`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ اگهی//

ارز فی

همه چیز درباره سفر و اخذ اقامت کشور آلمان

آلمان کشور زیبایی است که در موسیقی و هنر وسعت بسیار زیادی داشته و جاذبه های گردشگری زیادی را هم در خود جای داده است. این کشور دیدنی مناطق سرسبز و چشم انداز های منحصر به فردی را در خود جای داده است که گردشگران زیادی را جذب خود می نماید. جنگل ها و رودخانه های طبیعی که جذابیت بی نظیری دارند، این کشور را به بهشت روی زمین تبدیل ساخته است. آلمان علاوه بر جاذبه های گردشگری، کشوری است که از لحاظ اقتصادی جایگاه مناسبی را داشته و بسیار پیشرفته است. به همین خاطر متقاضیان زیادی هم برای مهاجرت داراست.

مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور از طریق روش های گوناگونی امکان پذیر است. متقاضیان می توانند با افزایش آگاهی از روش های مهاجرتی به آلمان مثل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت کاری به آلمان، ازدواج، تولد فرزند و... اقدام به اخذ ویزا و مهاجرت به این کشور نمایند. ما در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات جامعی را از کشور آلمان و طریقه مهاجرت به این کشور در اختیار ما عزیزان گذاریم.

کشور آلمان

کشور آلمان در اروپای غربی و اروپای مرکزی واقع شده است که از شمال با کشور دانمارک و از شرق با کشور لهستان و جمهوری چک همسایه است. این کشور نزدیک به 28 میلیون جمعیت دارد و زبان رسمی آن آلمانی می باشد. واحد پولی کشور آلمان یورو می باشد. آب و هوای این کشور معتدل است و تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد وبرفی دارد. آلمان کشوری 4 فصل است و گردشگران و مهاجران می توانند هر زمان به آن سفر نمایند. البته بهترین شرایط هوایی این کشور در فصل بهار است که جشن های بسیار در این فصل بر گزار می شود.

معمولا هزینه های بلیط هواپیما در فصل های تابستان و بهار افزایش می باید؛ اما با سرد شدن هوا این قیمت ها کاهش می باشد. مناظر طبیعی که در آلمان وجود دارد در فصل پاییز هر بیننده ای را مجذوب زیبایی خود می کند. گردشگران و متقاضیانی که قصد سفر به کشور آلمان را دارند، باید قبل از هر اقدامی نسبت به اخذ ویزا این کشور اقدامات لازم را انجام دهند. ویزا در حقیقت مجوزی است که به متقاضیان خارجی اجازه ورود به کشور آلمان را می دهد.

راه های مهاجرت به آلمان

مهاجرت به کشور آلمان از روش های گوناگونی امکان پذیر است. متقاضیان باید با توجه به شرایطی که دارا هستند، یکی از این روش ها را انتخاب کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. توجه داشته باشید که هر یک از روش های مهاجرتی، شرایط منحصر به خود را دارد. شرایط مهاجرت به آلمان برای افرادی که دارای تخصص و مهارت خاصی هستند، راحت تر از دیگر متقاضیان می باشد. روش های مهاجرت به آلمان عبارت است از:

  • مهاجرت کاری

یکی از روش های مهاجرت به آلمان از طریق کار است. متقاضیان می توانند از دو طریق ویزا کاری آلمان را دریافت نمایند. در روش اول متقاضیان باید از طریق Job offer یا همان دریافت پیشنهاد کاری به آلمان مهاجرت نمایند. دعوت نامه کاری از کشور آلمان تنها از طریق کارفرمای آلمانی امکان پذیر است. روش دوم، از طریق جستجو کار در آلمان است. این نوع ویزا مختص به افرادی است که مهارت و تخصص بالایی را در یک رشته تخصص دارند. این دسته از افراد با دریافت ویزا جستجو کار به مدت 6 ماه فرصت دارند تا کار مناسبی را در آلمان پیدا کنند. در صورتی که متقاضی موفق به پیدا کردن کار در آلمان شود، می تواند اقامت موقت این کشور را دریافت نمایند و در صورتی که موفق به پیدا کردن کار نشود، باید پس از گذشت 6 ماه به کشور خود بازگردد.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

  • مهاجرت تحصیلی

یکی دیگر از روش  های مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور است. متقاضیان می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در آلمان تحصیل نمایند. البته شرط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور، ارائه مدرک زبان آلمانی است. تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان نزدیک به 3 الی 4 سال به طول می انجامد. برای اخذ پذیرش در این مقطع متقاضی باید دارای مدرک زبان آلمانی در سطح A2 یا B1 باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان نزدیک به 2 الی 3 سال به طول می انجامد. متقاضیان در این مقطع می توانند هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی تحصیل نمایند.

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا در کشور آلمان کمی سخت تر از سایر مقاطع می باشد؛ چرا که متقاضیان باید دارای رزومه قوی تحصیلی باشند. این رزوه شامل مقالات بین المللی، مدرک زبان، سوپروایزر و... می باشد. لازم به ذکر است که بگوییم، تحصیل در آلمان برای متقاضیانی که بتوانند پذیرش تحصیلی در دانشگاه های دولتی در این کشور را دریافت کنند، رایگان می باشد؛ اما تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور هزینه های نسبتا بالایی دارد.

  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در این کشور نیازمند سرمایه نسبتا زیادی است. سرمایه گذاری در این کشور روش های گوناگونی دارد مانند ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید اوراق قرضه دولتی، خرید سهام، خرید ملک و... که تمامی این روش ها منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی شود. هزینه مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری در هر یک از روش ها متفاوت است. متقاضیانی که قصد اخذ اقامت آلمان را از طریق سرمایه گذاری دارند، می توانند از طریق ثبت شرکت در این کشور به راحتی به خواسته خود درست یابند. سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در آلمان نزدیک به 25 هزار یورو می باشد.

متقاضیان باید توجه کنند که برای ثبت شرکت باید دارای طرح تجاری قویی باشند؛ در غیر این صورت درخواست آنها رد می شود.

سرمایه گذاری در آلمان

  • مهاجرت از طریق ازدواج

یکی دیگر زا روش های مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج با شهروندان این کشور است. البته امروزه به علت سو استفاده هایی که از این قانون می شود، شرایط سختگیرانه ای برای آن ارائه شده است. متقاضیان با ازدواج با فردی که شهروند آلمان است می توانند در ابتدا اقامت دائم و پس از آن تابعیت آلمان را اخذ نمایند. متقاضیان برای واقعی بودن ازدواج شان باید مدارکی را اعم از سند ازدواج، گواهی تجرد، گواهی عدم سو پیشینه، عکس های خانوادگی، ایمیل و... به سفارت ارائه دهند.

علاوه بر تمامی این موارد، متقاضی باید اثبات نماید که می تواند از پس هزینه های زندگی 2 نفر بر بیاید. در صورتی که متقاضیان بتوانند تمامی این موارد را اثبات کنند، می توانند اقامت موقت آلمان را اخذ کرده و پس از چند سال زندگی درخواست اقامت دائم و پس از آن تابعیت آلمان را بدهند.

  • مهاجرت از طریق تولد

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان از طریق تولد فرزند در این کشور می باشد. معمولا تولد فرزند در تمامی کشور های سراسر جهان دارای 2 قانون کلی خون و خاک است. کشور هایی که از قانون خون پیروی نمانید، تنها به کودکانی تابعیت اعطا می کنند که حداقل یکی از والدین آنها تابع آن کشور باشد. کشور هایی هم که از قانون خاک تبعیت می کنند، به تمامی کودکان تازه متولد شده در خاک آن کشور تابعیت اعطا می کند. کشور آلمان در تولد فرزند از قانون خون تبعیت کرده و تنها به کودکانی که حداقل یکی از والدین شان تابع آلمان است تابعیت اعطا می کند.

  • مهاجرت از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان که از پر ریسک ترین و خطرناک ترین روش های مهاجرتی است، پناهندگی به آلمان می باشد. معمولا موسسات مهاجرتی معتبر، این دسته از خدمات را ارائه نمی دهند؛ چرا که جان و مال افراد را به خطر می اندازد. در این روش متقاضی باید به صورت غیر قانونی به آلمان وارد شده و خود را به مامورین این کشور تحویل دهد و پس از آن درخواست پناهندگی نماید. در صورتی که صحت درخواست متقاضی مورد تایید سفارت و دولت آلمان باشد به وی پناهندگی اعطا می شود و در صورتی که این خواست صحتی نداشته باشد، وی باید به کشور خود بازگردد.

پناهنده فردی است که در کشورش به علت های مذهبی، سیاسی، امنیتی و... مورد آزار و اذیت جانی و مالی قرار گرفته است و به کشور دیگری پناه می برد. افرادی که این شرایط را دارا باشند با درخواست پناهندگی شان موافقت می شود. افرادی که به کشور آلمان پناهنده شوند، می توانند از خدمات شهروندی این کشور برخوردار شده و به زندگی شان سر و سامان بدهند.

سخن پایانی

به طور کلی، سفر به کشور آلمان برای گردشگری بسیار مناسب می باشد؛ چرا که جاذبه های گردشگری، تفریحی، تاریخی و... متنوعی را در خود جای داده است. علاوه بر این، افرادی هم که قصد مهاجرت و زندگی در این کشور را دارند، از شرایط مطلوبی بر خوردار می شوند؛ چرا که آلمان کشوری قدرتمند است و از شرایط مطلوبی برای زندگی و کار برخوردار می باشد. علاوه بر تمامی این موارد، دانشجویان بین المللی نیز می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند و پس از فارغ التحصیلی شغل مناسبی را پیدا کرده و مشغول به کار شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied