شمانیوز

اقدامی دیگر در راستای مسئولیت‌های اجتماعی مجتمع مس سرچشمه

بمناسبت دهه کرامت مجتمع مس سرچشمه، چهل و پنج سری جهیزیه به زوجهای جوان نیازمند شهرستان رفسنجان اهدا کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، مدیر روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه در این مراسم اظهار داشت: این کار خیرخواهانه را با خیریه ها شروع کردیم و سال گذشته نیز کارهای خوب و عام المنفعه ای را در منطقه راویز،انار و رفسنجان انجام دادیم.

 

سید علی میرافضلی با بیان اینکه سال گذشته با همکاری کمیته امداد و هلال احمر ارقامی در این زمینه هزینه شد، افزود: مجتمع مس سرچشمه جهیزیه 45 نفر از زوجهای جوان که توسط خیریه ها شناسایی شده اند را تامین خواهد کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: در راستای مسئولیت‌های اجتماعی مجتمع مس سرچشمه با همکاری گروهی از مؤسسات خیریه شهرستان در قالب «جشن کرامت» بخشی از کالاهای اساسی مورد نیاز زوجین آماده ازدواج فراهم گردیده و توزیع خواهد شد.

 

رئیس دادگستری رفسنجان نیز در این مراسم گفت: کارهای بسیار شایسته‌ای که در شهر ما انجام می‌شود نشان می‌دهد مردم این شهرستان خیر هستند و بیش از ۹۰ درصد زیرساخت‌ها به ویژه در زمینه بهداشت و درمان توسط خیران ایجاد شده است.

 

حجت‌الاسلام مهدی پورمحمدی افزود: بزرگترین موقوفه هلال‌احمر کشور متعلق به رفسنجان بوده و سال‌های متمادی این شهرستان رتبه اول جهاد مدرسه‌سازی را داشته و اولین وقت امنیت کشور در رفسنجان صورت گرفته است و مؤسسات خیریه‌ای زیادی در شهرستان است.

 

رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان تصریح کرد: اما فاصله طبقاتی در این شهرستان زیاد است و ثروت، بروز و تجلی دارد افراد ضعیف به شدت تحت فشار هستند لذا مؤسسات خیریه این حرکت را انجام دادند و مس سرچشمه به عنوان حامی است که با کمک هم می‌توانند در بحث کمک به ازدواج اثرگذار باشند چراکه زوجینی هستند که چند سال عقد هستند اما توان خرید جهیزیه ندارد که وارد زندگی مشترک شوند.

 

پورمحمدی بیان کرد: شرکت مس جزء چند شرکت بازده کشور است در اوج تحریم‌های آمریکا سال گذشته به بیشترین تولید تاریخ شرکت رسیده که این مهم پیام دارد.

 

وی ابراز کرد: در این شهری که ۶۵ درصد درآمد مالیاتی استان را دارا بوده و صادرات فراوان از این شهرستان صورت می‌گیرد خانواده‌های محتاجی داریم که آبرومندانه زندگی می‌کنند و به نان شب محتاج هستند، پول فرم مدرسه فرزندشان را ندارند و یا کودکی که از گرسنگی در مدرسه ضعف می‌کند و بیهوش می‌شود ما در برابر این‌ها مسئولیم.

 

قدردانی از مجتمع مس سرچشمه بخاطر برگزاری آزمونهای قرآنی

امام جمعه رفسنجان نیز در این مراسم بیان کرد: اقدامات مجتمع مس سرچشمه در زمینه فرهنگ و هنر از جمله برگزاری مسابقات قرآنی زبانزد بوده و جای قدردانی دارد.

 

حجت الاسلام عباس رمضانی پور افزود: امیدواریم برگزاری مسابقات قرآنی با پشتیبانی مدیریت مجتمع مس سرچشمه در طول سال استمرار پیدا کند و منجر به گسترش فرهنگ قرآنی شده و در زندگی ما اثرگذار گردد.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که مدیریت جدید مجتمع مس سرچشمه انجام می دهد ترویج فرهنگ قرآنی است که در هر فصلی مسابقه بزرگ حفظ سوره هایی از قرآن برای بیش از 1000 نفر در انار، سرچشمه، رفسنجان و پاریز با جوایز ارزنده ای است که جای تقدیر دارد.

 

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: حتی کودکان ۱۰ ساله در این مسابقات شرکت می کنند لذا برگزاری آزمون حفظ سوره های هدف دار توسط مجتمع مس سرچشمه می تواند تأثیر بیشتری در روح و روان اقشار مختلف به ویژه نوجوانان و جوانان داشته باشد و تاثیر بسیار زیادی در ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه داشته باشد.

 

نبود محصول دست مردم را خالی کرد

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از 2 میلیون و ۵۰۰ هزار واحد خالی کشور فقط ۵۰۰ هزار واحد خالی در تهران وجود دارد که ۷۰ درصد این واحدها سوداگری و دلالی می‌شود و ۳۰ درصد افراد به حق خریدار هستند از این یک میلیارد هر واحد ۳۰ درصد یارانه پنهان از مردم است که در این ساختمان‌ها هزینه می‌شود اما چندین برابر قیمت با آن بازی می‌شود.

 

احمد انارکی‌محمدی تصریح کرد: کار خیر انتظار از تمام خیریه‌ها است و بحث مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگی مس صورت که می‌گیرد گرفتاری‌های مردم را برطرف می‌کنند.

 

وی بیان کرد: نبود محصول دست مردم را خالی کرد و سال‌هاست که محصول خوبی نبوده و کشاورزان مقروض شده‌اند که امیدواریم با افزایش محصول کارهای خیر هم همچون گذشته بیشتر شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید