شمانیوز
شما نیوز

تشریح محدودیت‌های استان اصفهان از اول آذر

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: عصر امروز پنجاه و یکمین جلسه استانی ستاد مقابله با کرونا برگزار شد که تمرکز این جلسه بررسی محدودیت‌هایی بود که قرار است از روز شنبه اول آذر اعمال شود.

حجت الله غلامی، شامگاه (پنجشنبه_ ۲۹ آبان) در نشست خبری که به صورت اینترنتی برگزار شد، اظهار کرد: از ۲۴ شهرستان استان اصفهان ۱۴ شهرستان در وضعیت قرمز و ۱۰ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند، بنابراین شهرستان زرد در استان نداریم.

به گزارش ایسنا، سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان ادامه داد: اعمال محدودیت‌های جدید عنوان طرح هوشمند را به خود گرفته به این معنا که هر شهری بتواند محدودیت‌های اعمال شده را اجرا کند تا اوضاع خود را بهبود ببخشد.

غلامی با بیان اینکه در شهر‌های قرمز ۵ دسته محدودیت اعمال می‌شود، گفت: بخش اول محدودیت‌ها شامل ادارات است که به ادارات ضروری و غیر ضروری تقسیم می‌شوند. خدمات ضروری شامل دستگاه‌های اجرایی است که در زندگی روزمره شهروندان تاثیر مستقیم دارند مانند ادارات آب، برق و خدمات شهری. خدمات عادی هم شامل سایر دستگاه‌ها است.

وی افزود: بر این اساس حضور کارمندان در اداراتِ شهر‌های قرمز به شکل یک سوم است و در مشاغل ۲ و ۳ و ۴ دو هفته تعطیلی از اول آذر اعمال می‌شود که هر گونه تخلف از این قانون سبب بسته شدن مغازه برای ۱۵ روز می‌شود.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان یادآور شد: همچنین آموزش در شهر‌های قرمز به شکل حضوری ممنوع و برگزاری هر گونه مراسم مذهبی و نماز جمعه ممنوع است که اگر تخلف شود برای بار اول تذکر می‌دهیم و اگر برای بار دوم تکرار شود جریمه فردی ۱۰ میلیونی در نظر گرفته می‌شود.

غلامی گفت: در خصوص تردد‌ها هر گونه ورود و خروج خودرو‌ها از شهر‌های قرمز ممنوع است و خودرو‌ها با پلاک غیر بومی نیز نمی‌توانند به شهر‌های قرمز وارد شوند و برای متخلفان جریمه یک میلیونی اعمال می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین تردد خودرو‌های شخصی از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح در شهر‌های قرمز ممنوع است و هر کسی در این خصوص تخلف کند ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: برای شهر‌های نارنجی حضور پرسنل در ادارات به میزان یک دوم است. همچنین هر گونه آموزش حضوری در این شهر‌ها و برگزاری مراسم مذهبی و نماز جمعه ممنوع است و متخلفان برای اول تذکر می‌گیرند و در صورت تکرار جریمه فردی ۵ میلیونی را متحمل می‌شوند.

غلامی افزود: برای شهر‌های زرد ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح را نداریم که البته فعلا شهر زردی نداریم، اما این محدودیت برای شهر‌های نارنجی برقرار است.

وی در خصوص کارمندان دستگاه‌هایی که حق تردد در ساعات ممنوع را دارند تصریح کرد: کارکنان امداد و نجات، قاضی‌ها و برخی از کارمندان صدا و سیما، تاکسی‌های اینترنتی و شرکت‌های خدمات ضروری می‌توانند لیست مورد نظر خود را به فرمانداری‌ها ارائه دهند تا برگ تردد دریافت کنند.

غلامی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر فعالیت یکی از دانشگاه‌های اصفهان که کلاس‌های خود را برای مدتی به شکل حضوری برگزار می‌کرده است، گفت: در شهر‌های قرمز برگزاری کلاس حضوری ممنوع است و با متخلفان به شدت برخورد شده و جریمه‌های سنگینی در نظر گرفته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت ساعت کار اتوبوسرانی و مترو با توجه به محدودیت جدید تردد از ساعت ۹ شب، ساعت کار این دو دستگاه به زودی اعلام می‌شود.

 

 

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied