شمانیوز

در بازار امروز یکشنبه شانزدهم تیر قیمت سکه و قیمت طلا نسبت به روز گذشته کاهش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان معامله شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از فرارو : براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر امروز قیمت انواع سکه و طلا کاهش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون ۴۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.
 
در بازار آزاد هم همچنین هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان، ربع سکه بدون تغییر نسبت به معاملات شنبه یک‌میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۹۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۳۹۹ دلار قیمت خورد.
 
قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز یکشنبه ۱۶ تیر ۹۸
نوع قیمت روز معاملاتی گذشته (ریال) قیمت امروز (ریال)
مثقال طلا
۱۸,۷۵۰,۰۰۰
۱۸,۷۸۰,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار
۴,۳۲۸,۴۳۰
۴,۳۳۵,۳۶۰
سکه جدید
۴۶,۲۰۰،۰۰۰
۴۶,۱۰۰,۰۰۰
سکه قدیم ۴۴,۰۰۰,۰۰۰
۴۴,۰۰۰,۰۰۰
نیم سکه
۲۳,۸۰۰,۰۰۰ 
۲۳,۷۰۰,۰۰۰
ربع سکه
۱۵,۵۰۰,۰۰۰ 
۱۵,۵۰۰,۰۰۰
سکه گرمی ۹,۹۰۰,۰۰۰ 
۹,۹۰۰,۰۰۰
انس طلا
۱۳۹۹ دلار
۱۳۹۹دلار
 
 
قیمت دلار و قیمت یورو در بازار امروز یکشنبه ۱۶ تیر ۹۸
صرافی ملی قیمت دلار را برای یکشنبه شانزدهم تیر با ۱۵۰ تومان افزایش نسبت به نرخ‌های پایانی شنبه، ۱۳ هزار تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار ۹۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو، نیز در صرافی‌های بانک‌ها ۲۰۰ تومان افزایش یافت و ۱۴ هزار ۹۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار ۸۵۰ تومان است.
 
اما قیمت ارز مبادله‌ای؛ براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (یکشنبه شانزدهم تیر ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۲ هزار و ۵۹۳ ریال و هر یورو نیز ۴۷ هزار و ۱۶۸ ریال ارزش‌گذاری شد.
 
 
قیمت ارز در بازار آزاد در تاریخ شنبه ۱۵ تیر

همان طور که احتمالاً می‌دانید بازار ارز با قیمت‌های متفاوت و گیج‌کننده‌ای روبرو است؛ از نرخ صرافی ملی گرفته تا ارز مبادله‌ای، اما برای من و شما هیچ چیز به اندازه قیمت ارز در صرافی‌های بازار آزاد اهمیت ندارد. اطلاع از اینکه صرافی‌های مختلف قیمت را روی چه عددی تعیین می‌کنند کار سختی است. به هرحال نرخ هر شهر و محله با هم متفاوت است و بسته به تعداد ارز مورد نیاز مشتری می‌تواند تغییر کند.

برای همین در این گزارش متوسط قیمت خرید ارز در صرافی‌ها را در نظر گرفته‌ایم در حالتی که مشتری یک آدم معمولی است و قصد دارد اسکناس‌هایی به ارزش زیر هزار دلار (احتمالا به قصد مسافرت) تهیه کنید.
 
قیمت ارز بازار آزاد امروز یکشنبه ۱۶ تیر (تومان)
مظنه دلار
۱۳۲۰۰
یورو
۱۴۸۲۵
درهم امارات
۳۵۹۵
پوند
۱۶۵۳۰
دلار کانادا
۱۰۰۸۰
لیر ترکیه
۲۳۴۵
دلار استرالیا
۹۲۲۰
یوان چین
۱۹۱۵
 
 
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید