کد خبر : 896165

میانگین تولید گاز ایران در سال ۹۶ بالغ بر ۸۳۹.۵ میلیون متر مکعب در روز بوده است که حدود ۶۰ درصد آن یعنی ۴۹۶.۵ میلیون متر مکعب سهم شرکت نفت و گاز پارس بوده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از خبرگزاری فارس: براساس آمار و اطلاعات مندرج در گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ کل کشور، در سال ۹۶ به طور کلی ۳۰۶ میلیارد و ۴۴۲ میلیون و ۹۷۰ هزار متر مکعب گاز در ایران توسط شرکت‌های مناطق نفتخیز جنوب، نفت مناطق مرکزی، فلات قاره، اروندان و نفت و گاز پارس تولید شده که براین اساس تولید گاز روزانه ایران در سال ۹۶ حدود ۸۳۹ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۷۸۰ متر مکعب بوده است.
جزئیات تولید گاز ایران در سال ۹۶ بر اساس این گزارش دیوان محاسبات، به تفکیک می‌توان گفت: سهم شرکت مناطق نفتخیز جنوب در تولید گاز به میزان ۳۵ میلیارد و ۴۹۸ میلیون و ۳۶۰ هزار متر مکعب، سهم شرکت نفت مناطق مرکزی در تولید گاز به میزان ۷۵ میلیارد و ۸۸۷ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب، سهم شرکت نفت فلات قاره به میزان ۸ میلیارد و ۹۱۴ میلیون و ۵۵۰ هزار متر مکعب، سهم شرکت نفت و گاز اروندان به میزان ۴ میلیارد و ۸۹۱ میلیون و ۸۳۰ هزار متر مکعب بوده است. این گزارش اضافه می‌کند سهم تولید گاز شرکت نفت و گاز پارس که بزرگترین شرکت تولیدکننده گاز کشور است و میدان گازی پارس جنوبی را مدیریت می‌کند در تولید گاز کشور در سال ۹۶ به میزان ۱۸۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون و ۴۳۰ هزار متر مکعب بوده است. بر این اساس، روزانه حدود ۴۹۶ میلیون و ۵۷۵ هزار متر مکعب گاز در این شرکت در سال ۹۶ تولید شده است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید