`
شمانیوز
شما نیوز

مدیرکل آموزش و پرورش فارس:

مهاجرت نخبگان موجب نگرانی است

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بیش از ۶ هزار دانش‌آموز در مدارس سمپاد استان فارس مشغول به تحصیل می باشند.

 مهاجرت نخبگان موجب نگرانی است

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، محمدخلیل عسکری در دوره آموزشی مدیران جدید مدارس استعداد‌های درخشان سراسر کشور در شیراز اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با تدابیر حکیمانه و با حمایت‌ها مستمر به تقویت سمپاد پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: شما مدیران سمپاد، قالب مدیریت را تبدیل به رهبری کنید و در مدرسه به جای مدیریت رهبری کنید تا بتوانید بر دل‌ها سیطره داشته باشید و فطرت‌ها را به میدان آورید.

وی رفتن به سمت تربیت را از دغدغه‌های مهم مدیران بر شمرد و افزود: بیش از ۶ هزار دانش‌آموز در مدارس سمپاد استان فارس مشغول به تحصیل هستند که هر یک از آن‌ها به عنوان یک سفیر می‌توانند اهداف نظام تعلیم و تربیت را در جامعه محقق کنند.

وی ادامه داد: تقویت باور‌های مذهبی و ملی از مواردی است که در این مدارس باید به آن پرداخته شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس اذعان کرد: شخصیت‌های بزرگی در فارس مانند دکتر ملک حسینی داریم که یکی از نماد‌های ملی ماست و ضروری است دانش آموزان با این ظرفیت‌ها و با این عناصر ارزشمند آشنا شوند.

وی مهاجرت نخبگان را موجب نگرانی دانست و افزود: مدیر مدرسه استعداد‌های درخشان با نگاه رهبری باید مدرسه را اداره کند باید در دانش آموزان ایجاد انگیزه کند و اردو‌های راهیان پیشرفت می‌تواند یکی از راهکار‌های امیدوار کننده با هدف ایجاد نشاط در دانش آموزان باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها