کد خبر : 895868

در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران با وزیر اقتصاد آذربایجان توافق شد:

نشست مشترک وزیر صنعت ومعدن و تجارت کشورمان با وزیر اقتصاد اذربایجان که یک ساعت به طول انجامید با توجه به روابط رو به توسعه دوطرف، بر ایجاد یک منطقه صنعتی مشترک وسرمایه گذاری گمرکی و صنایع مختلف از جمله نفت، گاز، معدنی و تجهیزات صنعتی تاکید و توافق شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از شاتا، در این دیدار که جمعی از تجار و سرمایه گذاران کشورمان حضور داشتند نیازمندی‌ها و درخواست‌های ان‌ها نیز مطرح شد. در پایان این دیدار مقرر شد معاون امور صنایع وزارتخانه با استفاده از کلیه پتانسیل‌ها موضوع منطقه‌ی صنعتی مشترک را با همکاری طرف اذربایجانی پیگیری کند.
منطقه صنعتی مشترک ایران و آذربایجان احداث می‌شود
همچنین توافق شد در حوزه‌ی حضور برند‌های نساجی، پوشاک و صنایع غذایی همکاری‌ها افزایش یابد. برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های حوزه تجهیزات صنعتی و محصولات نهایی از دیگر توافقات نشست دو طرف بود. وزیر صنعت همچنین در دیدار با صفرممداف رئیس کمیته گمرک آذربایجان با توجه به مناسبات سیاسی و اقتصادی بسیار خوب و نقش و جایگاه گمرک در توسعه این همکاری‌ها و نیز در آستانه سالگرد ۲۴ ساعته شدن گمرکات آستارا و جلفا بیله سوار که نقش چشمگیری در تداوم این مناسبات دارد از همکاری بسیار خوب گمرکات دو کشور برای توسعه زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری به منظور تسهیل و تسریع در تشریفات گمرکی تشکر و قدردانی کرد. در این سفر رضا رحمانی علاوه بر موضوعات فوق به ایشان با توجه به اینکه عمده صادرات به منطقه قفقاز و روسیه از طریق جمهوری آذربایجا ن. اتفاق می‌افتد، خواستار تسهیل در روند امورات گمرکی دو طرف شدند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید