شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

ارزش سهام عدالت امروز 22 تیرماه چقدر است ؟ + جدول

بر اساس محاسبات انجام شده در پایان معاملات امروز (یکشنبه) بازار سهام ارزش کل سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۷ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رسید.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

ودکانی که قربانی سوداگری در شبکه‌های اجتماعی می‌شوند

در دنیای مدرن، علاوه بر کودکانی که اغلب آن‌ها را کنار خیابان‌ها و با لباس‌های مندرس و سر روی کثیف می‌بینیم، شاهد کودکان کاری با لباس‌های پر زرق و برق هستیم که نه سر چهارراه می‌ایستند و نه دست نیاز به سمت کسی دراز می‌کنند. رایج‌ترین شکل این کار پر زرق و برقی که البته پشت پرده سیاهی دارد، کودکانی هستند که این روز‌ها در فضای اینستاگرام دست مایه تبلیغات کالا‌های مختلفی شده‌اند. کودک توسط والدین به بهانه‌های مختلف وارد فضای اینستاگرام می‌شود، توسط مخاطبان پذیرفته می‌شود و بعد از گذشت مدت زمانی والدین با پیشنهاد‌های مختلف برای تبلیغات پوشاک و کالا‌های تخصصی کودک و یا حتی خوراکی و کالا‌هایی که هیچ ارتباطی با دنیای کودکان ندارند روبرو می‌شود. بسیاری از فعالان حقوق کودکان بر این باورند که طبق پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک، والدین نباید از آن‌ها به عنوان ابزار تبلیغی استفاده کنند و این کار آن‌ها نوعی کودک آزاری روانی محسوب می‌شود. /ایرنا

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

این کارگزاری پول سهام عدالت را پرداخت کرد

به گفته مدیرعامل کارگزاری آگاه، فروش سهام عدالت در این کارگزاری از روز چهارشنبه هفته گذشته از سر گرفته شده و در مجموع ۷۰ میلیارد تومان در دو روز کاری گذشته از سهام فروخته شده است که ۵۰ میلیارد تومان آن آماده واریز است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

حذف سهمیه بنزین از کارت سوخت در صورت عدم استفاده در زمان اعلام شده

از ابتدای طرح سهمیه‌بندی بنزین امکان ذخیره بنزین در کارت‌های هوشمند سوخت مالکان خودرو‌های شخصی و موتورسیکلت به مدت ۶ ماه تعیین شده بود که بر این اساس سه ماه دیگر افزایش و در مجموع به ۹ ماه تغییر یافت. درحال حاضر کارت سوخت ظرفیت ذخیره ۵۴۰ لیتر بنزین را دارد و بر اساس شرایط فعلی اگر فرد تا پایان ماه نهم یعنی تیرماه این میزان سهمیه را حتی یک لیتر استفاده نکند، سهمیه مرداد ماه به آن فرد تعلق نمی‌گیرد. در حال حاضر تصمیم‌گیری برای تمدید یا عدم تمدید سقف ذخیره بنزین در کارت‌های سوخت در جریان است و باید منتظر نتیجه قطعی ماند. /صداوسیما

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

کارگزار ناظر سهام عدالت شما چه کسی است؟

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با انتشار اطلاعیه ای، فرایند آگاهی سهامداران سهام عدالت از کارگزار ناظر خود را اعلام کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

مخالفت مدیرمسئول روزنامه اصولگرا با طرح استیضاح رئیس جمهور

مدیر مسئول روزنامه جوان در توئیتی نوشت: ️استیضاح رئیس جمهور گرچه حق قانونی مجلس است، اما باید تضمین کننده بهبود امور شود. طبق قانون اساسی با عزل وی معاون اول ۵۰ روز باید کشور را اداره و انتخابات برگزار کند. ۳ ماه پروسه انتخابات و ۳ ماه استقرار دولت طول می‌کشد. طبق روال عادی ۱۰ ماه دیگر انتخابات برگزار می‌شود. تفاوت یک ماه هم نمی‌شود.
 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

تا امروز چند نفر سهام عدالت خود را فروخته اند؟

سخنگوی سهام عدالت از ثبت یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر سفارش فروش ۳۰درصد سهام عدالت خبر داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

جلسه‌های عزاداری محرم باید برگزار شود

محمد تقی رهبر امام جمعه اصفهان گفت: در اینکه ویروس کرونا سلامت مردم را به طور جدی به خطر انداخته است هیچ شکی نیست، اما این را هم نباید در نظر داشت که ایرانی‌ها در قدیم‌الایام زیر تازیانه‌ها هم عزاداری برای امام حسین را فراموش نکردند و بمب و موشک‌های جنگ هم باعث نشد مساجد و تکیه‌ها در ماه محرم خالی بمانند. دست‌اندرکاران باید از همین امروز با وضعیت موجود، شرایط را برای عزاداری عاشقان سیدالشهدا مهیا کنند. صدای عاشورا تحت هیچ شرایطی نباید خاموش شود و مردم باید برای همیشه و در هر موقعیتی که باشند پیام امام حسین و واقعه کربلا را تبلیغ کنند و از یاد نبرند. /اعتمادآنلاین

 

z1og_fefdjnd3y7qv

اعلام شرایط جدید پیش‌فروش ۳ محصول سایپا + جدول

سایپا به اطلاع متقاضیان و نمایندگی های مجاز این شرکت رساند در راستای ایجاد امکان فرصت برابر ثبت نام برای همه متقاضیان خرید خودرو، ایجاد سازو کار شناسایی و عرضه به مصرف کنندگان واقعی، شرایط جدید پیش فروش یکساله محصولات گروه سایپا اعلام شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

واکنش الیاس حضرتی به قرارداد جنجالی

حضرتی نوشت:به عنوان کسی که سال‌ها سیاست‌ورزی کرده و از وضعیت اقتصادی کشور آگاهی دارم باید بگویم که نفس انعقاد قرارداد استراتژیک و بلندمدت با چین به عنوان کشوری که بیش از ۱۵ درصد اقتصاد جهان را در دست دارد، نشان‌دهنده هوشمندی و زیرکی قوه عاقله حاکمیت است. چرا؟ به این دلیل ساده که اداره کشور نیاز به پول دارد.

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

خبر خوش برای فرهنگیان | معلمان بازنشسته بخوانند

دبیرکل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی از توافق برای اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری از جمله معلمان بازنشسته، خبر داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

ضرغامی: آملی‌لاریجانی نمی‌تواند بگوید فساد طبری به من ربطی ندارد

عزت‌الله ضرغامی، رئیس اسبق صداوسیما با اشاره به پرونده اکبر طبری گفت: اگر هر قدرتی بدون نظارت فسادآفرین است حتما مدیران دستگاه قضا بیشتر به این نظارت نیازمندند. اگر شما این نظارت را هم به خودشان دادید از دل آن آقای طبری درمی‌آید. آیا طبری یکی است؟ آیا طبری استثناست؟ حتما اینطور نیست. واقعا جای تشکر دارد از رئیس جدید دستگاه قضا، که در این حوزه دارند جدیت می‌کنند، مردم هم دلگرم شدند و جایگاه دستگاه قضایی هم خیلی بالا رفته است. رئیس وقت قوه نمی‎تواند بگوید یک مدیر فساد کرده و به من ربطی ندارد.اینکه الان رئیس قوه قضاییه وقت بگوید حالا این یک مدیر بوده که فساد کرده و به من ربطی ندارد، شاید در مواردی تا حدی قابل پذیرش باشد، اما در این مصداق خاص، این سخن قابل قبول نیست. آن فرد از طرف رئیس قوه به همه دستور می‌داده، اعمال نفوذ می‌کرده، فساد مالی هم پیدا کرده است. این حرف‌ها باید کجا گفته شود؟ در همین فضای مجازی.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied