`
شمانیوز
شما نیوز

۶۴ شرکت با یک میلیون تن محصول در راه هستند؛

بهمن سیمان در بورس کالا

تالار سیمان بورس کالای ایران فردا شنبه ٢ بهمن ماه میزبان عرضه یک میلیون و ۵۲ هزار و ۱۳۴ تن انواع سیمان تیپ یک و دو از سوی ۶۴ شرکت است و عرضه های این هفته ۳۲ هزار و ۹۰۰ تن بالاتر از هفته قبل است.

به گزارش شمانیوز؛ ۹۶۶ هزار و ۵۳۴ تن از این عرضه ها از نوع تیپ ۲، ۳۶ هزار و ۲۰۰ تن از نوع سیمان تیپ۱-۳۲۵، ۴۷ هزار و ۴۰۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۴۲۵ و ۲ هزار تن از نوع سیمان تیپ ۱-۵۲۵ خواهد بود.

شرکت های سیمانی که شنبه عرضه خواهند داشت به ترتیب بالاترین حجم عرضه شامل شرکت های سیمان تهران، آبیک، هرمزگان، شرق، سپاهان، شاهرود، ساوه، مازندران، هگمتان، صنایع سیمان سامان غرب، صوفیان، خزر، اصفهان، بجنورد، نائین، فارس نو، گروه صنعتی و معدنی سیمان تجارت مهریز، ایلام، فیروزکوه، داراب، نیزار قم، خوزستان، اردستان، زاوه تربت، کارخانجات سیمان لامرد، پیوند گلستان، صنایع سیمان شهرکرد، غرب، مجتمع سیمان غرب آسیا، توسعه گستر هلال خاورمیانه (سیمان مارگون)، فراز فیروزکوه، ارومیه و دشتستان هستند.

همچنین شرکت های سیمان آذر آبادگان خوی، عمران انارک، جوین، قائن، آرتا اردبیل، دورود، ممتازان کرمان، باقران، کرمان، صنایع سیمان نهاوند، زنجان، خاش، ساروج اصفهان، لار سبزوار، زابل، کیاسر، خمسه، خاکستری نی ریز، فارس، منددشتی، کویر کاشان، کردستان، کاوان بوکان، صنایع سیمان گیلان سبز، بین المللی ساروج بوشهر، توسعه ماهان کرمان، سپهر قیر و کارزین، استهبان، یاسوج، کارون و آباده نیز محصول خود را روی تابلو خواهند برد.

معاملات ۲۶ میلیون تنی در بورس کالا

از ابتدای عرضه مستمر سیمان در بورس کالا که به تاریخ ۹ خرداد ماه بر می گردد درمجموع ۳۲ میلیون و ۶۲۶ هزار تن سیمان در بورس عرضه و ۲۶ میلیون و ۳۰۵ هزار تن به ارزش بیش از ۱۲۵ هزار و ۱۸۹ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفته است. به گواه آمار با عرضه های مستمر و پر حجم شرکت های سیمانی در بورس کالا، شاهد ثبات قیمت این محصول در سراسر کشور هستیم.

بیشترین حجم معاملات در این مدت مربوط به سیمان آبیک با ثبت معامله ۱ میلیون و ۶۲۲ هزار تن بود و بعد از آن سیمان ساوه و صوفیان به ترتیب با ۱ میلیون و ۲۱۲ هزار تن و یک میلیون و ۸۴ هزار تن در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

 

کالاخبر

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها