شمانیوز

معلمان جدید‌الاستخدام نسبت به عدم اعمال قانون مصوب مجلس برای افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق اعتراض دارند در همین رابطه آموزش‌وپرورش از خطا در صدور احکام و اصلاح آن در این هفته خبر می‌دهد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از تسنیم: عدم افزایش حقوق طبق قانون مصوب مجلس برای معلمان جدیدی که امسال نخستین سال خدمتشان در مدارس است باعث اعتراض گسترده آن‌ها شده است. تعدادی از معلمان استخدامی سال ۹۷ با ارسال فیش حقوقی خود، نسبت به عدم افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق معترض هستند.
توضیح آموزش و پرورش درباره عدم افزایش حقوق معلمان + سند
این فیش کسر ۴۰۰ هزار تومان از فیش حقوقی معلمان را نشان می‌دهد. طبق قانون مصوب مجلس در سال ۹۸ باید به تمام کارمندان دولت ۴۰۰ هزار تومان به صورت ثابت اضافه شود، اما برای معلمان استخدامی سال ۹۷ فقط ۲۷۰ هزار تومان اضافه شده است. علی الهیار ترکمن؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش معتقد است که طبق قانون باید به حقوق تمام کارمندان رسمی و پیمانی ۴۰۰ هزار تومان اضافه شود. خبرنگار تسنیم چرایی انجام چنین تخلفی در وزارت آموزش‌وپرورش را جویا شد؛ بنابر آنچه به صورت غیررسمی اعلام شده است، اشتباهی در صدور احکام صورت گرفته و اشتباهی در محاسبه میزان افزایش حقوق صورت گرفته است که این امر در مورد تعداد زیادی از معلمان جدید‌الاستخدام صدق می‌کند که این هفته، احکام آن‌ها اصلاح خواهد شد و این دسته از معلمان حداقل ۴۴۰ هزار تومان باید افزایش حقوق داشته باشند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید