شمانیوز

رئیس سازمان صمت خراسان جنوبی از شناسایی 190 محدوده امیدبخش معدنی در استان خبر داد و گفت: تیم ها و اکیپ های صحرایی از اول تیرماه تا شهریورماه در محدوده های امیدبخش خراسان جنوبی مستقر هستند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از دنیای معدن: داوود شهرکی امروز در بیرجند، با اشاره به فعالیت ۵۴۱ واحد صنعتی در خراسان جنوبی، اظهار داشت: از این تعداد ۱۲ واحد صنعتی بزرگ، ۱۶ واحد متوسط و ۵۱۳ واحد کوچک هستند که زمینه اشتغال ۱۲ هزار نفر را فراهم کرده است.

وی ذخایر قطعی معدنی دارای گواهی کشف استان را سه میلیارد و 700 میلیون تن دانست و بیان داشت: در خراسان جنوبی۴۹ ماده معدنی کشف شده داریم که ظرفیت استخراج سالیانه از معادن استان 17 میلیون و 600 هزار تن است.

رئیس سازمان صمت خراسان جنوبی از شناسایی 190 محدوده امیدبخش معدنی در استان خبر داد و مطرح کرد: 116محدوده امیدبخش معدنی را سازمان زمین شناسی کشور در قالب 31 بلوک، 74 محدوده امیدبخش معدنی را سازمان ایمیدرو در قالب 47 محدوده در پهنه فردوس و قاین و 27 محدوده امیدبخش نیز در پهنه لوت در خراسان جنوبی شناسایی شده است.

شهرکی با اعلام اینکه تیم ها و اکیپ های صحرایی از اول تیرماه تا شهریورماه در محدوده های امیدبخش خراسان جنوبی مستقر هستند، تبیین کرد: بخش هایی از پهنه های جدید جهت شناسایی مواد معدنی به بخش خصوصی و دولتی واگذار شد.

وی به سخت گیری های منابع طبیعی در حوزه معادن اشاره و اعلام کرد: نگاه منابع طبیعی تنها حفظ مرتع بوده و به اشتغال و معدن توجهی ندارد اما در حال حاضر همکاری های لازم را دارند.

رئیس سازمان صمت خراسان جنوبی از سرمایه گذاری 17 هزار میلیارد ریالی در محدوده های معدنی استان خبر داد و افزود: این سرمایه گذاری با صدور 61 گواهی کشف و 610 پروانه بهره برداری انجام شده است.

شهرکی بیشترین سرمایه گذاری را در مواد معدنی زغال سنگ، طلا، پتاس، سنگ های تزیینی و نما و بنتونیت ذکر کرد و بیان داشت: بیش از ۵۰۰ معدن در سطح استان فعال است و سامانه بهین یاب آماده ثبت مشکلات معدن کاران و صنعتگران است.

وی تبیین کرد: در تبصره ۱۸، نوسازی و بازسازی قوانینی برای صنایع معدنی وجود دارد بنابراین این آمادگی را داریم تا یارانه سالانه ای که در اختیار داریم را در اختیار صنایع معدنی قرار دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید