شمانیوز
شما نیوز

ریزش موهایتانبه دلیل این مشکل بدنی است

ریزش مو هم می‌تواند هم ارثی باشد هم نباشد ، استفاده نامنظم رفتن به حموم و درست استفاده نکردن شامپو مناسب می‌تواند دلایلی بر ریزش مو باشد،.

ریزش مو هم می‌تواند هم ارثی باشد هم نباشد ، استفاده نامنظم رفتن به حموم و درست استفاده نکردن شامپو مناسب می‌تواند دلایلی بر ریزش مو باشد، دلایل ریزش مو , یک متخصص طب ایرانی گفت: آویشن بازکننده گرفتگی‌ها، اشتهاآور, تقویت قوای باروری و پاک‌کنندگی ریه و معده از رطوبت‌های اضافه است همینطور با جوشانده غلیظ آویشن می توان جلوی ریزش موی سر ناشی از ضعف پیاز مو را گرفت.

محمد عسکر فراشاه درمورد خواص درمانی و پیشگیری آویشن اظهار کرد: آویشن درمنابع طب ایرانی، صعتر، آویشم، اوشن‌، کهلیک اوتی، آبشن و گیاهی از تیره نعناعیان یا لبیاسه است که در ایران 18گونه آن به ثبت رسیده است.

دلایل ریزش مو

وی افزود:گیاهان این تیره همه ی علفی و به حالت اتومبیل در مزارع و کوه‌ها و صحرا می‌رویند؛ در منابع طب ایرانی خواص متعددی از آویشن از جمله بازکننده گرفتگی‌ها، اشتهاآوری, تقویت قوای باروری و پاک‌کنندگی ریه و معده از رطوبت‌های اضافه اسم برده شده است.

این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: آویشن ترشح آب دهان, ترشح عرق و ترشح ادرار را زیاد میکند و از این لحاظ می توان آنرا در بیماری‌های مربوط مورد استفاده قرار داد؛ از دیدگاه طب ایرانی، آویشن قاعده‌آور خوبی است ودر بانوانی که که قاعدگی آنان بند آمده است, تجویز میشود و بهمین علت در زنان آبستن باید با احتیاط مصرف شود.

عسکر فراشاه اذعان کرد: آویشن بعلت وجود تیمول موجود در خود یک ضدعفونی‌کننده و ضد انگل قوی است و انواع کرم‌های روده از قبیل تریکوسفال آنکیلوستوم و اکسیور«کرمک» را میکشد و علاوه بر کشتن کرم‌ها، تخم کرم را نیز از بین می برد.

طریقه تهیه دمنوش آویشن

وی یادآور شد: یک قاشق مرباخوری آویشن را دریک فنجان آب‌جوش دم و صاف کرده ودر صورت تمایل می توان آن رابا عسل شیرین کرد و روزی سه فنجان نوشید همینطور شستن سر با جوشانده غلیظ آویشن «10 گرم آویشن را در 100 گرم آب جوشانیده و صاف کنید» سبب پیشگیری از ریزش موی سر ناشی از ضعف پیاز مو و تقویت پیازهای آن میشود.

 

منبع : تالاب

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied