کد خبر : 896347

رئیس اتحادیه خواربار و لبنیات‌فروشان زنجان از افزایش قیمت برنج و حبوبات خبر داد و گفت: درحال حاضر روغن جامد در بازار کم است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از فارس: جلیل علی‌محمدی امروز در گفت‌وگویی اظهار کرد: در سال جدید یک سری افزایش قیمت‌ها در محصولات اعمال شده است که یکی از مهمترین آن‌ها مربوط به برنج است. رئیس اتحادیه خواربار و لبنیات‌فروشان زنجان با اشاره به افزایش قیمت برنج ایرانی از ۱۷ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان بیان کرد: قیمت برنج خارجی فعلا ثابت است و دولت قصد دارد آن را حداقل تا شهریور ثابت نگه دارد. وی همچنین از افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی قیمت حبوبات در زنجان خبر داد و گفت: با توجه به پایان محصول سال قبل قیمت حبوبات افزایش یافته است. علی‌محمدی از کمبود روغن جامد در بازار خبر داد و افزود: البته قیمت آن افزایشی نداشته است و فقط کمبود روغن را شاهد هستیم.
در استانه ماه رمضان حبوبات و روغن در بازار کمیاب و گران شد رئیس اتحادیه خواربار و لبنیات‌فروشان زنجان ادامه داد: البته قیمت برخی از کالا‌ها همچون چای که دست دولت هم است، افزایشی نداشته و ثابت مانده است. وی با بیان اینکه در وضعیت کنونی برخی از کارخانجات که تولیدات آن‌ها وابسته به شکر است، منتظر عملکرد دولت هستند تا قیمت جدید را اعلام کنند، بیان کرد:، چون قیمت این محصولات تطبیقی است از همین رو فعلا اعلام نشده است. علی‌محمدی درباره تهیه و تأمین کالا‌های مورد نیاز مردم در ماه رمضان نیز گفت: در این باره نیز اتحادیه تمهیدات لازم را اندیشیده است که اگر از طرف ستاد تنظیم بازار کالایی در اختیار اتحادیه قرار گیرد، روزانه بین ۴۰ واحد صنفی در نقاط مختلف شهر توزیع کنیم، هرچند که در حال حاضر فروشگاه‌ها شکر بسته‌بندی دارند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید