کد خبر : 894985

چندروزی که در خانه وی کار می‌کردم، متوجه شدم او تنها زندگی می‌کند و مقدار قابل توجهی پول و طلاجات در خانه دارد. از همان زمان بود که فکر سرقت پول و طلاجات به سرم افتاد تا اینکه در شب سرقت، از طریق دیوار، خودم را به داخل حیاط رساندم و نقشه‌ام را اجرا کردم».

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از شرق : سارقی که شبانه پس از ورود به خانه‌ای صاحبخانه را با تهدید و ضرب و شتم آزار و اذیت کرده بود، دستگیر شد. پرونده‌ای با شکایت زنی 50ساله روز 22 اسفند سال گذشته به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شد مبنی بر اینکه یک سارق پس از ورود به خانه و انجام سرقت، شاکی را آزار و اذیت کرده است. زن میان‌سال در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: داخل خانه در حال استراحت بودم که متوجه سروصدا از داخل حیاط خانه شدم. توجهی نکردم و مشغول دیدن سریال مورد علاقه‌ام بودم که ناگهان از داخل اتاقی که بالکن منزل در آن قرار داشت، مردی جوان با صورت پوشیده وارد اتاق پذیرایی شد. ترسیده بودم و قصد داشتم با فریادزدن از همسایه‌ها کمک بخواهم که ناگهان این شخص به سمت من حمله‌ور شد و ضمن ضرب و شتم، با چاقو من را تهدید کرد که اگر سروصدا کنم، من را خواهد کشت. این شخص با نوارچسب دست و پایم را بست و پس از آن دقیقا به داخل اتاقی رفت که من طلاجات خودم را در آنجا نگهداری می‌کردم. پس از سرقت طلاجات و وجوه نقد داخل خانه فکر می‌کردم این شخص از منزل خارج می‌شود اما او با تهدید چاقو و ضرب و شتم من را مورد آزار و اذیت قرار داد و در آن شرایط که دست و پایم بسته شده بود، قادر به انجام هیچ کاری نبودم.
تجاوز وحشتناک دزد به زن صاحبخانه
کارآگاهان با توجه به اظهارات شاکی اطمینان پیدا کردند سارق کاملا به شرایط زندگی و همچنین محل نگهداری طلاجات در خانه شاکی آشنایی داشته است به همین دلیل تحقیقات از اطرافیان مال‌باخته در دستور کار قرار گرفت و مأموران اطلاع پیدا کردند مدتی پیش جوانی حدودا 30ساله برای نظافت چند روز در خانه شاکی حضور داشت. در تحقیقات تکمیلی مشخص شد شاکی بدون انجام هرگونه تحقیقات درباره این شخص یا درخواست از شرکت‌های خدماتی، این جوان را به‌عنوان کارگر به منزل راه داده بود. کارآگاهان در ادامه با تحقیقات میدانی و بررسی تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین‌های مداربسته محدوده محل زندگی شاکی موفق به شناسایی خودروی پراید سفیدرنگ متهم در شب سرقت شدند و سپس هویت مالک خودرو را در شهرستان کرج به دست آوردند و اطلاع پیدا کردند خودرو آخرین بار با شرایط اقساط و به‌صورت قول‌نامه‌ای به شخصی به نام امیرهوشنگ (34 ساله) فروخته شده است. کارآگاهان پس از شناسایی تصویر امیرهوشنگ به‌عنوان نیروی خدماتی که در منزل شاکی حضور داشت، با انجام اقدامات تکمیلی اطمینان پیدا کردند امیرهوشنگ همان متهم پرونده است که با صورت پوشیده وارد خانه زن میان‌سال شده و پس از سرقت پول و طلاجات، وی را آزار و اذیت کرده است. سرانجام با شناسایی مخفیگاه امیرهوشنگ در محدوده خیابان احسان در شرق تهران، کارآگاهان او را روز 19 فروردین دستگیر کردند. امیرهوشنگ در تحقیقات اولیه منکر هرگونه سرقت و آزار و اذیت شاکی شد اما پس از پیداشدن دستبند متعلق به زن میان‌سال و همچنین اعلام نظریه پزشکی قانونی، به‌ناچار لب به اعتراف گشود و به سرقت و آزار و اذیت شاکی اعتراف کرد. متهم در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: «به‌عنوان کارگر روزمزد صبح‌ها در خیابان منتظر می‌ماندم تا شاید برای کار استخدام شوم تا اینکه یک روز زنی میان‌سال به من مراجعه و عنوان کرد چندروزی برای نظافت و کارهای خدماتی نیاز به کارگر دارد و به این شکل به خانه او راه پیدا کردم. منزل این زن خانه‌ای ویلایی و قدیمی است. چندروزی که در خانه وی کار می‌کردم، متوجه شدم او تنها زندگی می‌کند و مقدار قابل توجهی پول و طلاجات در خانه دارد. از همان زمان بود که فکر سرقت پول و طلاجات به سرم افتاد تا اینکه در شب سرقت، از طریق دیوار، خودم را به داخل حیاط رساندم و نقشه‌ام را اجرا کردم». سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با اعترافات صریح متهم به سرقت و همچنین اقدام به آزار و اذیت شاکی، قرار قانونی از سوی مقام قضائی صادر شد و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید