کد خبر : 887480

از ابتدای سال ۹۶ توسط بانک صادرات ایران صورت گرفت؛

مجموع تسهیلات پرداختی بانک صادرات ایران در حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط از ابتدای سال ۹۶ تا پایان آذرماه ۹۷ به مرز ۱۸۰ هزار میلیارد ریال رسید که همچنان جایگاه این بانک را در کمک به رونق تولید و پشتیبانی از اشتغال بین بانک‌های خصوصی کشور برجسته کرده است.

پرداخت ۱۸۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط
روابط‌عمومی بانک صادرات ایران نوشت : بر اساس آمار‌های اعلام شده، جمع تسهیلات پرداختی این بانک به این بنگاه‌ها از ابتدای سال ۹۶ تا پایان آذر ماه سال ۹۷ به ۱۷۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال رسیده است این در حالی است که براساس آمار‌های مهر‌ماه وزارت صمت بانک صادرات ایران را از نظر تعداد تسهیلات پرداختی برای تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط در بین بانک‌های خصوصی توانسته است رتبه نخست را به خود اختصاص دهد؛ بنابراین گزارش، بانک صادرات ایران با پرداخت ۲۴۴ فقره تسهیلات به ارزش بیش از سه هزار و سه میلیارد ریال رتبه اول را در میان بانک‌های خصوصی کشور در تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در راستای اقتصاد مقاومتی در مهرماه کسب کرده است. این تعداد بیش از ۱۴ درصد وام‌های پرداختی نظام بانکی در این حوزه است.
پرداخت ۱۸۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط
بر اساس آمار‌های وزارت‌خانه مذکور، استان‌های قزوین، البرز، گیلان، آذربایجان‌شرقی، مازندران، سمنان، یزد، خراسان رضوی، قم و اصفهان به ترتیب ۱۰ استانی هستند که بیشترین میزان تسهیلات برای تامین مالی این نوع بنگاه‌ها از نظام بانکی کشور را دریافت کرده‌اند.
بانک صادرات ایران در راستای پشتیبانی از بخش‌های مختلف تولیدی و زمینه‌سازی برای افزایش اشتغال پایدار در کشور، طی سال‌های اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، اعطای تسهیلات را در دستور کار قرار داده به نحوی که طی ماه‌های گذشته این برتری حفظ شده است. ​
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید