شمانیوز

آلودگی هوا در روزهای سرد زمستان که نزدیک به این آب و هوا هستیم در کلان شهر ها بیشتر رایج می شود و کیفیت وا در شرایط نامطلوب و ناسالم قرار می گیرد و آلاینده ها بر سلامت همه انسان ها تاثیرات منفی خواهد داشت.

آلودگی هوا در روزهای سرد زمستان که نزدیک به این آب و هوا هستیم در کلان شهر ها بیشتر رایج می شود و کیفیت وا در شرایط نامطلوب و ناسالم قرار می گیرد و آلاینده ها بر سلامت همه انسان ها تاثیرات منفی خواهد داشت. بنابراین با آلودگی هوا، سلامت شما در خطر خواهد بود و همچنین باعث تشدید بیماری های قلبی و تنفسی خواهد شد. تاثیرات مخرب آلودگی هوا بر بدن، علائمی دارد که بهتر است از این علائم آگاهی لازم داشته باشید.

تنفس سخت

مشکلات تنفسی و خفگی و سنگینی قفسه سینه از نشانه  های اصلی تاثیرات آلودگی بر بدن هستند. بنابراین اگر احساس می کنید در تنفس به مشکل برخورده اید، بهتر است در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

سرگیجه و سردرد

آلاینده های موجود در هوا می تواند باعث بروز و تشدید برخی بیماری ها مانند سردرد، سرگیجه و تهوع شود. وجود این علائم، نشان دهنده تاثیرات آلودگی هوا بر بدن می شود.

سوزش چشم ها و گلو

سموم موجود در هوا، می تواند باعث سوزش چشم ها، گلو و بینی شود و می تواند سبب بروز واکنش های آلرژیک جدی در بدن شود.

حملات آسم

تنفس افراد مبتلا به آسم یا بیماری های مزمن انسداد ریه، می تواند باعث بروز حملات آسمی شود و باعث می شود فرد دچار خفگی شده و سرفه های شدید داشته باشد.

مرگ و میرنوزادان

آلودگی هوا همچنین می تواند باعث مرگ نوزادان و سقط جنین در زنان باردار شود. همچنین خطرکمبود وزن نوزادان هنگام تولد را نیز افزایش می دهد.

اقدامات احتیاطی که باید انجام دهید

چند نکته کلیدی و اقدامات احتیاطی که باعث می شود کمتر در معرض خطرات تاثیر آلودگی هوا بر سلامت خود قرار بگیرید. بنابر این بهتر است قبل از خروج از منزل، از میزان آلودگی هوا مطلع باشید، هنگامی که فعالیت بدنی بیشتری دارید، طبیعتا تنفس عمیق تر و بیشتری خواهید داشت. بنابراین بهتر است فعالیت های بدنی خود را در هوای آلوده کمتر کنید.

کیفیت هوای داخل خانه و محل کار را چک کنید، زیرا می تواند خطرناک باشد.

برای اطمینان از کیفیت هوای خانه، بهتر است منابع آلاینده مانند سیگار و سوخت گرمایشی با چوب را از منزل حذف کنید، اگر مجبور به خروج از خانه در هوای آلوده هستید، حتما از ماسک استفاد کنید، مصرف جگر و عسل به طور منظم در هوای آلوده می تواند به پاکسازی ریه ها و ایجاد ایمنی قوی تر کمک می کند.

علائمی که نشان می دهد آلودگی بر سلامت شما تاثیر داشته است

آلودگی هوا در روزهای سرد زمستان در کلان شهر ها رایج است و کیفیت وا در شرایط نامطلوب و ناسالم قرار می گیرد و آلاینده ها بر سلامت همه انسان ا تاثیرات منفی خواهد داشت. بنابراین با آلوده شدن هوا، سلامت شما در خطر خواهد بود و همچنین باعث تشدید بیماری های قلبی و تنفسی خواهد شد. تاثیرات مخرب آلودگی بر بدن، علائمی دارد که بهتر است از این علائم آگاهی لازم داشته باشید، اگر مجبور به خروج از خانه در هوای آلوده هستید، حتما از ماسک استفاد کنید،  مصرف جگر و عسل به طور منظم در هوای آلوده می تواند به پاکسازی ریه ها و ایجاد ایمنی قوی تر کمک می کند.

 

منبع: مه شو

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied