شمانیوز

تبخال یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان می شود.

تبخال لب یکی از درد آور ترین مرض ها مخصوصا به روی صورت است که بر اثر خوردن غذاهای گرم و.. به وجود می آید ، برای درمان تبخال لب با ما همراه باشید. تبخال لب در ابتدای کار خود را با خارش در ناحیه لب نشان می دهد و چند ساعت بعد معمولا در ساعات شب خود را ظاهر می کند. یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان می شود.

ذق ذق خفیف اولین علامت بروز تبخال است. تبخال واژینال در اطراف واژن و کشاله ران، آلت و کیسه بیضه مردان ایجاد می‌شود. عضلات دردناک می‌شود و غدد لنفی در اطراف گره لنفی ممکن است دردناک شود. تاول ناشی از تبخال می‌تواند برای روزها دردناک باشد.

 

درمان‌‌های رایج
داروهای ضدویروس به صورت قرص یا کرم از شایع‌ترین درمان‌های تبخال هستند.

 

مواد غذایی مفیدبرای تبخال
مرکبات و توت‌ها وتبخال
غنی‌ترین منابع ویتامین C هستند که برای التیام زخم‌ها مفیدند. افزایش دریافت ویتامین C تا 1000 میلی‌گرم در روز می‌تواند از عود مجدد تبخال جلوگیری کند.

 

روی و تبخال
غلات سبوسدار، نان کامل، گوشت قرمز، منابع خوب روی هستند که برای التیام پوست لازمند. هنگامی که روی به همراه ویتامین C استفاده شود باعث کاهش عود مجدد تبخال می‌شود.

 

توت‌ها و میوه‌ها و سبزی‌ها و تبخال
حاوی بیوفلا ونوئیدها هستند. مکمل بیوفلا ونوئیدها به تسریع التیام تبخال ژنتیال در خانم‌ها کمک می‌کند.

 

پروتئین و تبخال
ماهی، گوشت قرمز، گوشت مرغ منابع غنی اسیدآمینه لیزین است که باعث کاهش بروز تبخال می‌شود.

 

مواد غذایی که باید پرهیز شوند
مغزدانه‌ها، دانه‌ها و شکلات حاوی اسیدآمینه آرژنین هستند. ویروس تبخال در محیط غنی از آرژنین مقاومت می‌کند.

 

نکته مهم
سطح پایین لیزین در خون با افزایش خطر عود ویروس تبخال مرتبط است. استفاده از مکمل لیزین می‌تواند به کاهش دفعات بروز و شدت علائم تبخال کمک کند.

 

منبع : تالاب

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied