شمانیوز

عوامل تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان طارم به همراه تیم فوریت های پزشکی شهر آببر با کمک افراد محلی جسد جوان ۳۰ ساله را از سد طبیعی کردآباد در شهرستان طارم بیرون کشیدند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ایرنا: رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طارم افزود: این اتفاق تلخ، ساعت ۱۳ ظهر روز جمعه /۲۸ تیرماه جاری / رخ داد و تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان طارم بلافاصله پس از اطلاع از موضوع در قالب یک تیم ۱۰ نفره به محل اعزام شدند.

سید باقر حسنی در مورد یافتن جسد جوان غرق شده، گفت: قبل ازرسیدن به محل سد و آغازعملیات برای یافتن جسد جوان غرق شده، در مسیر منطقه مورد نظر با ما تماس گرفته شد و خبر رسید که جسد توسط افراد محلی بیرون کشیده شده است.

وی اظهار داشت: این جوان غرق شده همراه ۶ نفر از دوستان طبعیت گرد خود برای برنامه کوهپیمایی و طبیعتگردی، در منطقه توریستی سد طبیعی کردآباد طارم حضور داشت و سپس تن به آب زده و به علت ناآشنایی به فن شنا به زیر آب رفته و در مقابل چشمان دوستان خود غرق شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طارم با تاکید بر لزوم رعایت موازین ایمنی در سفربه مناطق توریستی طارم که شامل سدها و رودخانه ها هستند، افزود: این مناطق محل مناسبی برای شنا نیست و افرادی که این اماکن را برای تفریح انتخاب می‌کنند، باید به علائم هشدار دهنده برای حفظ سلامت خود و خانواده توجه جدی داشته باشند.

به گزارش ایرنا، سد طبیعی کردآباد درپی زلزله هولناک ۳۱ خردادماه سال ۱۳۶۹ شمال و شمالغرب کشور و در اثر رانش زمین و ریزش کوه و بسته شدن مسیر رود درشهرآب بر مرکز شهرستان طارم بوجود آمده است.

شهرستان طارم با ۴۷ هزار نفر جمعیت (حدود ۵ درصد جمعیت و ۱۰ درصد مساحت استان زنجان) در ۹۰ کیلومتری شمال شرقی زنجان واقع شده و با استانهای قزوین، اردبیل و گیلان همسایه است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه