شمانیوز

اسطوره شماره هفت استقلالی‌ها با هجمه بی سابقه‌ای از سوی هواداران بعد از شایعه حضورش روی نیمکت این تیم و جانشینی استراماچونی مواجه شده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از جام نیـوز، دوباره استقلال، دوباره فرهاد مجیدی! این بار اما با دفعات قبل متفاوت است. نام مجیدی در شرایطی مطرح شده و تصمیم‌گیران در رأس باشگاه استقلال قصد دارند او را به‌عنوان سرمربی برگزینند که برخی هواداران استقلال نسبت به این انتخاب خوشبین نیستند و به باشگاه فشار می‌آورند تا هرطور شده استراماچونی بازگردد.
 
این خواسته‌ها در شرایطی غیر معقول می‌نماید که عملاً ایمیلی که استراماچونی به باشگاه استقلال ارسال کرد و ‌بندی که در یکی از درخواست‌ها گنجاند، راهی برای ادامه همکاری باقی نمی‌گذارد و باشگاه استقلال باید هرچه زودتر گزینه‌اش را برگزیند. استقلال به احتمال زیاد با فرهاد مجیدی شروع خواهد کرد اما این شروع با دفعه قبل متفاوت است و فرهاد باید فشار زیادی را تحمل کند...
 

 

   تصمیم‌‌گیران باشگاه استقلال بعد از جدایی استراماچونی هنوز نتوانسته‌اند برای انتخاب جانشین این مربی تصمیم قاطعی بگیرند و در موجی از اما و اگر‌ها گرفتار افتاده‌اند. برخی هواداران فعال در فضای مجازی به محض آنکه شنیدند گزینه اول باشگاه استقلال برای جانشینی استراماچونی کسی جز فرهاد مجیدی نیست به صفحه شخصی او حمله کردند و با انواع و اقسام جملات (محترمانه و غیرمحترمانه) از او خواستند به استقلال نیاید و جانشینی استراماچونی را قبول نکند!

 

 این کامنت‌ها در شرایطی برای مجیدی ارسال می‌شد که او در صفحه شخصی‌اش آنلاین بود و اظهارات هواداران را می‌خواند. نکته شگفت‌انگیز در برخی اظهارات این بود که هواداران هیچ توجهی به بی‌میلی استراماچونی به ادامه همکاری با باشگاه خود نداشتند و دائم تاکید می‌کردند که باشگاه باید با استراماچونی به نیم فصل دوم لیگ برگردد. در حالی‌که استراماچونی با ارسال ایمیلی به باشگاه استقلال و بیان درخواست‌هایش در واقع راهی برای بازگشت باقی نگذاشته و از طرفی دستیاران او نیز از گروه مخصوص به بازیکنان و کادرفنی که برای هماهنگی امور تشکیل شده خارج شده‌اند، چرا برخی جریان‌ها در فضای مجازی اجازه نمی‌دهند باشگاه استقلال از این بحران عبور کرده و گزینه مورد نظرش را به‌عنوان سرمربی برگزیند. شاید بخش اعظمی از این اصرار‌ها بی‌ارتباط با اتقاقات سال‌های اخیر نباشد.

 

هواداران از این جدایی‌ها کم در فصول گذشته تجربه نکرده‌اند و حالا نیز که می‌بینند مربی مورد وثوق خود را از کف داده‌اند می‌کوشند به هر طریقی به باشگاه فشار بیاورند و حتی مانع از ورود گزینه‌های مورد نظر شوند تا شاید استراماچونی ناچار به بازگشت شود. جدایی تیام، جباروف، صیادمنش، نورافکن و بسته شدن پنجره نقل و انتقالات در زمان مدیریت افتخاری و توفیقی و سناریو‌هایی از این دست به شدت هواداران استقلال را آزرده خاطر کرده تا آنها این بار بی‌آنکه توجهی به وضعیت بغرنج به وجود آمده داشته باشند، تصمیم‌گیران در رأس امور را مجبور به بازگرداندن استراماچونی کنند. پروژه‌ای که هرگز به سرانجام نخواهد رسید و بعید است که سرمربی استقلال نیز دیگر تمایلی برای بازگشت به ایران داشته باشد.

 

استراماچونی حاضر به حذف بند غیرقابل مذاکره بودن شرط پرداخت همه حقوقش تا آخر فصل نیست و باشگاه استقلال هم فقط با همین بند مشکل دارد. ‌بندی که استرا غیرقابل مذاکره می‌داند! نتیجه اینکه قطع همکاری را باید اعلام کرد...

 

در شرایط کنونی باشگاه استقلال نمی‌تواند با گزینه‌های خارجی وارد مذاکره شود و از میان مربیان داخلی نیز نمی‌توان به نام‌های آنچنانی دست یافت. برای باشگاه استقلال فرهاد مجیدی، محمد تقوی، پرویز مظلومی و حتی صمد مرفاوی مطرحند که در میان همه این نام‌ها به نظر می‌رسد فرهاد مجیدی گزینه بهتری باشد. ضمن اینکه مجیدی اواخر فصل پیش جای شفر را روی نیمکت استقلال گرفت و با مربیگری در این تیم بیگانه نیست. شاید مجیدی در نگاه اول گزینه مطمئنی به نظر نرسد و فاقد تجربه کافی باشد و اینطور به نظر بیاید که از پس کار برنمی‌آید اما باید پذیرفت که فرهاد نیز سال‌ها در انتظار چنین موقعیتی بوده و برای رسیدن به این جایگاه تلاش‌های بسیاری داشته است. ضمن اینکه مجیدی می‌تواند با چند برد در نیم فصل دوم کفه ترازو را به سمت خود سنگین کند.

 

.فرهاد مجیدی حمله به فرهاد مجیدی بعد از شایعه حضور روی نیمکت استقلال

 

البته ادامه راه استقلال با فرهاد مجیدی ممکن نیست مگر با حمایت هواداران استقلال و اگر آنها که سکوها را برای تیم محبوب‌شان پر می‌کنند از مجیدی حمایت کنند استقلال می‌تواند به راهی که استراماچونی در نیم فصل اول بنیانگذاری کرد ادامه دهند و چه بسا مجیدی این میراث را به سمت قهرمانی سوق دهد و استقلال بعد از سال‌ها قهرمان لیگ شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه