شمانیوز

ویتامین E یک ویتامین محلول در چربی است که از اکسیداسیون اسیدهای چرب غیر اشباع جلوگیری می کند. مکانیسم عملکرد بیوشیمیایی ویتامین E به طور دقیق مشخص نشده است اما بیشتر اثرات آن مربوط به خاصیت آنتی اکسیدانی آن است.

ویتامین E یک ویتامین محلول در چربی است که از اکسیداسیون اسیدهای چرب غیر اشباع جلوگیری می کند. مکانیسم عملکرد بیوشیمیایی ویتامین E به طور دقیق مشخص نشده است اما بیشتر اثرات آن مربوط به خاصیت آنتی اکسیدانی آن است، قرص ویتامین ای – زاویت 400 حاوی 400 واحد ویتامین E است. ویتامین ای ـزاویت 400 از آن دسته ویتامین هایی است که به مانند یک کیمیاگر قدرت و توانایی بالایی در بهبود سلامت عمومی بدن و همچنین افزایش زیبایی و ظاهر افراد دارد، ویتامین E همچنین باعث افزایش سطح ایمنی بدن در مقابل بیماری ها، جلوگیری از پیشرفت بیماری آلزایمر، کمک به درمان بیماری های چشمی مثل آب مروارید و دژنراسیون ماکولا، کاهش احتمال حملات قلبی در بیماران مبتلا به دیابت، کند کردن روند پیری سلول ها، تقویت انسان در مقابل آلودگی های زیست محیطی، مقابله با کم خونی، درمان مشکلات ناشی از چربی های بد هضم و کمک به بهبود بیماری های پوستی، زخم ها، اختلالات تولید مثل و کاهش دردهای پیش از قاعدگی و کاهش علائم و نشانه های لوپوس می شود، ویتامین ای – زاویت 400 احتمالاٌ اجزاء سلولی را از اکسیداسیون محافظت می کند و از همولیز گلبول های قرمز جلوگیری می کند.کمبود ویتامین E ناشی از جذب ناکافی است.

همچنین کمبود آن در کودکان مبتلا به فیبروز سیستیک یا فاقد مجرای صفراوی که اختلال جذب چربی ها وجود دارد، دیده می شود. از مهم ترین علایم کمبود آن، اختلالات عصبی و میوپاتیک می باشد.

مصرف حدود 400 واحد در روز از ویتامین E ضرر ناشی از رادیکال های آزادی که به دلیل ورزش آزاد شده اند را کاهش داده و کارائی ورزشکاران را افزایش می دهد.

اکثر مردم در مورد خطرات رادیکال های آزاد یا اصطلاحاً اکسیدان ها و نیز آنتی اکسیدان ها به عنوان عامل محافظت کننده مطالبی شنیده اند.

اما برای بسیاری موضوع رادیکال های آزاد یا اکسیدان ها غیر شفاف و رمز آلود باقی مانده و کنترل آنها غیر ضروری به نظر می رسد و بنابراین نقش ویتامین E در سلامتی و طول عمر نادیده گرفته می شود .

قرص ای زاویت برای چیست ؟

فرم طبیعی ویتامین E توسط روش فشار سرد استخراج می شود که به توکوفرول ها آسیبی نمی رساند و هیچگونه حلال شیمیایی مورد استفاده قرار نمی گیرد.

ویتامین E با منشا طبیعی که با پیشوند D شناخته می شود ( D – آلفا – توکوفرول ) ، از نظر قدرت فراهمی زیستس دو برابر ویتامین D صناعی است که با پیشوند DL شناخته می شود ( DL – آلفا – توکوفرول)

تاثیر ویتامین E در بیماری ها

فواید ویتامین E بی شمار است. اما به طور کلی ویتامین E باعث فزایش سطح ایمنی بدن در مقابل بیماری ها از جمله موارد زیر می شود:

    بهبود اختلالات تولید مثل و کاهش دردهای پیش از قاعدگی

    کاهش احتمالی حملات قلبی در بیماران مبتلا به دیابت

    کمک به درمان بیماری های چشمی مثل آب مروارید

    درمان مشکلات ناشی از چربی های بد هضم

    کمک به بهبود بیماری های پوستی و زخم ها

    در پیشگیری و درمان کیست های پستان

    جلوگیری از پیشرفت آلزایمر

    مقابله با کم خونی

ویژگیهای قرص ای – زاویت

    دارای خاصیت ضد سرطان و آنتی اکسیدان طبیعی می باشد.

    کمک به حفظ سلامت سیستم قلبی عروقی

    تقویت سیستم ایمنی

    موثر در اختلالات همراه با کاهش شناخت، نظیر آلزایمر

    موثر در پیشگیری و درمان کیست های پستان

    تاخیر در روند پیری پوست

    تقویت کننده رشد موها و ناخن

    درمان کننده جای زخم و التهابات پوستی

    جلوگیری از ریزش مو، شوره سر و موخوره

    افزایش رطوبت پوست صورت، لب و از بین برنده زبری پاها

روش مصرف :

کمبود ویتامین E:

بزرگسالان:

100 تا 200 IU در روز، بسته به شدت.

حداکثر دوز:

300 IU در روز.

کودکان:

1 واحد / کیلوگرم در روز است.

نوزادان نارس:

5 واحد در روز است.

پیشگیری از کمبود ویتامین E :

بزرگسالان:

30 واحد روزانه است.

شرایط نگهداری قرص ای – زاویت 400

قرص ویتامین ای زاویت در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

میزان، تاثیرات و مکانیزم اثر قرص فمیبیون 1 [کلیک و کشیدن برای جابجایی] میزان، تاثیرات و مکانیزم اثر قرص فمیبیون 1

 

منبع : ساعد نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه