کد خبر : 898885

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه آقای رحمانی در وزارت صمت کارنامه مثبتی دارد، گفت: چالش‌های وزارت صمت زیاد بود که خوشبختانه اقای رحمانی...

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از بولتون نیوز : عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه آقای رحمانی در وزارت صمت کارنامه مثبتی دارد، گفت: چالش‌های وزارت صمت زیاد بود که خوشبختانه اقای رحمانی تا کنون بخشی از آن‌ها را حذف کرد از جمله اینکه جلوی رانت خواری را گرفت.
مشکلات بازار خودرو کاهش می‌باید/ رحمانی در وزارت صنعت جلوی رانت خواری را گرفت علی گلمرادی نماینده بندر ماهشهر، امام خمینی (ره)، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با بیان اینکه زمانی آقای زحمانی وزارت صمت را بر عهده گرفت، وضعیت وزارتخانه اصلا خوب نبود، گفت: نمایندگان به دلیل شرایط بد وزارت صمت، استیضاح وزیر وقت را تهیه کرده بودند. وی افزود: آقای رحمانی برای بهبود وضعیت وزارتخانه، سر سامان دادن به بازار خودرو، کاهش قیمت خودرو، افزایش کیفیت خودرو، واردات، صادرات، رونق تولید، حذف موانع تولید و توجه به کارگاه‌های و بنگاه‌های صنعتی وعده‌هایی داد. عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایشان در مدت کوتاه مسئولیت خود قدم‌های خوبی برداشت و خوشبختانه جلوی برخی از اقدامات ناصواب از جمله رانت خواری و فساد را گرفت. گلمرادی اضافه کرد: در این مدت خوشبختانه شاهد افزایش ظرفیت تولید خودرو بودیم و مسئولین به وعده‌های فروش خودرو در حال عمل کردن هستند. وی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه بیش از ۲ هزار خودرو تولید می‌شود، گفت: این در حالی است که قبلا میزان تولید خودرو کاهش یافته بود و مسئولین به همین دلیل نمی‌توانستند به تعهدات خود در قبال مشتری عمل کنند. نماینده بندر ماهشهر، امام خمینی (ره)، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: البته مردم بر قیمت خودرو نقد جدی دارند و ضررت دارد آقای رحمانی از تجارب و توانائی خود در حوزه سیاستگذاری و اجرایی، در جهت رفع دغدغه‌های مردم به لحاظ بالا بودن قیمت غیر متعارف خودرو اقدامات جدی و انقلابی بعمل آورد و قیمت‌ها را کاهش دهد. گلمرادی با اشاره به سابقه نمایندگی وزیر صمت و ریاست وی بر کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: آقای رحمانی در همان زمان مدیریت قوی داشتند و، چون به قوانین مجلس آشنایی دارند، در راستای اجرای قانون حرکت می‌کنند. وی گفت: در مجموع عملکرد آقای رحمانی مثبت ارزیابی می‌شود و معتقدیم با گذشت زمانی برخی از مشکلات فعلی بازار خودرو کاهش خواهد یافت.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید