کد خبر : 891334

رئیس انجمن تولیدکنندگان اعلام کرد:

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد خواستار تجدیدنظر در مصوبه افزایش نرخ گاز برای فولاد سازان، اجرای آن بعد از تاریخ تصویب و تقسیط مبالغ افزوده شده در صورتحساب‌های سال آتی شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ماین نیوز: بهرام سبحانی در نامه‌ای خطاب به اسحاق جهانگیری اعلام کرد: هیات وزیران تصویب نامه ۱۱ آذر سال جاری قیمت گاز مصرفی صنایع فولاد را تقریبا دو برابر کرده و به ۲۶۰ تومان به ازای هر مترمکعب افزایش داده و تاریخ اجرای آن را از اول مهر سال جاری قرار داده است.
اعتراض شرکت‌های فولادی به گرانی ۱۰۰ درصدی گاز و ۳ خواسته از جهانگیری این در حالی است که هم اکنون زنجیره فولاد با چالش‌های متعددی دست و پنجه نرم می‌کند که باعث افزایش شدید هزینه‌های تولید در این صنعت شده که از آن جمله می‌توان به کاهش ۲۲ درصدی صادرات در سال ۹۷ نسبت به هدف گذاری سالانه، افزایش شدید قیمت الکترود گرافیتی از سایر مواد مصرفی، افزایش ۲ تا ۳ برابری قیمت قطعات یدکی و تجهیزات و کاهش شدید تقاضا اشاره کرد. اساس فرایند تولید فولاد در ایران بر خلاف سایر کشور‌های تولید کننده جهان با توجه به فراوانی گاز طبیعی به عنوان مزیت نسبی بر پایه احیاء مستقیم و کوره قوس الکتریکی بنا شده است. اکنون فولادسازان داخلی علاوه بر اعتراض به افزایش قیمت گاز طبیعی صرفاً برای فولادسازان بر عطف به ماسبق کردن تاریخ اجرای مصوبه نیز معترض هستند. با توجه به توضیحات فوق خواهشمند است دستور فرمایید ضمن تجدید نظر در مصوبه فوق الذکر و اصلاح تاریخ اجرا به بعد از تاریخ تصویب، نسبت به تقسیط افزایش قیمت سال جاری در صورت حساب‌های سال آتی نیز اقدام کنند.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید