`
شمانیوز
شما نیوز

با راه اندازی واحد شمش منیزیم در شرکت فروسیلیس غرب پارس

میدکو به چرخه تولید شمش منیزیم پیوست

روز چهارشنبه سوم اسفند ۱۴۰۱ مراسم راه‌اندازی تولید شمش منیزیم توسط شرکت فروسیلیس غرب پارس در مجتمع فروسیلیس همدان برگزار شد.

میدکو به چرخه تولید شمش منیزیم پیوست

در این مراسم که به مناسبت راه‌اندازی تولید شمش منیزیم توسط شرکت فروسیلیس غرب  پارس و ورود شرکت میدکو به جمع تولید‌کنندگان این محصول با ارزش و کاربردی برگزار شد دکتر قاسمی مدیر عامل بانک پاسارگاد و رئیس هیئت مدیره میدکو ، دکتر پورمند مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) و همچنین دکتر میرابوالفتحی مدیر عامل شرکت فروسیلیس غرب فارس به ایراد بیانات پرداختند.

 دکتر پورمند: میدکو نیز به جمع صادر کنندگان شمش منیزییم در دنیا پیوست

دکتر پورمند با تبریک اعیاد ماه رجب و اعیاد  شعبانیه پیش رو با توضیح کوتاهی در خصوص این پروژه تصریح کرد: مدت زمان اجرای پروژه حدودا 33 ماه یعنی کمتر از سه سال بوده و همچنین یکصد و چهل نفر اشتغال مستقیم را این پروژه شامل بوده است. مجموعه مشارکتی که این کار را عملیاتی کردند شرکت های معیار صنعت، مانا ساز  و  wmy بوده  که با مشاوره پیشرو ذوب ، خوشبختانه این پروژه را توانستند در زمان بسیار کوتاهی به نحو احسن انجام دهند.

وی همچنین با تشکر از بانک پاسارگاد اضافه کرد: به سهم خود در جامعه معدنی کشور از دوستان بانک پاسارگاد، گروه مالی پاسارگاد و شخص دکتر قاسمی که همواره در فکر توسعه و ثروت آفرینی در کشور هستید تقدیر و تشکر می‌نمایم. انشالله با عنایت خداوند سرزمین ایران اسلامی روز به روز بیشتر در مسیر توسعه به پیش رود.

در ادامه مراسم دکتر قاسمی مدیر عامل بانک پاسارگاد و رئیس هیئت مدیره میدکو نیز طی سخنانی کوتاه از مجموعه میدکو و شرکت فروسیلیس غرب پارس تشکر و قدردانی کرد.

میدکو تنها صادرکننده شمش منیزیم در خاور میانه

میدکو در نظر دارد تا پایان نیمه اول سال 1402 به ظرفیت تولید 6000 تن شمش منیزیم برسد. از جمله مهمترین مزیت میدکو برای تولید شمش منیزیم این است که در وهله اول دولومیت با عیار مناسب برای تولید این محصول را داشته و همچنین فروسیلیس که مهمترین بخش این تولید است را نیز در نزدیکی کارخانه در دسترس دارد.

لازم به ذکر است این محصول با ارزش در هیچ کشور دیگریی از خاورمیانه تولید نمی‌شود. تنها ترکیه در مقطعی دست به تولید این محصول زد که در نهایت به دلیل نداشتن فروسیلیس مجبور به توقف پروژه شد.

شمش منیزیم جزو فلزات قلیایی خاکی محسوب می‌گردد و جایگاه هشتم فراوانی را در پوسته زمین دارد.

منیزیم‌ها شباهت زیادی به آلومینیوم دارند و دارای رنگ نقره ای می باشند. عموما شمش‌های منیزیم در صنایعی مانند: پزشکی، کشاورزی و خودروسازی استفاده می‌گردند.

کاربرد شمش منیزیم در صنایع ذوب و ریخته‌گری دیده می‌شود، همچنین در صنایعی که به ریخته‌گری نیاز دارند و یا مکمل آن هستند از شمش منیزیم استفاده می‌کنند. مانند: چرخ‌های آلومینیوم خودرو، پیستون، موتور و حمل و نقل قطعات مربوط به ریخته‌گری.

یکی دیگر از موارد استفاده شمش منیزیم، تجهیزات ورزشی است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها