کد خبر : 895601

شرکت ریوتینتو طی انتشار گزارشی عملکرد تولید سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی را منتشر کرد. تولید مس و بوکسیت افزایش یافته در حالی که تولیدآلومینا و آلومینیوم بدون تغییر اعلام شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از دنیای معدن: در سه ماهه نخست سال جاری میلادی استخراج سنگ مس ریوتینتو با ۳ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۴۳ هزار و ۹۰۰ تن افزایش یافت در حالی که این میزان تولید نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ نیز با ۵ درصد افت همراه بوده است.
روند افزایشی مس و بوکسیت و کاهش آلومینا و آلومینیوم این شرکت در نظر دارد استخراج ماده معدنی فلز سرخ را تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی به ۵۵۰ تا ۶۰۰ هزار تن افزایش دهد. ریوتینتو در سه ماهه نخست سال جاری میلادی ۱۲ میلیون و ۷۶۳ هزار تن بوکسیت تولید کرد که حاکی از رشد یک درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. در حالی که تولید آلومینیوم و آلومینا بدون تغییر نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی به ترتیب به ۷۹۶ هزار تن و ۲ میلیون و ۸ هزار تن ثبت شد. این شرکت در نظر دارد تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی تولید بوکسیت خود را به ۵۶ تا ۵۹ میلیون تن رسانده و ۸.۱ تا ۸.۴ میلیون تن آلومینا تولید کند. این در حالی است که تولید آلومینیوم این شرکت تا پایان سال جاری میلادی ۳.۲ تا ۳.۴ میلیون تن پیش بینی شده است. طی سه ماهه نخست سال جاری میلادی تولید الماس معدن آرگیل Argyle این شرکت با ۲۲ درصد افت همراه بود و ۲ میلیون و ۷۸۶ هزار قیراط به ثبت رسید. در حالی که براساس پیش بینی باید تا پایان ۲۰۱۹ میلادی تولید الماس این شرکت به ۱۵ تا ۱۷ میلیون قیراط افزایش یابد.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید