کد خبر : 887344

وزارت رفاه و سازمان تأمین اجتماعی در شرایط جدیدی بسته حمایتی بیمه شدگانی که یارانه دریافت می‌کنند و زیر ۳ میلیون تومان درآمد دارند را به دلیل آنکه جزو دهک‌های بالا هستند حذف کرد.

فارس نوشت: براساس مصوبه دولت مقرر شد بسته‌های حمایتی به اقشار مختلف جامعه ارائه شود که در این راستا مقرر شد بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی که کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد دارند مشمول این بسته حمایتی شوند.
اقدام عجیب تأمین اجتماعی در حذف بسته حمایتی
در همین خصوص محمد حسن زدا، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: بیمه شدگان تأمین اجتماعی که کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد دارند بسته حمایتی ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند. وی ادامه داد: این بسته حمایتی فقط به سرپرستان خانواده داده می‌شود و هر خانواده تنها یک بسته حمایتی دریافت می‌کنند. سازمان تأمین اجتماعی ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بیمه شده دارد که حدود ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از آن‌ها کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد دارند. نهایتاً با اجرای طرح همپوشانی مقرر شد که تأمین اجتماعی به ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر بیمه شده و سرپرست خانوار که یارانه می‌گیرند بسته حمایتی پرداخت کند که در همین خصوص سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها ۱،۴۵۰ میلیارد تومان به این سازمان اختصاص داد. در همین خصوص رحیم اردل معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی گفت: واریز بسته‌های حمایتی در ۳ روز اتفاق افتاد و ۲۸ بانک عامل به حساب ۶ میلیون ۱۵۰ هزار نفر بسته حمایت نقدی دولت را واریز کردند. پس از اتمام مرحله اول واریز بسته‌های حمایتی اقشار زیادی از جامعه به عدم واریز بسته‌های حمایتی به حسابشان علی رغم اینکه واجد شرایط بودند اعتراض کردند. از شرایط واریز بسته‌های حمایتی دریافتی کمتر از ۳ میلیون تومان و واریز یارانه و سرپرست بودن مطرح بود، ولی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و همینطور سازمان تأمین اجتماعی شرایط جدیدی را ایجاد کرده بودند که آن هم شناسایی دهک‌های بالا و پر درآمد بود و علی‌رغم آنکه یارانه می‌گیرند، ولی بسته حمایتی به حسابشان واریز نمی‌شود. یکی از مسوولان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: افرادی که اعتراض دارند در سامانه *۱۴۲*۸# ثبت نام کنند تا مجدداً پس از بررسی‌ها در صورت احراز شرایط بسته حمایتی به حسابشان واریز می‌شود. وی ادامه داد: افرادی که سرپرست خانوار هستند یارانه می‌گیرند، ولی جزو دهک‌های بالا هستند شناسایی شدند و بسته حمایتی به حسابشان واریز نمی‌شود. مسئولان تأمین اجتماعی و وزارت رفاه در خصوص واریز بسته‌های حمایتی اشاره‌ای به دهک‌های بالا و پردرآمد‌ها نداشته است و سال‌هاست موضوع دهک‌ها اجرایی نمی‌شود حال اینکه به بهانه دهک بالا بودن بسته حمایتی بعضی از افراد حذف شود جای سوال دارد؟
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید