شمانیوز
شما نیوز

برنامه جدی فرابورس ایران برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها در سال جدید کلید خورد

پذیرش یک شرکت دانش‌بنیان در نخستین جلسه هیئت پذیرش

فرابورس ایران فرایند پذیرش شرکت‌ها را در سال جدید با یک شرکت دانش‌بنیان در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی آغاز کرد.

پذیرش یک شرکت دانش‌بنیان در نخستین جلسه هیئت پذیرش

نخستین جلسه هیئت پذیرش فرابورس در سال 1402 هفته گذشته برگزار شد و طی آن شرکت شیر خشک نوزاد پگاه به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان در فرابورس پذیرش شد.

این شرکت که حوزه فعالیت آن در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی است، تاییدیه دانش‌بنیان تولیدی نوع دو را از کارگروه ارزیابی شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناروی ریاست جمهوری دریافت کرده و صنایع شیر ایران سهامدار 100 درصدی این مجموعه است.

بر اساس این گزارش فرابورس طی سال جاری برنامه جدی با رویکرد حمایتی برای پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار دارد و از این رو در خواست پذیرش این شرکت‌ها در اولویت بررسی هیات پذیرش قرار گرفته‌اند.

هفته جاری نیز هیات پذیرش فرابورس قرار است در خصوص یک شرکت دانش‌بنیان دیگر که در حوزه سلامت فعال است، تصمیم‌گیری کند. همچنین شرکت‌های متقاضی دیگری در حوزه اقتصاد دیجیتال و پلتفرم‌ها در اولویت بررسی و پذیرش فرابورس قرار دارند.

شایان ذکر است فرابورس ایران در سال گذشته میزبان عرضه سهام و پذیرش 5 شرکت دانش‌بنیانی بود. به این ترتیب بخشی از سهام دو شرکت پیشگامان فن‌آوری و دانش آرامیس (تپسی) و سیم و کابل ابهر در بازار دوم عرضه اولیه شدند و در همین بازار شرکت‌های رسام پلیمر نامی، توسعه فن‌افزار توسن و گوهر فام مورد پذیرش قرار گرفتند.

مدیریت ارتباطات فرابورس ایران

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان