کد خبر : 890849

نمایندگان مردم در خانه ملت دولت را موظف به شناسایی و حذف ۳ دهک بالای درآمدی از فهرست یاران بگیران کردند.

به گزارش شمانیوز: نمایندگان مردم در خانه ملت دولت را موظف به شناسایی و حذف ۳ دهک بالای درآمدی از فهرست یاران بگیران کردند.
نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (شنبه ۴ اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، با جزء (۱) بند الف. تبصره ۱۴ ماده واحده این لایحه موافقت کردند که بر اساس آن دولت موظف است با استفاده از کلیه بانک‌های اطلاعاتی نسبت به شناسایی و حذف ۳ دهک بالای درآمدی از یارانه بگیران اقدام کند.
براساس جزء ۱ بند (الف) تبصره ۱۴ ماده واحده لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور؛ دولت موظف است با استفاده از کلیه بانک‌های اطلاعاتی در اختیار، نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌بگیران اقدام کند. همچنین نمایندگان با جزء ۲ بند الف. تبصره ۱۴ ماده واحده لایحه مذکور نیز موافقت کردند که براساس آن؛ به منظور تحقق کامل ردیف (۳) دریافتی‌های (منابع) جدول فوق، وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است به استناد ماده (۴۸) قانون محاسبات عمومی و با اعلام شرکت دولتی تابعه وزارت نفت، نسبت به وصول مطالبات سنوات قبل شرکت مذکور از مشترکان اقدام کند. منابع وصولی به خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید