کد خبر : 895007

دبیر هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست از اختصاص همه عواید این رویداد زیست محیطی به سیل زدگان اخیر در کشور خبر داد.

همه عواید هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست به سیل‌زدگان اختصاص می‌یابد
به گزارش شمانیوز، آرزو آقا محمدی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: در کنار اهداف از قبل تعیین شده این نمایشگاه، با توجه به مصائب زیست محیطی اخیر، در نقاط مختلف کشور، از جمله ویژگی‌های مهمی که در برنامه‌های نمایشگاه گنجانده شده برنامه‌های مرتبط با سیل است.
وی با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی محیط زیست از حالت نمایشی صرف خارج شده و به یک نمایشگاه راهبردی تبدیل شده است، تصریح کرد: بر همین اساس پیش‌بینی شده کارگاه‌های آموزشی، پنل‌های تخصصی و چند مناظره در این مورد برگزار شود.
آقا محمدی با بیان اینکه همه عواید این نمایشگاه همراه با اقلام و کمک‌های جمع آوری شده در آن به مناطق سیل‌زده ارسال خواهد شد، تصریح کرد: بر همین اساس هر کس که در این نمایشگاه مشارکت و بازدید داشته باشد یا از آن حمایت کند از حامیان سیل‌زدگان محسوب می‌شود.
دبیر هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با بیان اینکه این دوره از نمایشگاه با استقبال بی نظیر شرکت کنندگان روبرو شده است، افزود: بیش از ۶۰۰ شرکت و نهاد در قالب ۷ سالن در این نمایشگاه حضور دارند. در عین حال هر سالن به یک موضوع خاص اختصاص یافته و نهاد‌ها و شرکت‌های مرتبط با آن موضوع در سالن حضور خواهند یافت.
وی با اشاره به محور‌ها و موضوعات ارائه شده در نمایشگاه محیط زیست گفت: رد پای آب، حیات وحش و تنوع زیستی، جنگل، سرزمین پایدار، هوای پاک، انرژی پاک و رد پای کربن و زمین پاک، شهر پایدار و جوامع پایدار از جمله موضوعاتی است که هر یک در سالن‌های مجزا موضوعات مختلفی را برای بازدیدکنندگان به نمایش خواهند گذاشت.
آقامحمدی همچنین از حضور پررنگ سمن‌ها و انجمن‌های مردمی خبر داد که در سالن ۴۰A به ارائه دستاورد‌ها خود خواهند پرداخت. در این سالن همچنین پاتوق‌های سبز پیش‌بینی شده که اغلب پنل‌ها و کارگاه‌ها آموزشی در این پاتوق‌ها برگزار می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در کنار برگزاری نمایشگاه، مسابقات عکاسی، برای بازدید دانش آموزان و دانشجویان نیز پنل خاصی پیش‌بینی شده تا بهره بیشتری از نمایشگاه ببرند.
دبیر هجدهمین نمایشگاه محیط زیست گفت: اختتامیه نمایشگاه نیز عصر روز سه شنبه ۲۷ فروردین همراه با رونمائی از آهنگی با مضمون محیط زیستی با اجرای علیرضا افتخاری برگزار خواهد شد. تقدیر از فعالان محیط زیست، محیط بانان فعال، صنایع سبز و غرفه‌های برتر از دیگر برنامه‌های در مراسم اختتامیه است.
هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از تاریخ ۲۴ فرودین ماه سال ۱۳۹۸ به مدت ۴ روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در فضایی به مساحتی بیش از ۱۰ هزار متر برگزار می‌شود.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید