کد خبر : 887101

کارگر از کاهش یک تا یک هزار و ۵۰۰ تومانی نرخ موز در بازار خبر داد و افزود: هم اکنون قیمت هر کیلو موز ۹ تا ۱۱ هزار تومان است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: درباره آخرین تحولات بازار میوه و سبزی اظهار کرد: نسبت به هفته گذشته قیمت موز کاهش و سبزی افزایش داشته است.
آخرین تحولات بازار میوه و صیفی/ موز ارزان شد
وی افزود: با توجه به فراوانی عرضه و کاهش تقاضا ، آرامش و رکود بر بازار میوه حاکم است. کارگر نرخ هر کیلو انار را ۴ تا ۹ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو انگور شاهرودی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار، پرتقال جنوب ۵ تا ۹ هزار، پرتقال شمال یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار، خرمالو شمال ۳ تا ۵ هزار، خرمالو کن ۵ تا ۹ هزار، سیب لبنانی زرد ۴ تا ۹ هزار و سیب لبنانی قرمز ۳ تا ۹ هزار تومان است. رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران با اشاره به نرخ سایر میوه ها در بازار بیان کرد: هر کیلو خیار بوته ای با قیمت یک هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار، خیار گلخانه ای ۲ تا ۴ هزار، کیوی ۴ تا ۹ هزار، لیمو شیرین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، نارنگی یافا ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰، نارنگی انشو ۳ تا ۶ هزار، نارنگی بندری ۷ تا ۱۳ هزار، نارنگی تخم پاکستانی ۴ تا ۷ هزار، هندوانه یک هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ و خربزه ۲ تا ۶ هزار تومان در میدان عرضه می شود. وی از کاهش یک تا یک هزار و ۵۰۰ تومانی نرخ موز در بازار خبر داد و افزود: هم اکنون قیمت هر کیلو موز ۹ تا ۱۱ هزار تومان است. کارگر قیمت هر کیلو بادمجان قلمی را ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: نرخ هر کیلو بادمجان گلخانه ای ۴ تا ۷ هزار، پیاز زرد یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار، پیاز قرمز ۲ تا ۳ هزار، ترب سفید یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، ترب سیاه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، سیب زمینی یک هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار، سیر خشک ۴ تا ۱۰ هزار، شلغم یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، فلفل تند ریز ۳ تا ۶ هزار، فلفل دلمه سبز ۷ تا ۱۱ هزار، گوجه فرنگی بوته ای ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ و گوجه فرنگی گلخانه ۴ تا ۸ هزار تومان است. این مقام مسئول با اشاره به نرخ سایر انواع صیفی در بازار بیان کرد: هم اکنون هر کیلو کاهو پیچ سالادی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار، کاهو رسمی ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰، کدو حلوایی ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰، کدو مسمایی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار، کرفس یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار، کلم بروکلی ۳ تا ۷ هزار، کلم قرمز ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار، کلم سفید ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، لوبیا سبز ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰، هویج ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار، لیموترش سنگی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ و نارنج یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است. وی نرخ هر کیلو سبزی خوردن را ۳ تا ۴ هزار و سبزی جور(پلو،آش،قورمه) را ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ اعلام کرد و افزود: طی ماه های اخیر قیمت سبزی در تهران به سبب تامین از جنوب، شمال و بخشی از اصفهان با نوساناتی روبروست که به سبب نبود سبزی در اطراف شهر تا اردیبهشت ماه این روند ادامه دارد. رئیس اتحادیه میوه و سبزی در پایان تصریح کرد: با توجه به فراوانی میوه پیش بینی می شود که نوسان خاصی در بازار شب عید اتفاق نیفتد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید