کد خبر : 890613

مهندس منصور یزدی زاده:

مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن در پنل تخصصی اثرات رشد نامتوازن صنعت فولاد بر پایداری آن درسمپوزیوم بین المللی فولاد ایران در کیش گفت: عوامل توسعه نامتوازن فولاد ایران می‌تواند طی سالیان آینده، این صنعت را درگیر خود سازد و لذا باید آسیب شناسی لازم در این خصوص صورت گیرد تا راه حل‌ها شناسایی شود.

پایگاه خبری شمانیوز به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان نوشت: مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن در پنل تخصصی اثرات رشد نامتوازن صنعت فولاد بر پایداری آن درسمپوزیوم بین المللی فولاد ایران در کیش گفت: عوامل توسعه نامتوازن فولاد ایران می‌تواند طی سالیان آینده، این صنعت را درگیر خود سازد و لذا باید آسیب شناسی لازم در این خصوص صورت گیرد تا راه حل‌ها شناسایی شود.
رشد نامتوازن صنعت فولاد، ظرفیت‌های تولید را معطل نگه داشته است
رشد نامتوازن صنعت فولاد، ظرفیت‌های تولید را معطل نگه داشته است وی ذوب آهن اصفهان را قربانی رشد نامتوازن صنعت فولاد دانست و افزود: این معضل باعث معطل شدن ظرفیت‌های تولید شده به گونه‌ای که امروز، این مجتمع عظیم صنعتی به دلیل نداشتن سنگ آهن تنها با ۵۵ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کند. وی افزود: ایران شاید زودتر از سال ۱۴۰۴ به ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن فولاد برسد، اما این امر در تمام حلقه‌های زنجیره فولاد رخ نمی‌دهد و به ویژه در بخش معدن با کاستی‌های بسیاری مواجه هستیم. مهندس یزدی زاده تصریح کرد: در بخش معدن سرمایه گذاری لازم صورت نگرفته و این بخش به جای توسعه افقی، به صورت عمودی رشد کرده است و اگر سرمایه گذاری لازم صورت نگیرد، منابع سنگ آهن ما تا سال ۱۴۱۱ تمام خواهد شد. مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، بحث عدم تعادل زیست محیطی و آمایش سرزمینی را ازدیگر مشکلات ظرفیت‌های ایجاد شده در توسعه صنعت فولاد کشور دانست و گفت:: خوشبختانه در ایمیدرو برای حل این مشکلات رویکرد خوبی وجود دارد که باعث امیدواری بسیار است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید