کد خبر : 896400

نمایشگاه، فرصتی برای تعامل با سهامداران و شرکت‌ها

شرکت فولاد مبارکه اصفهان از شرکت‌های وفادار به نمایشگاه بورس و بانک و بیمه است و با توجه به سهم خود در معاملات بورس، از اهمیت قابل توجهی در میان فعالان بازار سرمایه برخوردار است. این شرکت امسال هم در نمایشگاه حاضر شده تا ضمن برقراری ارتباط با سهامداران، شرکت‎ها، بانک‎‌ها، بیمه‎‌ها و بورس، آخرین وضعیت و برنامه‌های خود را اعلام کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان، سید علی پزشک، مدیر امور عمومی (متولی امور بورس، بیمه و مالیات) فولاد مبارکه اصفهان دلیل تداوم حضور این شرکت در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه را ارتباط با سهامداران و تعامل و همکاری با شرکت‌ها و فعالان حوزه بورس، بانک و بیمه عنوان کرد و گفت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان یکی از بزرگترین شرکت‌های بورسی است. سرمایه این شرکت در روز‌های پایانی سال گذشته از ۷۵۰۰ میلیارد تومان به ۱۳ هزار میلیارد تومان افزایش یافت که در مقطعی بزرگترین شرکت بورسی به حساب می‌آمد.
چند پروژه فولاد مبارکه در سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد او ادامه داد: حضور در نمایشگاه را رسالتی برای خود می‌دانیم؛ این نمایشگاه محل اجتماع فعالان و علاقه‌مندان بازار سرمایه کشور است و فولاد مبارکه هر ساله با شرکت در این نمایشگاه، گزارشی از عملکرد گذشته خود ارائه می‌دهد و آینده شرکت را برای سهامداران بالقوه و بالفعل روشن می‌کند تا آن‌ها بتوانند با دید بهتری در این شرکت سرمایه‌گذاری کنند. به‌علاوه، این نمایشگاه فرصت تعامل با بانک‌‎ها، بیمه‌ها و سایر فعالان بازار سرمایه را فراهم می‌کند تا باب آشنایی و همکاری‌های بهتر گشوده شود. به گفته او در سال جاری سه یا چهار پروژه توسعه‌ای فولاد مبارکه به بهره‌برداری می‌رسد که مهمترین آن‌ها افتتاح کنسانتره‌سازی فولاد سنگان با ظرفیت پنج میلیون تن است که به شدت بر EPS فولاد مبارکه تاثیر می‌گذارد و خبر خوبی برای سهامداران است. پزشک در رابطه با برنامه فولاد مبارکه در راستای تحقق شعار رونق تولید گفت: متاسفانه به طور مضاعف مورد تحریم‌های ظالمانه قرار گرفته‌ایم؛ چرا که هم ایران تحریم شده و هم فولاد مبارکه به صورت مجزا در لیست تحریم‌های آمریکا قرار دارد، اما از سوی دیگر هم واردکنندگان محصولات فولادی به دلیل محدودیت‌ها و تغییرات نرخ ارز، رغبتی برای واردات ندارند؛ بنابراین واردات کاهش خواهد یافت و فولاد مبارکه این رسالت را بر عهده خود می‌داند که نیاز کشور به محصولات فولادی را تامین کند. به همین دلیل تمرکز این شرکت بر رفع نیاز داخل است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید