شمانیوز

امیر غفور ( زادهٔ ۱۶ خردادماه ۱۳۷۰ در شهرستان کاکی روستای شیخیون) بازیکن ۲۰۲ سانتی متری تیم ملی والیبال مردان ایران و باشگاه والیبال لوبه است.

Amir_Ghafour3امیر غفور ( زادهٔ ۱۶ خردادماه ۱۳۷۰ در شهرستان کاکی روستای شیخیون) بازیکن ۲۰۲ سانتی متری تیم ملی والیبال مردان ایران و باشگاه والیبال لوبه است. امیر غفور در کاشان والیبال خویش را آغاز کرد. وی بعد از طی کردن مرحله های ترقی سر از تیم ملی جوانان درآورد و در ادامه لیگ بهمراه باریج اسانس کاشان درخشش خاصی داشت و به تیم ملی ایران دعوت گردید، امیر غفور  بعد از سال هایی که در چند باشگاه ایران از جمله پیکان بازی میکرد ، سال ۱۳۹۷ به مونزا ایتالیا پیوست و بعد از درخششی که در آن تیم و به خصوص در لیگ ملت های جهان سال ۲۰۱۹ داشت به پیشنهاد تیم لوبه ایتالیا که قهرمان فصل قبل اروپا بود به آن تیم پیوست، امیر غفور در مسابقه های انتخابی المپیک ۲۰۱۲ از ستاره های تیم ملی بود. غفور در مسابقه های قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۱۳ بعنوان برترین اسپک زن انتخاب گردید و نخستین جایزه معتبر خویش را در این مسابقه ها بدست‌آورد . غفور در قهرمانی جهان ۲۰۱۴ یکی از ستاره های تیم ملی والیبال ایران بود. در لیگ جهانی ۲۰۱۵ وی به دلیل مصدومیت قادر به بازی در ترکیب ثابت تیم نبود و کواچ در اغلب بازیها از شهرام محمودی بعنوان قطر پاسور تیم ملی استفاده کرد.بازیکن والیبال و عضو تیم ملی والیبال ایران در ۱۶ خرداد ۱۳۷۰ در کاشان به دنیا آمده و دانش آموخته رشته مترجمی زبان است، به لقب امپراطور در والیبال مشهور است و در پست پشت خط زن در پشت تور قرار میگیرد و قدش دو متر است.

1061364

نام کامل: امیر غفور

نام مستعار : امپراطور

زادروز: ۱۶ خرداد ۱۳۷۰( ۶ ژوئن ۱۹۹۱ )

زادگاه : کاشان، ایران

قد: ۲۰۲ سانتیمتر

وزن: ۹۰ کیلوگرم

پست: پشت خط زن

باشگاه کنونی: باشگاه والیبال لوبه

biography-amir-ghafour-2

آغاز فعالیت از فوتبال تا والیبال

غفور به فوتبال علاقه زیادی داشته و پیش از والیبال در این رشته فعالیت داشت، مدتی عضو تیم جوانان استقلال بود، ولی بعدها با انتخاب والیبال برگ زندگی خویش را جور دیگر رقم زد، مشوقش معلم ورزشی وی در مدرسه بود که وی را به علت قد و قامت بلندش به فعالیت والیبال بطور حرفه ای تشویق کرد.

biography-amir-ghafour-8

ازدواج امیر غفور

او مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است

biography-amir-ghafour-3

باشگاههای امیر غفور

سالهای ۲۰۰۹–۲۰۱۴ کاله مازندران

سالهای ۲۰۱۴–۲۰۱۵ متین ورامین

unnamed

سالهای ۲۰۱۵–۲۰۱۷ پیکان

سالهای ۲۰۱۷–۲۰۱۸ سایپا

سالهای ۲۰۱۸–۲۰۱۹ مونزا ایتالیا

سال ۲۰۱۹- لوبه ایتالیا

156730381

مدال ها و افتخارات امیر غفور

جام قهرمانان بزرگ جهان

برنز ژاپن ۲۰۱۷ تیمی

Ghafour10

بازی های آسیایی

طلا اینچئون ۲۰۱۴ تیمی

طلا جاکارتا ۲۰۱۸ تیمی

1100999_369

قهرمانی آسیا

طلا تهران ۲۰۱۱ تیمی

طلا دبی ۲۰۱۳ تیمی

طلا تهران ۲۰۱۹ تیمی

 

منبع : بیتوته

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied