`
شمانیوز
شما نیوز

میوه هایی که چین و چروک هایتان را می شورد و از بین می برد

این مقاله بیشتر برای پیشگیری از چین و چروک پوست و کاهش چروک های پوستی میباشد.

میوه هایی که چین و چروک هایتان را می شورد و از بین می برد

این مقاله بیشتر برای پیشگیری از چین و چروک پوست و کاهش چین و چروک های پوستی میباشد. اگر بدانید از چه سنی چین و چروک پوست آغاز میشود بهتر می توان پیشگیری کرد و چین و چروک را عقب انداخت . درحدود ۳۰ سالگی نخستین چروک ها ظاهر میشوند، کبودی و گودی چشم ها افزایش مییابند، به حدی که کمبود رنگ دانه ها میتواند باعث برهم خوردن رنگ چهره شود، اگر می خواهید از شر لیزر و عمل های جراحی برای نابودی چین و چروک در سنین بالا بشوید بهتر است از الا به فکر زیبایی پوست خود باشید.

پوست شما در ۳۰ سالگی :

پیشگیری از چین و چروک ساده و تمام و کمال ! درحدود ۳۰ سالگی نخستین چروک ها ظاهر میشوند، کبودی و گودی چشم ها افزایش مییابند، به حدی که کمبود رنگ دانه ها میتواند باعث برهم خوردن رنگ چهره شود.

حدود ۳۰ سالگی ؛ پوست تغییر میکند :

در واقع از این سن به بعد است که بازسازی سلول های‌ تولید کنندۀ پوست ؛ کاهش می‌یابد. به علاوه، همواری پوست کم می‌شود خصوصاً این حالت در زمان خستگی زودتر به چشم می‌آید، یکبار در هفته از صمغ بر روی پوست تان استفاده کنید، اینکار بازسازی سلولی را تقویت می‌کند. از ماسک های‌ مخصوص درخشان کننده برای بازگرداندن روشنایی پوست استفاده کنید. «خصوصاً زنان سیگاری»

معضل کبودی و گودی دور چشم :

بازهم در سی سالگی است که کبودی و گودی دور چشم اهمیت می‌یابد. در برخی موارد «استعمال دخانیات، عدم مراقبت های‌ مرتب» ممکن است این کبودی و گودی ها حسابی جا خوش کنند.از آنجایی که اینبخش از صورت، بسیار ظریف و حساس است و بر روی چهره تأثیر میگذارد، نشانه های‌ افزایش سن و خستگی رابه خوبی نشان می‌دهد. توجه تان به این قسمت را دو برابر کنید، صبح و شب بادقت بسیار و به آرامی به خط کاسۀ چشم با دست ضربه بزنید.

توجه به چین و چروک های‌ واضح :

اگر گفته میشود که یک زن دیگر هرگز مانند سی سالگی اش زیبا نیست، فقط به خاطر چین و چروک های‌ ریز نیست «خطوط باریک اطراف چشم ها و دهان»؛ بلکه دلیلش نخستین چین و چروک ها هستند که خودرا در برخی مناطق نشان میدهند:

– چین و چروک دور چشم

– خطوط اخم

– چین و چروک دور لب ها و بینی

از نسل جدیدی از محصولات مراقبتی بهره ببرید ؛ این محصولات جلوی دوگانگی چروک را می‌گیرند.

با یک تا دو بار در هفته شروع کنید و سپس در طی سال تعداد دفعات را افزایش دهید.

با لکه های‌ قهوه ای مبارزه کنید :

۳۰ سالگی آغاز دوره ای است که پوست ملانین کمتری تولید می‌کند و این دلیلی است برای کارکرد نامناسب رنگ دانه ها دراین دوره ؛ سپس لکه های‌ قهوه ای اطراف چشم ها ؛ لب ها ؛ روی پیشانی «خصوصاً در طی دوران بارداری یا بدلیل مصرف قرص های‌ ضدبارداری و یا قرارگرفتن در دسترس آفتاب» ظاهر می‌شوند.

برای معالجۀ این لکه ها، باید از پوست تان با یک کرم ضدآفتاب یا یک کرم حاوی ویتامین A یا هیدروکینون که بطور موقت جلوی تولید رنگ دانه ها را می‌گیرد، محافظت کنید.

میوه هایی برای کاهش چین و چروک پوست

میوه های‌ تازه و رنگارنگ برای به دست آوردن این دست از مواد مغذی گزینه های‌ خوبی هستند. سعی کنید تا در رژیم غذایی خود این دست از میوه های‌ دوست دار پوستتان را بگنجانید.

کیوی؛ میوه ای سرشار از ویتامین ث:

کیوی یکی از بهترین میوه هایی است که مصرف ان موجب جوان نگاه داشتن پوست شما میشود. کیوی سرشار از ویتامین ث و مواد مغذی است.خوردن تنها یک کیوی می‌تواند نیاز روزانه شما رابه ویتامین ث تامین کند. همچنین این میوه دارای مقادیر زیادی از فیبر است. وجود فیبر در رژیم غذایی به دفع سموم ازبدن شما کمک می‌کند و این موضوع مقداری از بار دفع سموم را از پوست بدن می کاهد.

درمان چین و چروک پوست با کیوی

ویتامین ث به ساخته شدن کلاژن در بدن کمک شایانی می‌کند. عنصری که بعنوان آنتی اکسیدان محافظ، در بدن شما قرار دارد.در پوست افراد مسن، کلاژن شروع به شکستن میکند و پوست حالت ارتجاعی خودرا از دست می‌دهد. خوردن موادغذایی سرشار از ویتامین ث هم چون کیوی، راهی است تا به پوستتان مواد لازم برای نو شدن را برسانید.

پاپایا، ترمیم کننده پوست:

پاپایا هم یکیدیگر از میوه هایی است که برای جلوگیری از چین و چروک پوست توصیه میشود. این میوه نه تنها از ویتامین ث و فیبر سرشار است، بلکه دارای مقادیر زیادی ویتامین ای و آ نیز هست.

درمان چین و چروک پوست با پاپایا

با توجه به خاصیت آنتی اکسیدان بودن این ۲ ویتامین، آن ها از التهاب پوست پیشگیری میکنند و از مانع از زوال پوست خواهند شد. همچنین پاپایا کمک می‌کند تا لایه های‌ رویی پوست به سرعت التیام یابند. نباید فراموش کرد که کارتنوئید موجود دراین میوه برای محافظت از پوست در مقابل آفتاب اثر به سزایی دارد.

آووکادو برای جوانی پوست:

آوکادو دوست خوبی برای پوست شماست. خوردن این میوه ضد چین و چروک باعث میشود تا شما پوست صاف و نرم تری داشته باشید.

درمان چین و چروک پوست با آووکادو

این میوه نه چندان خوشمزه، نه تنها دارای کارتنوئید، فیبر و ویتامین ای است، بلکه روغن های‌ امگا موجود در ان باعث تغذیه پوست و پیشگیری از التهاب ان می‌شود. علاوه بر مواد مغذی مذکور، آوکادو حاوی ویتامین ب ۵ است. این ویتامین به ساختن پوست جدید و مرطوب نگاه داشتن ان کمک میکند.

خوردن مقادیر زیادی:

کیوی

پاپایا و آوکادو

چین و چروک را متوقف نمیکند، بلکه مصرف انها به همراه دیگر میوه و سبزیجات میتواند به پوست شما کمک کند تا جوانتر بماند. با تغییر عادات غذایی، خودتان را در مسیر زیبایی و جوانی هدایت کنید.

 

منبع:تالاب

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها