شمانیوز

رئیس سازمان صنعت٬ معدن و تجارت خراسان شمالی با اشاره به انعقاد توافقنامه ها در حوزه معدن گفت: ۱۰ معدن بزرگ و کوچک در استان فعال می شود.

 به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از دنیای معدن: رضا فیروزه، با بیان اینکه بیشترین پیشنهادات از فرصت های سرمایه گذاری در سفر ریاست جمهور در حوزه صنعت و معدن است اظهار داشت: سرمایه گذاری در بخش معدن بیشترین بخش را به خود اختصاص داده است.

برگزیدگان بخش های مختلف صنعت و معدن فارس تجلیل شدندتکمیل طرح های نیمه تمام صنعتی و معدنی بالای 60 درصد نیازمند 40 هزار میلیارد تومان استسرمایه گذار خارجی 1500 میلیارد تومان در معدن فسفات چرام سرمایه گذاری می کند

وی در رابطه با توافقنامه هایی که با شرکت ایمیدرو انجام گرفته است افزود: توانستیم 13 بند تفاهم نامه در حوزه های مختلف اعم از طرح مطالعه منیزیوم، طرح شمش ویلیت، افزایش ظرفیت پودر و راه اندازی فاز دوم پودر آلومینیا، توسعه آلفا آلومینیوم و تامین خوراک کاغذ منعقد کنیم.

توافق در مورد معدن آلبلاغ بخش دیگری از این تفاهم نامه ها بود که فیروزه در این باره تصریح کرد: معدن آلبلاغ که در زمانی صدر اخبار رسانه های استان را به خود اختصاص داده بود، در دستور کار ایمیدرو برای تعیین ذخیره معدنی قرار گرفته است.

رئیس سازمان صمت خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تمامی توافقنامه ها منجر به فعال شدن 10 معدن کوچک و بزرگ در استان می شود.

وی در مورد بازه زمانی این پروژه ها عنوان کرد: تمامی توافقنامه ها نهایتا در بازه زمانی دوساله انجام می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه