شمانیوز

رئیس‌جمهور با اشاره به ایستادگی ملت ایران مقابل شدیدترین تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی طی ۲ سال اخیر گفت: زندگی مردم در این ۲ سال سخت شده و شرایطی ایجاد شد که غیرقابل پیش‌بینی بود‌.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم : حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در آیین بهره‌برداری از طرح‌های صنعت آب و برق در شهرستان پاکدشت با اشاره به سابقه انقلابی بودن مردم جنوب‌شرق استان تهران اظهار داشت: روزهایی که روزهای غربت انقلاب اسلامی بود مردم این منطقه در 15 خرداد 42 اقدامی فراموش‌نشدنی انجام دادند.

وی ادامه داد: این وظیفه ماست که نسبت به مردم عزیزمان که همواره کنار انقلاب و منافع ملی بودند و همیشه در روزهایی که دشمن چشم طمع به ملت و منافع کشور داشت یکپارچه به صحنه آمده و فریاد ایستادگی و مقاومت سر برآوردند خدمات ارائه کنیم.

رئیس جمهور سپس با اشاره به ایستادگی ملت ایران مقابل شدیدترین تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی طی 2 سال اخیر افزود: زندگی مردم در این 2 سال سخت شده و شرایطی ایجاد شد که غیرقابل پیش‌بینی بوده و تمام عقلای دنیا و مسئولان کمتر فکر می‌کردند دولتی که ادعای تمدن و دموکراسی می‌کند بخواهد یک پیمان و معاهده و توافق را زیر پا بگذارد‌.

روحانی تصریح کرد: ظلم و ستم نسبت به 83 میلیون جمعیت ظلمی بی‌حد و مرز بود و از آن طرف کسی فکر نمی‌کرد که مردم این‌چنین مقاوم باشند، ترامپ به رهبران اروپایی در آغاز تحریم گفته بود "شما 3 ماه صبر کنید دیگر جمهوری اسلامی وجود نخواهد داشت و همه چیز تمام می‌شود."

وی گفت: آن‌ها نمی‌دانند که برای مردم ما استقلال چقدر اهمیت دارد، آنها به‌یاد ندارند که این مردم سالیان دراز ظلم استبداد و تحقیر را در دوران ستم‌شاهی تجربه کردند و خون‌ها و شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کردند.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات دوم اسفندماه بیان کرد: در آستانه انتخاباتی بزرگ و ملی قرار داریم که امید است همه مردم پای صندوق رأی آمده و با حضور گسترده خود قدرت ملی خود را به جهانیان نشان دهند چرا که این انتخابات تاثیرگذار بر سیاست های منطقه ای و جهانی است و تاثیر بسیاری بر قدرت ملی ما می گذارند.

روحانی افزود: اگر اشکالی در گوشه و کنار کشور وجود دارد ممکن است برخی مسیر را به خطا رفته باشند بنابراین هم باید نصیحت کنیم و بگذریم و هم باید هدف بلند خود را از یاد نبریم که آن حضور در صحنه انتخابات است و نباید این وظیفه مهّم را فراموش کرد و باید در این مقطع تاریخی بدانیم که حضور در صحنه تا چه حد تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: خوشحالم که در این سال های سخت و تحریم شدید علیه ملت، کارگزاران نظام و خادمان مردم، شرکت‌ها، مهندسان، کارگران و کشاورزان اقدامات بسیار مهّمی انجام دادند.

رئیس جمهور سپس با اشاره به افتتاح بیش از 1000 میلیارد تومان پروژه در یک روز در استان تهران گفت: در شرایط تحریم، سختی ها و فشارها این اقدام بسیار مهّمی است آن ها در سال 97 با فشار حداکثری تصور می کردند که دولت حداقل می‌تواند نان و غذای روزمره مردم را تامین کند، آن ها فکر می کردند از توسعه و پیشرفت کشور خبری نخواهد بود اما اینکه در عرض چند ماه مهر، آبان، آذر، دی و ابتدای بهمن 133 پروژه مهّم آب و برق در 22 استان با اعتباری بالغ بر 19 هزار میلیارد تومان افتتاح شده به معنای قدرت دولت و مردم است.

روحانی ادامه داد: این اقدام تلاش ارزشمندی است که امروز انجام می شود اما دستگاه های تبلیغاتی قدری کم کاری دارند که باید به مردم توضیح داد که در این شرایط سخت و مشکل چگونه همه دست به دست هم دادند، دولت از نمایندگان و نوکران ملت است، دولت جز خدمت به مردم سِمت و مسئولیت دیگری ندارند و مسئولیت اصلی دولت، خدمت به مردم و تلاش برای مردم است.

وی بیان کرد: اینکه وزیر نیرو اعلام کرده تصفیه خانه ها در کشور ما و در این دولت نسبت به گذشته 2.5 برابر شده و تا پایان دولت با طرح هایی که اجرا می شود به 3  برابر آنچه در قبل بوده می رسد هر چند کافی نیست اما در تنگنا و سختی انجام شده است.

رئیس جمهور با اشاره به اقدامات صورت گرفته در موضوع فاضلاب روستایی نیز گفت: طبق آمار اعلام شده 7 میلیون نفر امروز در روستاها تحت پوشش آب سالم پایدار آشامیدنی قرار دارند که تا پایان دولت 3 میلیون نفر دیگر نیز افزوده می‌شوند که اقدام ارزشمندی است و این 10 میلیون در طول 8 سال چند برابر گذشته شده است.

روحانی ادامه داد: پیش از دولت تدبیر و امید تنها برای یک میلیون نفر این آب سالم و پایدار فراهم شده بود که در دولت تدبیر و امید به 10 برابر رسیده است که کار بزرگی است و باید به مهندسان، کارگران و تلاشگران افتخار کرد.

وی سپس تصریح کرد: مردم ایران در شرایط تحریم کار بسیار دشواری دارند ما آرزوها و آرمان‌های بلندتری در این دولت داشتیم اما از امید و آرزوهای شما عقب‌نشینی نخواهیم کرد و اینکه از آنچه از قبل پیش بینی می کردیم کمتر باشد ولی این کار بزرگ را برای رفاه، سعادت، عدالت و رشد و تولید کشور دنبال می‌کنیم.

رئیس جمهور در پایان با تأکید بر ارتقا کیفیت آب در جنوب تهران و دیگر شهرستان های تهران گفت: کیفیت آب این منطقه با کیفیت آب شمال تهران برابری می کند و این به معنای عدالت می باشد، امروز باید با احساس مسئولیت همه اهدافی که مدنظر ما بوده دنبال شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied