شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

*تعطیلی مدارس شنبه ۹ آذر

با توجه به آلودگی هوای پایتخت، احتمال تعطیلی شدن مدارس در روز شنبه 9 آذر وجود دارد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنیدdivider1

*جزئیات پناهندگی مهناز افشار + فیلم 

در شبکه های اجتماعی شایعه شده است که مهناز افشار در امریکا پناهنده شده است ولی این خبر تا به حال توسط خودش تایید نشده ولی از رفتار و فعالیت های اخیر مهناز افشار می توان نتیجه گرفت که کم کم این شایعه رنگ  واقعیت دارد به خود می گیرد

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنیدdivider1

 

نماینده رباط‌کریم: در ۴۰ سال گذشته که برای برگزاری اعتراضات مشکلی نداشتیم/عراقچی: برجام در وضعیت «مراقبت ویژه» است

حسن نوروزی: خلاء قانونی در زمینه برگزاری تجمعات وجود ندارد. معترضین هم می‌توانند از وزارت کشور اجازه بگیرند و هم می‌توانند بدون مجوز اعتراضات آرام داشته باشند. کسی با صرف راهپیمایی آرام و رساندن پیام مخالفت نمی‌کند، تا الان هم در ۴۰ سال گذشته مشکلی در این زمینه نداشتیم بلکه مشکل در جایی بود که اعتراض به خشونت کشیده شده است.

 

divider1

 

*عملکرد نمایندگان مجلس، مردم را ناامید کرده است/ نمایندگان کارنامه خود را نگاه کنند؛ شاید دلیل نا امیدی را پیدا کردند

حدود دویست طرح تحقیق و تفحص به هیأت رئیسه مجلس واصل شده که بسیاری از طرح‌های تفحص، به دلیل اینکه نمایندگان وقت نداشتند یا تحقیق و تفحص‌ها در مسیر بررسی متوقف می‌شدند، در نهایت به نتیجه نرسیدند؛ به عبارتی تحقیق و تفحص کلید می‌خورد، ولی سرانجامش معلوم نیست.divider1

*خبر خوش برای فرهنگیان

وزیر آموزش وپرورش گفت: برای بیمه تکمیلی فرهنگیان تلاش‌های گسترده‌ای شده است و امیدوارم در هفته‌های آینده خبرهای خوشی در این باره بشنویم.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنیدdivider1

*اتش زدن سفارت ایران در نجف + فیلم

در پی تشدید وخامت اوضاع و درگیری‌ها در نجف اشرف، ریاست پلیس استان نجف از منع آمد و شد تا اطلاع ثانوی در این استان خبر داد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنیدdivider1

 

*دولت شرایط اقتصادی را مهیا کند تا انتخابات پرشور برگزار شود

اتفاقات رخ داده در دو هفته گذشته ـ که بر سر گرانی بنزین افتاد ـ کم کم در حال نشان دادن اثرات خود در مباحث سیاسی است. برخی کارشناسان بر این باورند به رغم اینکه حساب مردم از اغتشاش کننده‌ها جداست، ولی همچنان نسبت به سیاست‌های اقتصادی دولت معترضند.

divider1

*مقصر رشد قیمت ۳ تا ۱۵ میلیون تومانی خودروها؛ دلالان یا افزایش قیمت بنزین؟

حسن کریمی سنجری، کارشناس خودرو معتقد است، افزایش قیمت بنزین به خودی خود نمی‌تواند با افزایش قیمت خودرو در ارتباط باشد؛ اما این افزایش قیمت بنزین می‌تواند منجر به افزایش نرخ تورم شود و از این کانال غیرمستقیم بر قیمت خودرو تاثیر بگذارد.divider1

*کنایه‌ رضا رشیدپور به اظهارات رئیس جمهور + فیلم

رضا رشیدپور چهره مطرح تلوزیون به اظهارات امروز رئیس جمهور مبنی بر اینکه خودم هم از تاریخ افزایش قیمت بنزین خبر نداشتم و مثل مردم صبح جمعه دیدم که قیمت بنزین تغییر کرده است واکنش نشان داد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنیدdivider1

 *رتبه‌بندی معلمان به خوان هفتم رسید + جزئیات

رتبه‌بندی معلمان به خوان هفتم رسید و قرار است معلمان سراسر کشور بر اساس معیارهایی، رتبه دریافت کرده و از میانگین افزایش حقوق 420 هزار تومانی برخوردار شوند.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنیدdivider1

*طرحی برای مقابله دن کیشوت وار با مشکلات آموزش پایه در کشور!

ماجرا زمانی عجیب‌تر می‌شود که می‌بینیم نمایندگان مجلس تاکید کرده اند که مدارس باید یا دولتی باشند و یا غیردولتی، که این سؤال را به دنبال دارد که آیا در حال حاضر مدرسه‌ای که نه دولتی باشد و نه غیردولتی وجود دارد که برچیدنش نیازمند مصوبه و تعیین زمان برای قرار گرفتن آن در دسته بندی‌های دولتی و غیردولتی باشد؟!divider1

*نوبخت: توزیع دو هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان بین خانوارها/ دبیر ستاد تنظیم بازار: در شرایط فعلی اتفاقی نیفتاده که موجب افزایش قیمت کالا شود/ قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالا

این پیمانه تیتر‌هایی همچون واریز ۱۰۰ لیتر سوخت مازاد بر سهمیه به کارت وانت‌بارها، پیشنهاد هدیه ۱۰۰ لیتر بنزین هر سه ماه یک بار، سبزپوشی نماگر بورس تهران در آخرین روز هفته، بورس‌های آمریکا رکورد زدند، بازارها آماده جشن گرفتن توافق هستند، گرانی خودرو ربطی به قیمت بنزین ندارد، افت تعداد مبایعه‌نامه‌های مسکن و افزایش دوباره قیمت دلار با سیگنال درهم و رشد تقاضا را در بر دارد.

divider1

*جهت اعتراض و دریافت یارانه اینجا کلیک کنید

در این خبر راه های ثبت اعتراض و دریافت یارانه بنزین را بیان می کنیم

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنیدdivider1

*پشت پرده یارانه نقدی

مرکز پژوهش‌های مجلس صورت حساب یارانه نقدی را منتشر کرد. بررسی صورت گرفته توسط این مرکز، از آذر ۱۳۸۹ (زمان آغاز پرداخت یارانه نقدی) تا پایان سال ۱۳۹۷، نشان می‌دهد که مجموعا ۳/ ۳۴۸ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شده است.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنیدdivider1

*روحانی: خودم هم جمعه فهمیدم بنزین سهمیه‌بندی شده/یک اتفاق عجیب در بهارستان: تردمیل مجلس!/همایون شاهرخی: چرا پول کارگرها را به ویلموتس می‌دهند؟

درحالی که در جلسات مجلس، نمایندگان در حال بررسی طرح‌ها و لوایح هستند، برخی دیگر از نمایندگان در نیم دایره شرقی و غربی صحن مجلس پیاده روی کرده و سایر نمایندگان را هم به ورزش دعوت می‌کنند. پیشتر برخی نمایندگان اعلام کرده اند که هزینه هر دقیقه مجلس ۲۰ میلیون تومان است. 
 

divider1

*چه مواد قانونی درباره اجرت کار زن در خانه وجود دارد؟

ماده ۲۹ قانون خانواده در رابطه با اجرت‌المثل موارد مشخصی را برای حمایت از زنان پیش‌بینی کرده است. قانون ضمن صدور طلاق، در خصوص اموری مانند اجرت‌المثل و دیگر امور مالی تصمیم می‌گیرد. تثبیت طلاق منوط به تأمین امور مالی است؛ مگر اینکه زوجه از حقوق خود چشم‌پوشی کند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه