شمانیوز
کد خبر : 937697

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

گلایه انصاری از عدم ثبت نام برخی اصلاح‌طلبان
 
سر لیست اصلاح طلبان در انتخابات مجلس گفت: خاتمی توصیه کرده بود که همه در انتخابات ثبت نام کرده و وضعیت را ارزیابی کنیم، ولی جمعی از آنان ثبت نام نکردند که جای گلایه دارد.حجت‌الاسلام مجید انصاری سرلیست اصلاح طلبان در انتخابات مجلس صبح امروز در نشست خبری کاندیدا‌های لیست حزب کارگزاران با اشاره به چرایی حضور در عرصه انتخابات گفت: اولا از زاویه نگاه تشکیلاتی مجموعه اصلاح طلبان از ماه‌ها قبل به موازات جلساتی که شورای عالی و شورای هماهنگی انجام می‌داد، جلسه مشورتی با آقای خاتمی برگزار کرد.وی درباره جزئیات این نشست‌ها افزود: در این نشست‌ها چند ماه به طور منظم در مورد انتخابات بحث شد و جمع بندی این بود که همه کسانی که می‌توانند در این شرایط کشور موثر باشند ثبت نام کنند، ولی آقای خاتمی توصیه کرده بود که همه ثبت نام کنند تا وضعیت را ارزیابی کنیم، ولی جمعی از آنان ثبت نام نکردند و مورد گلایه هم بود.سرلیست اصلاح طلبان در انتخابات مجلس تصریح کرد: من علی رغم میل شخصی به توصیه بزرگان اصلاحات گوش دادم و ثبت نام کردم.

divider1

حمله وحشتناک 30 نفر با اسلحه و قمه به جان قوی‌ترین مرد ایران + عکس

باز هم حادثه برای یکی از ورزشکاران رشته قوی ترین مردان ایران؛ این بار نوبت رامین فرج نژاد، قهرمان جوان این رشته بود که با سلاح گرم هدف قرار بگیرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

۲ روایت از موضع رییس دولت اصلاحات درباره انتخابات مجلس

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و دبیر کل حزب کارگزاران درباره موضع سید محمد خاتمی نسبت به انتخابات پیش روی مجلس توضیحاتی ارائه دادند.آذر منصوری، عضو حزب اتحاد ملت در حساب توییتری خود نوشت:شایعاتی درباره‌ی حمایت سید محمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات از لیست‌های انتخاباتی پخش شده است. در دیداری که امروز با ایشان داشتیم مجددا تأکید کردند که در این انتخابات در هماهنگی با تصمیم شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح طلبان در تهران لیستی را معرفی نمی‌کنند، گر چه در انتخابات شرکت خواهند کرد.اما غلامحسین کرباسچی، دبیرکل کارگزاران سازندگی در این خصوص به اعتماد آنلاین گفت: آقای خاتمی هیچ صحبتی درباره شرکت نکردن در انتخابات نکرده است و ایشان البته مخالف رأی دادن و لیست دادن نیست.کرباسچی اظهار داشت: ما معتقد به مشارکت در انتخابات بودیم و به همین دلیل حزب کارگزاران سازندگی اقدام به معرفی لیست کرد. البته شورای عالی اصلاح‌طلبان هم به احزاب اجازه شرکت در انتخابات را داد.آقای خاتمی هیچ صحبتی درباره شرکت نکردن در انتخابات نکرده است و ایشان مخالف رأی دادن و لیست دادن نیست.غلامحسین کرباسچی در پایان صحبت‌هایش گفت: نمی‌توانم پیش‌بینی کنم که میزان مشارکت در انتخابات چقدر خواهد بود، بهتر است به نظرسنجی‌ها مراجعه شود. اما امیدوارم در نهایت روند انتخابات مجلس یازدهم به گونه‌ای باشد که به منافع ملی و مصلحت عمومی بینجامد.

divider1

روحانی به تخت روانچی تسلیت گفت

رئیس‌جمهور در پیامی درگذشت برادر نماینده ایران در سازمان ملل را تسلیت گفت.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

راه فرار نمایندگان از نظر بذرپاش

مهرداد بذرپاش در برنامه «بدون توقف» با تأکید بر اینکه احزاب وقتی قدرت پیدا می‌کنند بیشتر اصالت پیدا می‌کنند تا اینکه خدمت کنند، گفت: برای همین هم در کشور کار حزبی خیلی جواب نداده است، دلیلش هم این است که احزاب به جای کارکرد‌های اصلی که باید انجام می‌دادند، ساختارهای‌شان اصالت پیدا می‌کرد ربطی هم به جریانی ندارد و آفتی است که وجود داشت، منتهی این ایراد هم در غیر حزبی بودن هست که وقتی کسی نماینده می‌شود تا از او سؤال می‌شود می‌گوید من که مستقلم.وی ادامه داد: در واقع این مستقل بودن بیشتر بهانه فرار کردن از پاسخگویی شده، اگر این نماینده به مجموعه‌ای تعلق داشت به خاطر آبروی مجموعه‌اش هم که شده عملکرد بهتری از خود نشان می‌داد.این فعال سیاسی همچنین در خصوص لزوم شفافیت آراء در رأی نمایندگان مجلس گفت: یکی از روش‌هایی که می‌توانیم به سمت بهبود، کاهش فساد و جلوگیری از سوءاستفاده‌ها برویم همین شفافیت است، هم شفافیت در توصیه‌ها و هم آراء، هر دو خوب است، من نماینده اگر می‌خواهم توصیه‌ای برای فردی بکنم همه ببینند، شفافیت آراء هم خوب است، اما فقط یک ابهام دارد و آن این است اگر بخواهیم پای شفافیت آراء درست و افراطی بایستیم، ممکن است منجر به رفتار پوپولیستی نماینده شود و به راحتی فضای رسانه‌ای بیرون نظر نماینده را تغییر دهد.

divider1

زمان واریز حقوق و عیدی بازنشستگان

حقوق و عیدی بازنشستگان کشوری امشب پرداخت می‌شود.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

موسوی: احمد خلیلی آزاد شد

سخنگوی وزارت خارجه گفت: «احمد خلیلی» شهروند ایرانی که به بهانه نقض تحریم‌های آمریکا در آلمان بازداشت و در معرض استرداد قرار داشت، دیشب آزاد و به همراه ظریف به کشور بازگشت.سید عباس موسوی اعلام کرد: در پی سلسله رایزنی‌های فشرده دیپلماتیک و با همکاری موثر قوه قضاییه و سازمان اطلاعات سپاه، «احمد خلیلی» شهروند ایرانی که به بهانه نقض تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه آمریکا و به درخواست دادستانی این رژیم در آلمان بازداشت شده و در معرض استرداد به آمریکا قرار داشت، شب گذشته آزاد و به همراه وزیر امور خارجه به میهن بازگشت.احمد خلیلی از اواخر سال ۱۳۹۶ به درخواست دادستانی آمریکا و به اتهام دور زدن تحریم‌ها در آلمان در بازداشت به سر می‌برد و قرار بود به آمریکا مسترد شود.وزیر امور خارجه ایران برای شرکت در پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ پنجشنبه شب ۲۴ بهمن ماه به مونیخ سفر کرده بود و دیشب پس از پایان رایزنی‌ها و دیدار‌ها در حاشیه نشست مذکور، به تهران بازگشت.

divider1

روح الله زم | اولین ویدیو منتشر شده ازنوشتن اعتراف نامه + فیلم

اولین ویدیو منتشر شده از روح الله زم در حال نوشتن اعتراف نامه در ادامه مطلب مشاهده می کنید

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

عارف: در نگاه حضرت امام نقش مردم بسیار برجسته بود

رئیس شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان، گفت: همه باید تلاش کنیم که حداکثر مردم در انتخابات شرکت کنند. یعنی همه گروه‌ها و دسته‌های درون نظام بتوانند مشارکت جدی داشته باشند و تفکر و نظر خودشان را مطرح کنند؛ تا مردم بهترین‌ها را انتخاب کنند. محمدرضا عارف در گفتگو با خبرنگار جماران، در خصوص جایگاه جمهوریت در آرمان‌های انقلاب اسلامی اظهار داشت: در نگاه حضرت امام نقش مردم بسیار برجسته بود. به طوری که در رفراندوم سال ۵۸ حضرت امام فرمودند: «جمهوری اسلامی؛ نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر». یعنی به همان اندازه که اسلامیت مطرح بود، جمهوریت و نقش داشتن مردم هم مطرح است. رئیس فراکسیون امید مجلس، افزود: این نگاه را در قانون اساسی هم می‌بینیم. به همین دلیل است که عملا همه ارکان نظام ما مستقیم و یا با واسطه توسط مردم انتخاب می‌شوند. یعنی گردانندگان نظام عموما منتخبین مردم هستند.

divider1

ساعت و زمان پخش سریال «پایتخت ۶»

غلامرضا الماسی درباره آخرین وضعیت تولید سریال‌های مناسبتی شبکه یک توضیح داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

اشتباه سیاسی ضرغامی از زبان خودش

رئیس اسبق رسانه ملی گفت: یکی از اشتباهات من این بود که از آقای ناطق نوری حمایت کردم. ضرغامی با بیان خاطرات خود در معاونت سینمایی وزارت ارشاد تصریح کرد پایان کار من با دوم خرداد مصادف شد. یکی از اشتباهات من این بود که از آقای ناطق نوری حمایت کردم. کار درستی نبود. نباید سینما را با «سیاست» آن هم از جنس خط کشی‌های انتخاباتی مخلوط می‌کردم.

divider1

هوای تهران 28 بهمن برفی است

هوای پایتخت با شاخص ۶۵ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

هیچ جریانی در مجلس یازدهم در اکثریت نخواهد بود

بهروز نعمتی عضو هیات‌رئیسه مجلس در خصوص ترکیب سیاسی مجلس آینده گفت: مجلس یازدهم را از نظر ترکیب سیاسی مانند مجلس دهم سه‌قطبی می‌بینم و هیچ جریانی در حداکثر نخواهد بود.

divider1

سامانه جدید بارشی دیگر در راه است

ضیاییان گفت: روز چهارشنبه با ورود سامانه جدید بارشی دیگر از شمال غرب، بارش در این مناطق آغاز می شود.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

خواسته برادر حاج قاسم از رئیس دستگاه قضا

برادر شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: اکنون دغدغه این است که جانباختگان مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی در کرمان، جزء شهداء محسوب شوند و از ریاست قوه قضائیه می‌خواهیم این مسئله حل و این دغدغه بازماندگان پیگیری شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه