شمانیوز
شما نیوز

سهام عدالت

نحوه استعلام سهام عدالت / با این روش از سهام عدالت خود مطلع شوید

نحوه استعلام سهام عدالت / با این روش از سهام عدالت خود مطلع شوید

در خبر زیر روش و نحوه استعلام از سهام عدالت را میتوانید بخوانید.

به گزارش شمانیوز :سهام عدالت، طرحی حمایتی برای واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به اقشار کم‌درآمد جامعه.سهامداران عدالت می‌توانند پس از طی مراحل آزادسازی، نسبت به فروش یا نگهداری سهام خود اقدام کنند. سود سهام عدالت به صورت دوره‌ای به حساب سهامداران واریز می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سهام عدالت، می‌توانید به سامانه سهام عدالت یا به مراجع ذیصلاح مراجعه نمایید.در ادامه خبری جدید درباره سهام عدالت را میخوانید. 

نحوه استعلام از سود سهام عدالت چگونه است؟

بر اساس اعلام سپرده‌گذاری مرکزی، سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت به نشانی www.sahamedalat.ir در دسترس مردم قرار دارد تا از طریق آن به‌راحتی بتوانند به جزئیات و اطلاعات مربوط به سهام عدالت خود، از جمله مشاهده دارایی سهام عدالت، دسترسی پیدا کنند.

جهت دریافت استعلام سهام با کدملی تنها داشتن کد سجام کافی است. به گزارش اقتصاد نیوز ،‌برای دسترسی به اطلاعات، کاربران بازار سرمایه باید وارد سایت سمات به آدرس www.csdiran.ir شوند. سپس به درگاه یکپارچه ذینفعان وارد شده و ثبت نام کنند. پس از تکمیل اطلاعات، کاربران با کدملی و رمزعبور می‌توانند وارد پنل کاربری خود شوند.

یک تصمیم مهم برای سهامداران عدالت 
چند روز قبل نیز یک تصمیم مهم در خصوص سهامداران عدالت در استان‌ها اتخاذ شد که بر اساس آن و با توجه به مصوبه شورای عالی بورس، چند استان آگهی دعوت به مجمع خود را منتشر کردند. 
آبان‌ماه سال ۱۴۰۲ بود که شورای عالی بورس مصوبه‌ای مبنی بر اینکه مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت باید تا پایان شهریور ۱۴۰۳ برگزار شود، ابلاغ کرد. بر این اساس، ۲ استان خراسان شمالی و زنجان به‌عنوان پایلوت در مرحله اول انتخاب شدند که قرار بود تا پایان سال ۱۴۰۲ مجامع آن‌ها برگزار شود که این امر تحقق یافت.

وی در این زمینه گفت: «چند استان هم فعلا آگهی برگزاری مجمع خود را منتشر کردند و به نظر می‌رسد استان‌هایی همچون ایلام، کرمان، قزوین و استان مرکزی مجمع خود را تا پایان تیرماه برگزار کنند. سایر شرکت‌ها به محض اینکه اقدامات آن‌ها نهایی شد آگهی خود را در کدال منتشر خواهند کرد تا طبق مصوبه شورای عالی بورس مجامع برگزار شود.» 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی