شمانیوز

پسوریازیس یک بیماری پوستی مزمن است که برجستگی های قرمز مایل به صورتی در سطح پوست ایجاد می کند.پزشکان از علت ابتلا به این بیماری مطمئن نیستند اما بر این باورند که ممکن است ارثی باشد و یا بدلیل استرس زیاد ایجاد شود.

پسوریازیس یک بیماری پوستی مزمن است که برجستگی های قرمز مایل به صورتی در سطح پوست ایجاد می کند.پزشکان از علت ابتلا به این بیماری مطمئن نیستند اما بر این باورند که ممکن است ارثی باشد و یا بدلیل استرس زیاد ایجاد شود.گزینه های درمانی که پیشنهاد می شود ورزش ، کرم های موضعی و دارو هستند.همچنین تغییرات در رژیم غذایی نیز ممکن است به درمان اختلالات پوستی کمک کند،‌ اکثرا برای درمان پسوریازیس از کرم های موضعی استفاده می شود و در موارد شدیدتر داروهای خوراکی نیز تجویز می شوند.داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی می تواند برای کمک به کاهش التهاب این بیماری استفاده شود. بعلاوه تغییرات تغذیه ای نیز توصیه می شود که می تواند علائم این بیماری را کاهش دهد.بطورمثال افراد مبتلا به پسوریازیس باید از مصرف الکل اجتناب نمایند ، غذاهای سرشار از قند و چربی نخورند.

 

کافئین موضعی برای درمان پسوریازیس

در سال 2005 در مجلات مقاله ای مبنی بر استفاده از کرم کافئین موضعی جهت درمان پسوریازیس منتشر شد و این آزمایش بر روی دو گروه از بیماران انجام گرفت.بیماران گروهی که از کرم حاوی 10درصد کافئین استفاده کرده بودند درمان شدند و حتی درمان آنها سریع تر پیش رفته بود.

افزایش سیستم ایمنی به وسیله کافئین

محققان مطمئن نیستند تا چه حد مصرف کافئین در افزایش سیستم ایمنی بدن موثر است.اما طبق تحقیق صورت گرفته مصرف کافئین قسمت آنزیم های سیستم ایمنی بدن را تحت تاثیر قرار داده است.مصرف کافئین در افزایش فعالیت لیزوزیم و حفاظت از سیستم ایمنی نقش دارد.بعلاوه طبق نتایج آخرین تحقیقات صورت گرفته پسوریازیس یک اختلال خود ایمنی است.

کافئین ضدالتهاب است

کافئین در برخی از داروها بسیار مصرف می شود زیرا سبب افزایش تاثیر آن می شود.اما مشخص نیست که آیا کافئین بعنوان یک ضدالتهاب عمل می کند یا خیر؟طبق مطالعه صورت گرفته در رابطه با اثرات قهوه بر اشتها و انرژی و استفاده از نشانگرهای التهاب ، دانشمندان دریافتند که کافئین به افزایش غلظت کورتیزول در بدن کمک می کند و کورتیزول سیستم ایمنی را سرکوب می کند که این امر منجر به کاهش پاسخ ضدالتهابی می شود.

منبع : مه شو

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied