. کنسرتی که با استقبال سردی مواجه شد! این بار و همزمان با به شهادت رسیدن امام علی (ع) با شمشیر جهل، همسر ابی به طور مستقیم علیه باور‌های مذهبی مردم ایران و حتی امام علی (ع) شمشیر جهل و نفرت کشید! نکته قابل تأمل این است که همسر ابی در حالی از خواننده داخلی به خاطر ابراز ارادت به حضرت علی (ع) با عنوان «هنرمند حکومتی» یاد کرده است که همسر خودش اخیرا به خاطر گرفتن چند دلار بیشتر، به پا بوس ولیعهد یکی از عقب‌افتاده‌ترین و جانی‌ترین رژیم‌های جهان یعنی رژیم آل‌سعود رفت؛ ابی حتی برای خوشایند پادشاهان عربستان علیه کشور خودش حرف هم زد! در واقع کنسرت مبتذل و ضد ایرانی عربستان، باعث رسوایی خوانندگانی شد که سال‌ها تظاهر به ایرانی بودن و وطن‌دوستی می‌کردند، اما همین مدعیان به خاطر چند دلار، ماهیت سلطنت‌طلب تجزیه‌خواه خود را برملا کردند.»
z1og_fefdjnd3y7qv

 

جزئبات برگزاری جام حذفی فوتبال ایران

جام حذفی فوتبال همراه با مسابقات لیگ برتر ایران پیگیری می‌شود.

برای مشاهده جزئیات کلیک کنید 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

انتقاد هاشمی طبا از تصویب قانون ممنوعیت مبارزه با رقبای اسرائیلی

سید مصطفی هاشمی‌طبا فعال سیاسی اصلاح طلب که سابقه ریاست سازمان تربیت بدنی را هم در کارنامه دارد در واکنش به تصویب طرح «مقابله با اقدامات خصمانه اسرائیل» و ممنوعیت رسمی مبارزه ورزشکاران ایرانی با اسرائیلی در گفت‌وگویی با «آزادی» گفت: «این موضوع به قول معروف تحصیل حاصل است، زیرا ورزش ما هیچ وقت با اسرائیل مراوده‌ای نداشته است؛ بنابراین آوردن یک امر حاصل دریک قانون، زائد و مهمل است. مثل اینکه قانون بگذاریم و بگوییم آب شفاف است.» وی افزود: «تصویب چنین بندی در قانون یک نود خودزنی است. این کار زمینه‌ای را ایجاد می‌کند که که نمایندگان اسرائیل در کمیته بین المللی المپیک و فدراسیون‌ها فعال شده و مستند به این قانون، عضویت ایران را در کمیته المپیک تعلیق شده یا همه فدراسیون‌های بین المللی به تبع ورزش ما را تحریم کنند.» هاشمی‌طبا با تاکید بر اینکه «دچار یک انزوای ورزشی می‌شویم» گفت: «تصویب چنین قانونی بی‌مورد بود و احیانا موجب انزوای ورزشی ایران می‌شود» به تشریح تبعات اجتماعی این اقدام پرداخت. هاشمی‌طبا گفت: «توجه داشته باشید که تنها فعالیتی ازایران که باعث می‌شود پرچم ما در رده‌های جهانی بالا برود، ورزش است. ما در هیچ زمینه دیگری اینچنین افتخارات ملی که بتواند در جراید و رسانه‌ها منعکس شود، نداریم؛ بنابراین در درجه اول از این جهت لطمه می‌بینیم. در درجه دوم هم ممکن است که ورزشکاران ما به دلیل این تحریم‌های احتمالی دچار نوعی سرخوردگی شوند. مهم‌تر از همه اینکه تصویب این قانون اصلا ضرورتی نداشت. برای امری که تحصیل حاصل است که قانون وضع نمی‌کنند. قطعا این قانون تبعات بدی در عرصه ورزش و اجتماع به دنبال خواهد داشت».
z1og_fefdjnd3y7qv

 

درمان اتباع خارجی‌ مبتلا به کرونا به صورت رایگان

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از درمان رایگان همه شهروندان خارجی مبتلا به کرونا در ایران خبر داد.

برای مشاهده جزئیات کلیک کنید 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

انتقاد سردبیر سابق کیهان از حرف‌های رییس حوزه‌های علمیه کشور

مهدی نصیری پژوهشگر با انتشار متنی در کانال تلگرامی اش نوشت: آیت الله علیرضا اعرافی رییس حوزه‌های علمیه کشور و عضو فق‌های شورای نگهبان و امام جمعه قم و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و ... و. اخیرا اظهار داشته اند: "حوزه باید پاسخگوی هفت میلیارد بشر باشد؛ نمی‌توان بعد از تحولات جهان کار کرد؛ بلکه باید قبل از آن برنامه ریزی‌های لازم را انجام داد. " آقای نصیری در واکنش به این سخنان یادداشتی نوشت که در بخشی از آن آمده است:. آیا واقعا حوزه ما سرشار از پاسخ‌های متقن و منقح و علمی برای مشکلات بشریت و دنیاست؟ ما که در پیش پا افتاده‌ترین مسائل فقهی خود مانند وقت نماز صبح تا مهمترین مساله کلامی و فلسفی مان یعنی توحید، اختلافات در حد تضاد و تناقض داریم؟ ما به ازای عملی ما در قبال شعار‌ها و ادعاهایمان برای عرضه به دنیا چیست؟ کشوری مملو از مشکلات عدیده اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی و سیاسی و. با قوای سه گانه‌ای گرفتار ضعف‌های اساسی ایده‌ای و ساختاری و مدیریتی و انضباطی و ...؟ کشوری گرفتار دوقطبی‌های مزمن فرساینده و ویرانگر اجتماعی و سیاسی با کاهش حضور مردم در میدان انتخابات و سطوح بالای طلاق و اعتیاد و کاهش زاد و ولد و بیکاری و فقر و تورم لجام گسیخته و شکاف طبقاتی و گرفتار در چنبره اژد‌های هفت سر فساد و چپاول بیت المال و مسئولان اشرافی و...؟
z1og_fefdjnd3y7qv

 

خانواده‌های دارای ۲ معلول صاحب خانه‌ می‌شوند

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه برای مسکن دو معلول‌ها رایزنی‌های صورت گرفته است، گفت: ۵ هزار مسکن به این زمینه تخصیص یافته و واگذار شد.

برای مشاهده جزئیات کلیک کنید 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

بازگشایی محدود صحن‌های روباز حرم‌های مقدس پس ماه رمضان

حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه ستاد مقابله با کرونا گفت: صحن‌های روباز حرم مطهر امام رضا (ع) و دیگر اماکن مقدس از ابتدای ماه شوال به صورت محدود در برخی ساعات بازگشایی می‌شود. به گفته روحانی، صحن‌های روباز حرم مطهر رضوی ۳ ساعت صبح و ۳ ساعت عصر به روی مشتاقان زیارت حضرت بازگشایی می‌شود.
z1og_fefdjnd3y7qv

 

حکم فریبا عادلخواه مشخص شد 

فریبا عادلخواه شهروند ایرانی - فرانسوی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس محکوم شد که در صورت قطعیت، پنج سال آن اجرا می‌شود.

برای مشاهده جزئیات کلیک کنید 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

راهپیمایی خودرویی روز قدس با هدایت سپاه در تهران انجام می‌شود

یانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: بیشترین موارد شناسایی شده کرونا را موارد سرپایی تشکیل می‌دهند و کمترین تعداد مبتلایان بستری را طی ماه‌های اخیر داشته ایم. او ادامه داد: کماکان جزو ۵ کشور برتر در زمینه بهبودیافتگان کرونا هستیم، اما به هیچ وجه در وضعیت عادی به سر نمی‌بریم و هیچ کجای جهان نیز از این شرایط برخوردار نیست. سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: روند بیماری کرونا مدیریت شده است، اما رعایت نکات بهداشتی فردی باید با جدیت از سوی مردم تداوم داشته باشد. جهانپور با اشاره به برگزاری راهپیمایی روز قدس در سراسر کشور گفت: راهپیمایی روز قدس به جز در مناطق سفید که به صورت تجمع در محل نماز جمعه‌ها خواهد بود، در شهر تهران به صورت خودرویی و با هدایت سپاه برگزار می‌شود.
z1og_fefdjnd3y7qv

 

 اجرا نشدن طرح ترافیک تا زمان کنترل کرونا + جزئیات 

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: لغو طرح ترافیک در تهران و افزایش تردد خودروها در سال جاری تاثیری روی شاخص کیفیت هوا نداشته و پیشنهاد وزارت بهداشت این است که تا زمان کنترل کرونا یا افزایش ظرفیت حمل و نقل عمومی، طرح ترافیک اجرا نشود.

برای مشاهده جزئیات کلیک کنید 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

ادعایی درباره هزینه‌های بادیگارد ویلموتس

خبرآنلاین نوشت: هر روز اخبار جدیدتر و عجیب‌تری از همکاری جنجالی مارک ویلموتس و دستیارانش با فدراسیون فوتبال ایران منتشر می‌شود. آخرین خبر این بود که او در فیفا به ایران اتهام کلاهبرداری و دست بردن در قرارداد مورد توافق را زده است. حالا هم خبری از فدراسیون به بیرون درز کرده که شنیدن آن برایتان عجیب خواهد بود. مارک ویلموتس به اصرار همسرش، همراه با یک بادیگارد به ایران سفر می‌کرد. او برخلاف مصاحبه‌هایش که می‌گفت: ایران کشور امنی است، در عمل بادیگارش را به خود چسبانده بود و بدون او هیچ جا نمی‌رفت! این فرد سرجه بورلی نام داشت و قبلا در رقابت‌های توردودفرانس (معتبرترین رقابت‌های دوچرخه سواری جهان در کشور فرانسه) و کنار دست دوچرخه سواران دیده می‌شد. بورلی همزمان با حضور ویلموتس در ایران، به تهران سفر کرد و در تمرینات کنار زمین می‌ایستاد و چهارچشمی همه را می‌پائید تا مبادا خبرنگاران و عکاسان حاضر، به ویلموتس حمله نکنند! اما بد نیست بدانید هزینه‌های بادیگارد شخصی ویلموتس در ایران را هم فدراسیون فوتبال می‌داد! هزینه پرواز‌های فرست کلاس (که مدام همراه با ویلموتس در حال سفر به خارج از ایران بود)، هزینه هتل و هزینه غذای بادیگارد او را فدراسیون پرداخت می‌کرد. با وجود آنکه تاج و علوی سخنگوی فدراسیون فوتبال مدام تاکید داشتند قرارداد ویلموتس عالی بسته شده و نسبت به قرارداد کی‌روش، قرارداد بهتری است، اما در عمل یکسری شرایط را پذیرفته بودند که کلا قرارداد را به نفع مربی بلژیکی می‌کرد.
z1og_fefdjnd3y7qv

 

پرتفوی بورس چیست؟

پرتفوی یک واژه فرانسوی به معنی سبد سهام است که با تشکیل پرتفوی می‌تواند ریسک بازار سرمایه را کاهش داد.

برای مشاهده جزئیات کلیک کنید 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

ماجرای پلمب کلینیک‌های دامپزشکی چه بود؟

تعدادی از کلینیک‌های دامپزشکی در برخی از مناطق تهران در یک و ماه نیم گذشته پلمب شدند. اگر چه هنوز علت دقیق این اقدام مشخص نیست، اما بنابر گفته رئیس سازمان دامپزشکی کشور به زودی این موضوع در جلسه مشترک میان سازمان دامپزشکی، سازمان نظام دامپزشکی، سمن‌های دامپزشکی و شهرداری حل خواهد شد.بیش از یک ماه است که برخی از مناطق شهرداری تهران اقدام به تعطیلی و پلمب کلینیک‌های دامپزشکی کرده اند. اقدامی که نارضایتی و نگرانی بسیاری از فعالان در عرصه دامپزشکی را در پی داشته است و معتقدند پلمب این مراکزی که در راستای ارتقای بهداشت جامعه تلاش می‌کند در نهایت به ضرر شهروندان خواهد بود و در شرایط حساس کنونی یعنی شیوع ویروس کرونا و احتمال بروز بیماری مشترک بین انسان و حیوان وجود این مراکز و خدمات آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 برگزاری امتحانات دانش‌آموزان به چه صورت است ؟

معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش دستورالعمل برگزاری امتحانات و آزمون‌های تراکمی دانش‌آموزان در شرایط فاصله‌گذاری اجتماعی را ابلاغ کرد.

برای مشاهده جزئیات کلیک کنید 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

پیشنهاد صلح کرونایى میان ایران و آمریکا

کتایون لامع زاده مدیرکل اخبار داخلی خبرگزاری ایرنا از طرح موضوع پیشنهاد صلح کرونایى میان ایران و آمریکا خبر داد. خانم لامع زاده نوشت که این طرح پیشنهادى از سوی دایان فاینستاین، سناتور دمکرات مطرح شده و جزئیات آن به این شرح است: ١- وزیران دفاع و خارجه ایران و آمریکا دیدار‌های رودررو داشته باشند تا با کاهش تنش امکان بروز جنگ تصادفی را به حداقل برسانند
‌٢- تحریم‌ها علیه ایران به صورت محدود و موقت رفع شود، ‌تامین تجهیزات مورد نیاز پزشکی تسهیل شود.
‌رفع تحریم‌ها نیز شامل این موارد شود: ‌خرید نفت و محصولات نفتی و پتروشیمی، ‌نهاد‌های مالی خارجی در تعامل با بانک‌های ایرانی، ‌نهاد‌های مالی خارجی که تراکنش پولی خرید محصولات نفتی ایران را انجام می‌دهند. همچنین ‌یک مجوز عمومی ۹۰ روزه برای خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای مقابله با کرونا صادر شود. ‌آمریکا از درخواست وام ۵ میلیارد دلاری ایران در از صندوق بین‌المللی پول به صورت پرداخت از طریق کانال‌هایی مشابه کانال سوئیس حمایت کند. /باشگاه روزنامه نگاران

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه