کد خبر : 896150

دکتر کاتب در نشست هم اندیشی مدیران تاکید کرد؛

رئیس هیئت مدیره بیمه سرمد در دومین روز از نشست هم اندیشی مدیران ستادی و استانی این شرکت، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه برنامه‌ها و اهداف سال ۹۸ این شرکت را در سه محور تشریح و تبیین کرد.

ورود بیمه سرمد به بازار‌های اتکایی با افزایش سرمایه
به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بیمه سرمد ، دکتر مجتبی کاتب در این نشست که با حضور اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل، معاونان، مدیران ستادی و استانی این شرکت برگزار شد، افزود: نخستین موضوع مهم در سال گذشته انتخاب مهندس «مهدوی» از بدنه بیمه سرمد به عنوان مدیرعامل به عنوان اتفاقی مهم در شرکت بود، خوشبختانه ایشان دارای معیارهای، چون تخصص و خوشنامی به عنوان اولویت اول و آشنایی با نگرش‌های مجموعه، جوانی، پویایی، انگیزه و دانش فنی بالاست که امیدواریم در سال پیش رو با انتخاب شایسته وی به عنوان مدیر عامل، اتفاقات قابل توجهی را برای شرکت شاهد باشیم.
وی از تغییرات اساسی در معیار‌های ارزیابی داده‌ها و اطلاعات توسط مدیریت تحقیق و توسعه این شرکت خبر داد و اظهار داشت: با اعمال این تغییرات مثبت باید در بازه‌های زمانی مشخص نسبت به ارزیابی خود و رفع نقاط ضعف و بهبود نقاط قوت خود بکوشیم.
دکتر کاتب از افزایش سرمایه شرکت به یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در سال گذشته و افزایش آن به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در سال جاری به عنوان دومین محور نام برد و گفت: پس از انجام روند افزایش سرمایه، به بازار‌های اتکایی ورود خواهیم کرد که با توجه به جوان بودن بیمه سرمد، یک اتفاق بزرگ به شمار خواهد آمد.
رئیس هیئت مدیره بیمه سرمد، از فرهنگ سازمانی به عنوان یک محور مهم نام برد و افزود: ایجاد تعامل دو سویه با مشتری، تولید و ارائه محصولات بر اساس نیاز‌های مشتریان، تسریع پاسخگویی به درخواست ها، ایجاد هماهنگی مضاعف میان ستاد و شعب از یک‌سو و شعب با یکدیگر از سوی دیگر و افزایش تعهد سازمانی، در سال جاری مورد تاکید قرار خواهد گرفت.
حرکت با برنامه، کلید موفقیت مدیرعامل بیمه سرمد نیز در این نشست هم اندیشی، از «حرکت با برنامه‌ریزی» به عنوان کلید موفقیت نام برد و گفت: خوشبختانه سال گذشته، علی رغم موانع و فراز و نشیب‌های اقتصادی، اتفاقات خوبی در شرکت رقم خورد.
مهندس مهدی مهدوی در ادامه، از رشد ۱۱۷ درصدی در تحقق برنامه‌ها در بخش سهامداری، رشد ۴۰ درصدی ارزش سهام، کسب یک و دو دهم درصدی از سهم بازار در سال ۹۷ که تحقق آن در سال ۹۸ پیش بینی شده بود، کسب رتبه یکصد و چهل و هشتم در میان ۵۰۰ شرکت برتر، پیاده سازی نظام‌های مدیریت کیفیت و مدیریت ریسک و اخذ گواهینامه‌های ایزو در این دو حوزه و افزایش تعداد شعب به تعداد ۳۸ شعبه یا باجه در تمامی مراکز استان‌ها، به عنوان دستاورد‌های بزرگ این شرکت در سال ۹۷ نام برد.
وی تاکید کرد: در سال ۹۸، هم پیمانیم که با همدلی، هماهنگی، تلاش مضاعف و هم افزایی مدیریت‌های مختلف، سود پایدار و با کیفیت را برای بیمه سرمد محقق سازیم.
وی کنترل و نظارت را به عنوان مسئله مهمی از وظایف مدیران ستادی و استانی برشمرد و تصریح کرد: تمام مدیران در همه حوزه‌ها باید به صورت مستمر نسبت به بازبینی و حسابرسی خود اقدام کنند تا از این طریق بتوانند نقاط ضعف خود را کاهش داده و نقاط قوت خود را بیش از پیش تقویت نمایند.
مدیرعامل بیمه سرمد در بخش دیگری از سخنان خود، لزوم اهمیت آموزش کارشناسان و شبکه فروش را به صورت مستمر مورد تاکید قرار داد و افزود: مدیران استانی این اختیار را خواهند داشت که نسبت به اعلام نیاز و برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت محلی اقدام کنند.
مهدوی در پایان سخنان خود، لزوم رصد آمار ماهیانه و انجام اقدامات لازم در خصوص بهبود عملکرد شعبه را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: از سال گذشته تاکنون پرتفوی شرکت به دو بخش سهامداری و غیر سهامداری تقسیم شد و تمام اهداف پیش بینی شده به منظور حفظ ترکیب مناسب پرتفوی در این دو حوزه با صدور رشته‌های مورد نظر انجام شده است.
انضباط مالی، برگ برنده تجارت‌های موازی در شرایط بحران سید روح الله علیپور یزدی، عضو هیئت مدیره و معاون مالی و اداری بیمه سرمد نیز در این نشست هم اندیشی، از سال ۹۷ به عنوان سالی سخت و بحرانی در اقتصاد نام برد و افزود: خوشبختانه توانستیم به خوبی فراز و فرود‌های سال گذشته را طی کنیم که بابت کسب این موفقیت‌ها از زحمات تک تک همکاران تشکر می‌کنم.
وی رعایت «انضباط مالی» را به عنوان یکی از مهمترین اصول در شرایط بحران مورد توجه قرار داد و گفت: رعایت این مهم، برگ برنده‌ای برای کسب موفقیت در شرایط بحران خواهد بود.
علیپور، با اشاره به کیفیت سودآوری از طریق دقت در فرآیند‌های مالی و رفع مسائل موجود، از جذب پورتفوی باکیفیت، به عنوان رویکرد مهم بیمه سرمد در سال جاری خبر داد.
وی لزوم کار تیمی و گروهی را مورد توجه قرار داد و گفت: ما همه اعضای یک خانواده هستیم و باید با هم افزایی مضاعف در کنار یکدیگر نقش‌های خود را به بهترین نحو ممکن ایفا نماییم.
عضو هیئت مدیره بیمه سرمد، از شبکه سازی و تربیت شبکه فروش از طریق آموزش‌های کاربردی از بدو تاسیس شرکت تاکنون، به عنوان یک حرکت مثبت نام برد و ادامه داد: قطعا نتایج این اقدام را در بلند مدت شاهد خواهیم بود. در ادامه این نشست هم اندیشی، گزارش جامعی از عملکرد بیمه سرمد در سال ۱۳۹۷ به تفکیک شعب، توسط جابر توان مدیر تحقیق و توسعه این شرکت ارائه شد.
پس از ارائه گزارش، نقطه نظرات مدیران استانی مورد بررسی قرار گرفت.
رونمایی از ابعاد بسیار بزرگ عصای خود ایستا در حاشیه این نشست هم اندیشی، از نماد تبلیغاتی مشترک بانک صادرات و بیمه سرمد در ابعاد بسیار بزرگ رونمایی شد. این عصا در سه نوع حادثه، کوهنوردی و سالمندی در ابعاد بسیار بزرگ به ارتفاع ۵ متر، برای اولین بار تولید و رونمایی شده است.
عصای خود ایستا، در سال جاری در برنامه‌های تبلیغاتی این شرکت با شعار "این عصا نمی‌افتد"، مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. دوره جدید تبلیغاتی بیمه سرمد، با عصای خود ایستا به عنوان یک اختراع، یک نماد، یک رسانه آغاز خواهد شد و هوشمندی، خلاقیت و جسارت را به همراه خواهد آورد.
عصای خود ایستا، در ابعاد بسیار بزرگ در رسانه‌های محیطی، شبکه‌های اجتماعی و ویدیو‌ها منتشر و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
بر اساس این گزارش، نخستین نشست هم اندیشی مدیران ستادی و استانی بیمه سرمد در سال ۹۸ با محوریت "بررسی عملکرد سال گذشته و اهداف برنامه‌ها در سال جاری" ۲۸ تا ۲۹ فروردین ماه سال جاری به مدت دو روز در هتل ارم تهران برگزار شد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید