شمانیوز

خبر استعفای وزیر آموزش و پرورش در حالی در فضای مجازی می چرخد که هیچ کس در وزارتخانه آن را تایید نمی کند و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش نیز در دسترس نیست.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از مهر: از صبح امروز اخبار استعفای سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در فضای مجازی و کانال‌های تلگرامی می چرخد. استعفایی که گفته می‌شود در آخرین جلسه هیئت دولت تقدیم رئیس جمهور شده است. این در حالی است که در وزارت آموزش و پرورش از روابط عمومی، معاونین تا مشاوران ایشان خبر را تأیید نمی‌کنند و حتی برخی نیز اظهار بی اطلاعی می‌کنند و برخی ترجیح می‌دهند آن را نه تأیید و نه تکذیب کنند. یکی در فضای مجازی دلیل استعفا را به نتیجه نرسیدن وزیر آموزش و پرورش با سازمان امور استخدامی برای اصلاح حقوق دانشجو معلمان و وضعیت آنها ذکر می‌کند و دیگری به نقل از منبع مطلع دلیل این استعفا را نارضایتی رئیس دولت از عملکرد وی می‌داند و دیگری دلایل سیاسی را ذکر می‌کند.

اینها همه در حالی است که آخرین توئیت وزیر آموزش و پرورش مربوط به ۱۶ خرداد است که درباره آخرین وضعیت اصلاح حقوق دانشجو معلمان نوشت: «در آخرین روز قبل از تعطیلات در جلسه‌ای با حضور رئیس محترم و همکاران سازمان اداری و استخدامی موضوع اصلاح حقوق همکاران جوانم در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی را بررسی کردیم و با نظر مثبت جناب انصاری امیدوارم به زودی نتیجه مورد نظر به دست آید.»

یک منبع آگاه در آموزش و پرورش از عدم اطلاع رئیس دانشگاه فرهنگیان از گمانه زنی‌ها برای به نتیجه نرسیدن وضعیت دانشجو معلمان خبر داد و این استعفا را تکذیب کرد.

منبع موثق دیگری در وزارت آموزش و پرورش این خبر را رد کرد ولی در عین حال قول پیگیری بیشتر درباره این خبر را به خبرنگار مهر داد.

امیرعلی نعمت الهی رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی که مطلع ترین فرد وزارتخانه در این زمینه است، نیز پاسخگوی تماس‌های تلفنی خود نیست. همین عدم پاسخگویی این گمانه را تشدید می‌کند چرا که در صورت کذب بودن خبر از پایه و اساس وی اولین نفری بود که بنا به تجربه در گفتگو با رسانه ها آن را تکذیب می کرد.

در واقع به نظر می‌رسد وزیر آموزش و پرورش که دو بار تا پای استیضاح رفته است و برای گذر از طرح نشدن استیضاح تلاش خود را برای اقناع مجلس به کار برد، دلایل مشخصی برای استعفا نداشته باشد. با اینهمه باید منتظر روزهای آتی بود تا ابعاد مطرح شدن خبر استعفای وزیر آموزش و پرورش بیشتر مشخص شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • ناشناس

    واااااای

  • ناشناس

    سلام وزیری که نتواند حق همکاران خودش را از دولت بگیرد و اینکه همکارانش 8 ماه اضافه کاری کردند و فقط 2 ماه دریافتی داشته اند بهترین و عاقلانه ترین کار استعفا هست