کد خبر : 887003

معمولاً تعداد مرد‌هایی که به همسر خود خیانت می‌کنند از تعداد زنانی که به شوهر خود خیانت می‌کنند بیشتر است. ولی تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر تعداد زنان خیانتکار نسبت به قبل بیشتر شده است.

معمولاً تعداد مرد‌هایی که به همسر خود خیانت می‌کنند از تعداد زنانی که به شوهر خود خیانت می‌کنند بیشتر است. ولی تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر تعداد زنان خیانتکار نسبت به قبل بیشتر شده است. موسسه Coffee and Company بریتانیا در یکی از پژوهش‌های خود نشان داد که از ۳۰۰۰ شرکت کننده، ۲۰ درصد زنان به خیانت به همسران خود اعتراف کرده اند. اما چرا زنان به شوهران خود خیانت می‌کنند؟ در اینجا به ۱۰ مورد اشاره می‌کنیم که شاید بعضی از آن‌ها شما را متعجب کنند. چرا خانم‌ها بعد از ازدواج خیانت می‌کنند؟ انتقام جویی گاهی بی وفایی یک زن از حس انتقام جویی او ناشی می‌شود. گاهی زنان بر خلاف میل باطنی خود به شوهر خود خیانت می‌کنند تا به او بفهمانند حس مورد خیانت قرار گرفتن چه قدر دردناک است؛ و جالب اینکه در خیلی از موارد این حربه زنان جواب می‌دهد. دکتر بنی وِیل می‌گوید " مرد‌ها به اندازه زنان احساساتی نیستند بنابراین در اکثر مواقع درد و رنج ناشی از خیانت همسر را درک نمی‌کنند، مگر اینکه خودشان طعم آن را بچشند. " زنان با این کار در واقع می‌خواهند شرایطی برابر با شوهر خود داشته باشند، چون احساس می‌کنند آنچه تا به حال به آن پایبند بوده اند دیگر اعتبارو ارزشی ندارد.
بی تفاوتی همسر گاهی بی وفایی زنان از احساس نادیده گرفته شدن یا بی تفاوتی همسر نسبت به مسائل و مشکلات ناشی می‌شود. روث هوستون، کارشناس و موسس سایت معتبر infidelityAdvice.com، می‌گوید " اکثر زنان ابتدا سعی می‌کنند به همسرشان بفهمانند که مشکلی وجود دارد و چیزی آن‌ها را ناراحت کرده است. اما اگر شوهر متوجه این اشارات غیرمستقیم نشود، به همسر خود بی اعتنایی کند یا گلایه‌های او را جدی نگیرد، زن به خیانت روی می‌آورد، چون احساس می‌کند راه دیگری نمانده است. "
احساس ناامنی و خلاء عاطفی زنان نیاز دارند که دوست داشته شوند و مورد تحسین و قدردانی قرار گیرند. مییرز، کارشناس خانواده، می‌گوید " خیانت معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که زنی احساس کند آن طور که باید و شاید مورد علاقه و توجه همسرش قرار نمی‌گیرد و همسرش قدر او را نمی‌داند. معمولاً زنان به سمت مرد‌هایی دیگر جذب می‌شوند، چون از زبان آن‌ها تعریف‌ها و تحسین‌هایی را می‌شنوند که از زبان شوهر خود نمی‌شنوند. " زنان دوست دارند همیشه به چشم همسرشان خاص و فوق العاده باشند و تشنگی و عشق او را احساس کنند.
بازگشت به روابط قبلی میرز می‌گوید " بازگشت به روابط قبلی راهی آسان برای یافتن کسی است که بتواند کمبود‌های زندگی زنان را برای مدتی کوتاه جبران کند. البته این راه حل بسیار مقطعی است و نمی‌تواند تاثیر ماندگاری داشته باشد. البته آنچه زنان می‌خواهند شخص قبلی نیست بلکه یا احساساتی است که در رابطه قبلی تجربه کرده اند و یا دیدی است که در آن زمان نسبت به خود داشته اند. " به عقیده ویل " بازگشت به روابط گذشته باعث می‌شود زنان احساس جوانی، سرزندگی و جذابیت کنند. "
رابطه طولانی و یکنواخت اکثر زوج‌هایی که برای مدت طولانی با هم زندگی کرده اند، کم کم احساس می‌کنند آن حرارت و عشق روز‌های اول را ندارند. بومن، کارشناس خانواده، می‌گوید " روز‌های اول یک رابطه زمانی هستند که احساس می‌کنید انتخاب شده اید و مورد توجه و علاقه هستید. اما در مورد روابط طولانی قضیه کاملاً متفاوت است، چون دیگر هورمون‌هایی که در اوایل رابطه با دیدن طرف مقابل در بدنتان ترشح می‌شد کمتر شده اند. " البته این مشکل اجتناب ناپذیر نیست و تکنیک‌هایی برای مبارزه با احساس یکنواختی و تولید دوباره هورمون‌ها وجود دارد. مثلاً می‌توانید هر روز همسر خود را به مدت ۲۰ ثانیه در آغوش بگیرید و حرف‌های عاشقانه بزنید. ویل می‌گوید " نکته جالب اینکه عدم وجود اختلاف و مشاجره همیشه نشان خوبی نیست. دعوا و جدل گاهی عشق ما را بیشتر می‌کند. آمار نشان می‌دهد زوج‌هایی که همیشه رابطه‌ای آرام و بدون تنش دارند بیشتر در معرض خطر خیانت و بی وفایی هستند. "
ترس از خیانت شوهر بسیاری از زنان خیانت و بی وفایی را جزئی جدایی ناپذیر از شخصیت مردان می‌دانند و به همین دلیل همیشه دچار استرس و ترس هستند، حتی اگر شوهرشان واقعاً به آن‌ها خیانت نکند. گاهی بی وفایی و شروع یک رابطه مخفیانه راهی است برای کاهش این اضطراب.
روابط زناشویی سرد و یکنواخت زوج‌هایی که برای مدت طولانی در کنار هم زندگی کرده اند معمولاً از یکنواختی و سردی روابط جنسی شکایت می‌کنند. در پژوهشی که در سال ۲۰۱۰ صورت گرفت، ۸۱ درصد از زنان می‌گفتند روابط زناشوییشان سرد و قابل پیش بینی شده و دیگر جذابیتی ندارد. مِیِر می‌گوید " گاهی زنان برای ایجاد تنوع و تجربه‌های جدید مرتکب خیانت و بی وفایی می‌شوند. "
نبود نقاط مشترک اگر زنی احساس کند که دیگر دغدغه یا علاقه مشترکی با شوهر خود ندارد، ممکن است به طرف کس دیگری جلب شود که این دغدغه‌ها و علایق را دارد. اکثر زوج‌ها در روز‌های اول آشنایی احساس می‌کنند کسی را پیدا کرده اند که مثل آن‌ها فکر می‌کند و با آن‌ها همدل و همفکر است. اما در بسیاری از موارد بعد از چند سال این احساس از بین می‌رود. هوستون می‌گوید " بعضی از زنان برای مبارزه با احساس تنهایی و خلاء به بی وفایی روی می‌آورند. "
بیماری زنانی که به بیماری‌ها خطرناک مانند سرطان سینه مبتلا می‌شوند، ممکن است ناگهان دیدی متفاوت به زندگی پیدا کنند، همه قسمت‌های زندگی خود را از اول مرور کنند و به مرگ و نیستی بیشتر فکر کنند. بومن می‌گوید " بدتر اینکه این زنان ممکن است احساس کنند درست زمانی که بیش از همیشه به شوهرانشان نیاز داشته اند تنها مانده اند و دیگر مورد توجه شوهرانشان نیستند. احساسات این زنان آسیب پذیر می‌شود و برای جبران این کمبود‌ها و احساسات منفی به خیانت روی می‌آورند. این احتمال هم وجود دارد که احساس کنند زمان زیادی برایشان باقی نمانده و باید از زمانی که دارند بیشترین استفاده را بکنند. "
جلب توجه و ماجراجویی ویل عقیده دارد "زنان ممکن است احساس کنند که کسی قدر آن‌ها را نمی‌داند. آن‌ها همه زمان خود را به کار‌های خانه اختصاص می‌دهند، کار‌های خانه را انجام می‌دهند، از بچه‌ها مراقبت می‌کنند... حتی بسیاری از آن‌ها بیرون از خانه هم کار می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند مورد احترام قرار بگیرند و ارزش زحمت هایشان شناخته شود. " هوستون می‌گوید " زنان همچنین به دنبال کمی هیجان و سرگرمی در زندگی هستند. بسیاری از این زنان تنها به کمی محبت و توجه نیاز دارند. زنی که در زندگی زناشویی خود از شادی و هیجان و تنوع کافی برخوردار باشد و رابطه‌ای گرم و صمیمی با شوهر خود داشته باشد هرگز خیانت نمی‌کند. "
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید