شمانیوز
کد خبر : 946369

قاضی‌زاده هاشمی در گفتگو با شمانیوز:

عضو هیئت رئیسه مجلس دهم گفت: دولت به دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا به خوبی عمل نمی‌کرد یا حتی مانع اجرای برخی دستورالعمل‌های این ستاد می‌شد.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم و منتخب مردم مشهد در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره عملکرد دولت در مدیریت ویروش کرونا اظهار کرد: دولت در اوایل شیوع بیماری کرونا دچار نوعی غافلگیری و تأخیر در تصمیم‌گیری شده بود و به همین دلیل با تأخیر بسیار زیاد تصمیم بر قرنطینه دیرهنگام گرفت؛ لذا به واسطه غافلگیری و تعلل دولت در تصمیم‌گیری یک فرصت طلایی در اوایل شیوعکرونا که می‌توانست در قطع یا تضعیف زنجیره کرونا تأثیرگذار باشد از دست رفت و باعث شد تا بیماری کرونا به شدت گسترش یابد و سپس تمام کشور فرا گیرد.

 

وی افزود: اما در مرحله دوم که پس از مدتی آغار شد، کادر بهداشت و درمان، خیرین، مردم و گروه‌های جهادی توانستند با گذشت زمان و با همکاری یکدیگر شرایط را تحت کنترل خود در بیاورند و ضعف‌ها را جبران کنند.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت بهتر از این می‌توانست کرونا را مهار کند، عنوان کرد: اگر دولت از همان ابتدا بحران را به خوبی مدیریت می‌کرد، اصلاً نیازی نبود که دانشگاه‌ها، مدارس یا برخی کسب و کارها برای مدت طولانی تعطیل یا اقتصاد کشور بیش از این متضرر شود و هم اینکه تعداد جان‌باختگان و مبتلایان بسیار کمتر از این بود.

 

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه دولت از همان ابتدا باید ریاست ستاد مقابله با کرونا را برعهده می‌گرفت، گفت: دولت از یک طرف وزیر بهداشت را مسئول ستاد ملی مقابله با کرونا قرار داد و از سوی دیگر به دستورالعمل‌های این ستاد به خوبی عمل نمی‌کرد یا حتی مانع اجرای برخی دستورالعمل‌های این ستاد می‌شد.

 

وی ادامه داد: کادر درمانی کشور از همان ابتدا بحث قرنطینه مطلق کشور را مطرح کرده بود، ولی دولت به این توصیه عمل نکرد؛ لذا این مسئله منجر به بروز برخی دوگانگی‌ها در تصمیم‌گیری شد.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم خاطرنشان کرد: بیماری کرونا تقریباً به مدت 2 سال باقی خواهد ماند و بیشتر مردم به این بیماری مبتلا خواهند شد و هر فردی که به این بیماری مبتلا می‌شود، پس از درمان تقریباً سیستم دفاعی بدن مقاوم خواهد شد و بار دیگر احتمال ابتلای فرد به کرونا کاهش می‌یابد یا اگر هم مبتلا شود سریع آن را پشت سر خواهد گذاشت، اما اگر هرچه زودتر واکسن درمان کرونا کشف شود قطعاً ماجرا فرق می‌کند و هیچ ابتلایی صورت نخواهد گرفت.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه