شمانیوز
شما نیوز

شمانیوز گزارش می‌دهد؛

مقامات درباره فایل صوتی ظریف چه گفتند؟

روز گذشته بود که خبر انتشار فایل صوتی مصاحبه محمدجواد ظریف با سعید لیلاز در رسانه‌های بیگانه منتشر شد و انتشار صوت این مصاحبه جنجال بسیاری به همراه داشت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز، روز گذشته بود که خبر انتشار فایل صوتی مصاحبه محمدجواد ظریف با سعید لیلاز در رسانه‌های بیگانه منتشر شد. انتشار صوت این مصاحبه جنجال بسیاری به همراه داشت و مقامات یکی پس از دیگر از خود واکنش نشان دادند. در ابتدا سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: «وزارت امور خارجه مسئول انتشار فایل صوتی ظریف نیست. همچنین وزارت خارجه هیچ نقشی در انجام مصاحبه، انتخاب تیم مصاحبه گیرنده و نگهداری از آن نداشته است. اینکه چه کسانی با چه هدفی این فایل را منتشر کردند را مطلع نیستیم.»

قالیباف: تدبیر و شجاعت حاج قاسم میدان‌ها را فتح و معابر دیپلماسی را باز می‌کرد

همچنین محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از منتقدان است که در توئیتی نوشت: « تدبیر و شجاعت حاج قاسم میدان‌ها را فتح و معابر دیپلماسی را باز می‌کرد؛ چیزی جز سیاست‌بازی یا ساده‌لوحی نمی‌تواند این حقیقت روشن را کتمان کند. حالا که ⁧‫حاج قاسم‬⁩ نیست، نخواهیم گذاشت با فرصت‌طلبی برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود به او جفا کنند و نقش تاریخی شهید سلیمانی را وارونه جلوه دهند.»

امیرعبداللهیان: سردار سلیمانی هیچگاه از مردم هزینه نکرد

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل درواکنش به حواشی ایجاد شده پیرامون فایل صوتی منتشر شده از وزیر امور خارجه، در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: «در مذاکرات هسته‌ای منتهی به برجام و سایر مذاکرات مهم بین‌المللی، همواره دستاوردهای میدانی جمهوری اسلامی ایران پشتوانه بزرگ دیپلماسی بوده است. سردار سلیمانی هیچگاه از مردم هزینه نکرد. سردار سلیمانی میدان و دیپلماسی را دو رکن حفظ منافع ملت و امنیت ملی می‌دانست.»

آصفری: اگر شهید سلیمانی نبود، ظریف را پای میز مذاکره راه نمی‌دادند

محمدحسن آصفری، نایب رئیس کمسیون شوراها و امور داخلی کشور در گفتگو با خبرنگار شمانیوز، گفت: اگر شهید سلیمانی و مدافعان حرم نبودند، آقای ظریف را هم تا پای میز مذاکره راه نمی‌دادند چه برسد به اینکه بخواهد مذاکره کند. همچنین اگر جبهه مقاومتی وجود نداشت معلوم نبود که چه بر سر کشور ما می‌آمد.

او خاطرنشان کرد: بهتر است آقای ظریف مقداری در سخن گفتنش صداقت داشته باشد. در رفتار او که صداقت مشاهده نشد اما حداقل در گفتارش صادقانه سخن بگوید و مسائل را وارونه جلوه ندهد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معقتد است؛ موضوعاتی که ظریف مطرح کرده با هدف جریان‌سازی و بهره‌برداری انتخاباتی بوده است. همه دنیا و تمام ملت ایران می‌دانند که حضور ما در جبهه مقاومت با فداکاری شهید سلیمانی یکی از دلایل حضور ما بر سر میز مذاکره است. حتی در شرایطی که عراق تحت فشار آمریکا حاضر نبود با ایران رابطه اقتصادی داشته باشد، اما بعد از سفر شهید سلیمانی به این کشور، عراق مبادلات اقتصادی خود را با ایران افزایش داد.

انتهای پیام/*

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied