کد خبر : 896132

برنامه‌های سال ۹۸ عسلویه شرق اعلام شد:

مجتمع سنگ آهن سنگان برنامه‌های سال ۹۸ در بخش‌های اکتشاف و استخراج را اعلام کرد. استخراج نزدیک به ۱۴ میلیون تن سنگ آهن در شمار برنامه‌های سال جاری عسلویه شرق قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو): مجتمع سنگ آهن سنگان در حالی برنامه استخراج ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن میلیون تن سنگ آهن طی سال جاری را هدفگذاری کرده است که سال گذشته استخراج بیش از ۵.۶ میلیون تن از این محصول را به ثبت رساند. این گزارش حاکی است، مجتمع سنگان سال گذشته در بخش استخراج، ۸۱ درصد فراتر از برنامه تعیین شده خود عمل کرد. مجتمع سنگان سال ۹۷ برنامه استخراج ۳ میلیون تن ماده معدنی را پیش رو داشت، اما به عملکرد بیش از ۵.۴ میلیون تنی دست یافت.
برنامه استخراج ۱۴ میلیون تن سنگ آهن در سنگان طی سال ۹۸ عملیات اکتشاف ۴ هزار متری در سال ۹۸ بنابر این گزارش، عملیات اکتشاف ۴ هزار متری طی سال ۹۸ در سنگان کلید خورده است. معادن سنگ آهن سنگان خواف در مجموع با ذخیره یک میلیارد تن یکی از ۱۰ معدن بزرگ سنگ آهن جهان است. این معادن تامین کننده خوراک اولیه برای تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره و ۱۵ میلیون تن گندله سنگ آهن است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید