شمانیوز

براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر امروز قیمت انواع سکه و طلا کاهش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۳ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۳ میلیون ۹۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از فرارو : در بازار آزاد هم همچنین هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان، ربع سکه با ۹۰ هزار تومان کاهش نسبت به معاملات چهارشنبه یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۳۹۲ هزار و ۶۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۴۱۲ دلار قیمت خورد.
 
قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز سه‌شنبه ۲۵ تیر ۹۸
نوع قیمت روز معاملاتی گذشته (ریال) قیمت امروز (ریال)
مثقال طلا
۱۸,۱۲۰,۰۰۰
۱۷,۰۱۰,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار
۴,۱۸۳,۰۰۰
۳,۹۲۶,۷۶۰
سکه جدید
۴۳,۵۰۰,۰۰۰
۳۹,۷۵۰,۰۰۰
سکه قدیم ۴۱,۸۰۰,۰۰۰
۳۹,۵۰۰,۰۰۰
نیم سکه
۲۱,۸۰۰,۰۰۰
۲۰,۸۰۰,۰۰۰
ربع سکه
۱۳,۴۰۰,۰۰۰
۱۲,۵۰۰,۰۰۰
سکه گرمی ۹,۵۰۰,۰۰۰
۹,۴۰۰,۰۰۰
انس طلا
۱۴۱۱ دلار
۱۴۱۲ دلار


قیمت دلار و قیمت یورو در بازار امروز سه‌شنبه ۲۵ تیر ۹۸
صرافی ملی قیمت دلار را برای سه‌شنبه بیست و پنجم تیر با ۱۵۰ تومان کاهش نسبت به نرخ‌های پایانی دوشنبه، ۱۱ هزار ۹۵۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو، نیز در صرافی‌های بانک‌ها ۱۵۰ تومان کاهش داشت و ۱۳ هزار ۹۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار ۸۰۰ تومان است.
 
اما قیمت ارز مبادله‌ای؛ براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (سه‌شنبه بیست و پنجم تیر ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۲ هزار و ۵۷۱ ریال و هر یورو نیز ۴۷ هزار و ۳۰۳ ریال ارزش‌گذاری شد.
 
قیمت ارز در بازار آزاد در تاریخ سه‌شنبه ۲۵ تیر
همان طور که احتمالاً می‌دانید بازار ارز با قیمت‌های متفاوت و گیج‌کننده‌ای روبرو است؛ از نرخ صرافی ملی گرفته تا ارز مبادله‌ای، اما برای من و شما هیچ چیز به اندازه قیمت ارز در صرافی‌های بازار آزاد اهمیت ندارد. اطلاع از اینکه صرافی‌های مختلف قیمت را روی چه عددی تعیین می‌کنند کار سختی است. به هرحال نرخ هر شهر و محله با هم متفاوت است و بسته به تعداد ارز مورد نیاز مشتری می‌تواند تغییر کند.

برای همین در این گزارش متوسط قیمت خرید ارز در صرافی‌ها را در نظر گرفته‌ایم در حالتی که مشتری یک آدم معمولی است و قصد دارد اسکناس‌هایی به ارزش زیر هزار دلار (احتمالا به قصد مسافرت) تهیه کنید.
 
قیمت ارز بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۲۵ تیر (تومان)
مظنه دلار
۱۱۹۰۰
یورو
۱۳۳۹۰
درهم امارات
۳۲۴۵
پوند
۱۴۸۵۰
دلار کانادا
۹۱۱۵
لیر ترکیه
۲۱۱۵
دلار استرالیا
۸۳۶۵
یوان چین
۱۷۳۰

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید