شمانیوز
شما نیوز

فال حافظ

فال حافظ روزانه / فال حافظ فردا سه شنبه 5 تیر ماه 1403 را بخوانید

فال حافظ  روزانه / فال حافظ فردا سه شنبه 5  تیر ماه 1403 را بخوانید

در خبر زیر فال حافظ فردا سه شنبه 5 تیرماه 1403 را بخوانید.

به گزارش شمانیوز :فال حافظ یکی از روش‌های محبوب پیش‌بینی آینده و گرفتن پیام‌های روحانی است که بر اساس شعرهای حافظ، شاعر بزرگ ایرانی، انجام می‌شود. در این روش، شخصی که می‌خواهد فال حافظ بگیرد، با تمرکز بر یک سوال یا مسئله خاص، فال حافظ را با تمامیت و احترام باز می‌کند و به صورت تصادفی یک بیت شعر انتخاب می‌کند. سپس این بیت شعر به عنوان پاسخ یا راهنمایی برای سوال یا مسئله مطرح شده تفسیر می‌شود. این روش بر اعتقاد به قدرت شعر و ادبیات حافظ برای ارائه پیام‌های معنوی و روحانی بنا شده است.در ادامه فال حافظ سه شنبه 5  تیر ماه 1403 را بخوانید. 

فالِ حافظ به‌معنی استفاده از دیوانِ حافظ برای برای پیش‌گوییِ سرنوشت و رفعِ تردید و خوب یا بد بودنِ عاقبتِ کاری یا استعلام از احوالِ شخصِ غایبی است. یکی از باورهای کهن و عمومیِ ایرانیان، فالِ نیک یا بد زدن با دست‌آویزی به رویدادها و اشیاء گوناگون بوده‌است.

فـال حـافـظ متولدین فروردین

به آب روشن می عارفی طهارت کرد

علی الصباح که میخانه را زیارت کرد

همین که ساغر زرین خور نهان گردید

هلال عید به دور قدح اشارت کرد

تعبیر:

رو به سوی خدا آورید آن وقت دلتان آرام می گیرد و طهارت روح و روان پیدا می کنید. به زودی مشکلات شما رفع می‌شود. روزهای خوب در راه است.به زودی به هدفتان دست‌ می‌یابید.

فـال حـافـظ متولدین اردیبهشت

بیا که توبه ز لعل نگار و خنده جام

حکایتی ست که عقلش نمی‌کند تصدیق

اگر چه موی میانت به چون منی نرسد

خوش است خاطرم از فکر این خیال دقیق

تعبیر

نتیجه تفال به دیوان حافظ شما اردیبهشت ماهی عزیز این است که امروز شما حالت های دوگانه دارید. از یک طرف می‌توانید جنبه‌های مثبت زندگی را ببینید. همه چیز به نظرتان خوب است و شما نقش خود را در این دنیای عظیم کاملا می‌دانید اما از طرف دیگر شما از پیشامدهای اخیری که به نظر تغییرناپذیر هستند راضی نیستید. خوشحالی شما بستگی به تشخیص این موضوع دارد که چه چیزی خارج از حیطه کنترل شماست. با تلاش کردن برای رسیدن به هدف های غیرواقعی انرژی خودتان را تلف نکنید، برای نعمت هایی که در حال حاضر دارید سپاسگزار باشید.

فـال حـافـظ متولدین خرداد

گر بود عمر به میخانه رسم بار دگر

بجز از خدمت رندان نکنم کار دگر

 گر مساعد شودم دایره چرخ کبود

هم به دست آورمش باز به پرگار دگر

تعبیر:

از کسی که برایش زحمت کشیدی و دوستش داشتی نا امید شده‌ای ،غصه نخور که درهای رحمت خداوند بسیار است. همت کن و بلند شو و به کارت ادامه بده تا موفق شوی

فـال حـافـظ متولدین تیر

دلی که غیب نمای است و جام جم دارد

ز خاتمی که دمی گم شود چه غم دارد

به خط و خال گدایان مده خزینه دل

به دست شاهوشی ده که محترم دارد

تعبیر

فال حافظ امروز شما تیر ماهی عزیز این تفسیر را دارد که امروز منتظر ننشینید تا دیگران هدایت امور را به دست بگیرند. خودتان مسئولیت کارها را به عهده بگیرید. آن کاری که خودتان فکر می کنید درست است را انجام دهید، حتی اگر دیگران به مخالفت با شما بپردازند. شما خیلی خوب می دانید که بهترین کار ممکن برای شما و وضعیت فعلی چه کاری خواهد بود. به اندازه بقیه جسور و شجاع باشید؛ شما این حق را دارید که عقاید خودتان را بیان کنید. بر اساس باورهایتان عمل کنید.

فـال حـافـظ متولدین مرداد

به وقت گل شدم از توبهٔ شراب خجل

که کس مباد ز کردار ناصواب خجل

صلاح ما همه دام ره است و من زین بحث

نیم ز شاهد و ساقی به هیچ باب خجل

تعبیر:

مدتی است دچار تردید و دودلی شده اید و ترس وجود شما را فرا گرفته، بهتر است از تردیدهای خود دست برداشته و عزت نفس و خودباوری خود را افزایش دهید. از تصمیمات عجولانه و لحظه ای برحذر باشید که عاقبت خوبی برای شما نخواهد داشت. برای موفقیت لازم است با افراد دانا و باتجربه مشورت کنید تا تصمیمات درست اتخاذ کنید.

فـال حـافـظ متولدین شهریور

بس گل شکفته می‌شود این باغ را ولی

کس بی بلای خار نچیده‌ست از او گلی

حافظ مدار امید فرج از مدار چرخ

دارد هزار عیب و ندارد تفضلی

تعبیر

در تعبیر فال حافظ امروز شما شهریور ماهی عزیز آمده است که به دنبال بهترین چیزها باشید و به کمتر از آن هم رضایت ندهید. انرژی بسیار زیادی در وجود شما نهفته است که شما را به موفقیت در تمامی جنبه های زندگی هدایت می کند. کنترل این وضعیت را در دست گرفته و به احساسات خود اهمیت داده و بر اساس آنها عمل کنید. به خاطر اینکه فکر می کنید کاری باعث ضربه زدن به احساس کسی خواهد شد از انجام آن خودداری نکنید. دیگران مواظب خودشان خواهند بود، مسئولیت شما در مقابل خودتان بیشتر است.

فـال حـافـظ متولدین مهر

مخمور جام عشقم ساقی بده شرابی

پر کن قدح که بی می مجلس ندارد آبی

در انتظار رویت ما و امیدواری

در عشوه وصالت ما و خیال و خوابی

تعبیر:

خوشبختی در گروی داشتن خواسته‌هایت نیست گاهی صلاح شما چیز دیگری است. نگران هستید و به نظر می‌رسد گره کور به امورتان زده شده و حریفان از شما پیشی گرفته‌اند؛ اما منتظر بهتر شدن اوضاع باشید و امیدتان را از دست ندهید.

فـال حـافـظ متولدین آبان

عاشق از قاضی نترسد می بیار

بلکه از یرغوی دیوان نیز هم

محتسب داند که حافظ عاشق است

و آصف ملک سلیمان نیز هم

تعبیر

فال حافظ امروز شما آبان ماهی عزیز نشان می دهد که خوشا به شما! امروز می توانید برای همه بخش های زندگی خود برنامه ریزی کنید و برای کارهای در دست انجام لیست تهیه کنید. امروز بد نیست به مسائل و مشکلات خانوادگی نیز توجه داشته باشید. اگر به رسیدگی نیاز دارند حتما آنها را انجام دهید و پشت گوش نیندازید. برای اینکه کارهایتان انجام شود روی زمانبندی کارها خیلی تاکید داشته باشید.

فـال حـافـظ متولدین آذر

باغ مرا چه حاجت سرو و صنوبر است

شمشاد خانه پرور ما از که کمتر است

ای نازنین پسر تو چه مذهب گرفته‌ای

کت خون ما حلالتر از شیر مادر است

تعبیر

فال حافظ امروز شما آذر ماهی عزیز می گوید حس بیگانه ای را دارید که در جمعی حضور دارد. دوست دارید که با دیگران ارتباط برقرار کنید اما نمی توانید. از آنجا که شما فردی اجتماعی هستید این حالت موقتی است و به زودی برطرف می شود. پس ناامید نشوید و آنچه را که دل تان می خواهد انجام دهید. شاید بد نباشد که کمی تنها باشید. یکی از نزدیکان تان حرفی را به شما زده که ناراحت تان کرده است. به جای خیالبافی بهتر است با زبان خوش علت آن حرف را از خودش بپرسید.

فال حافظ متولدین دی

احوال شیخ و قاضی و شرب الیهودشان

کردم سؤال صبحدم از پیر می فروش

گفتا نه گفتنی ست سخن گر چه محرمی

درکش زبان و پرده نگه دار و می بنوش

تعبیر

فال حافظ شما دی ماهی عزیز اینگونه تفسیر می شود که درستکاری شما بهترین سلاحی است که می توانید داشته باشید، برای اینکه وقتی دیگران قصد و نیت شما را می فهمند کمتر می توانند در مقابل شما مقاومت کنند اما امروز اهداف شما ارتباطی با جهان مادی ندارد. برای اینکه شما می خواهید تجربه معنوی مهمی را داشته باشید که به هیجانات دامن بزند. سعی نکنید جلب توجه کنید؛ به جای حرف زدن در مورد خود سعی کنید با اعمال تان خود را مطرح کنید.

فـال حـافـظ متولدین بهمن

مسیحای مجرد را برازد

که با خورشید سازد هم وثاقی

وصال دوستان روزی ما نیست

بخوان حافظ غزل‌های فراقی

تعبیر

فال حافظ امروز شما بهمن ماهی عزیز اینگونه تفسیر می شود که حفظ و مخفی کردن احساسات چیز جدیدی نیست اما شما امروز شاید بتوانید با ارائه دلیل رازداری و مخفی کاری خود را منطقی نشان بدهید. به جای اینکه با فاش کردن احساسات‌تان به افراد دیگر آزار برسانید، ترجیح می‌دهید از آنها بخواهید که نقاط ضعف خود را بیان کنند. هم اکنون گوش کردن از حرف زدن آسان تر است مگر اینکه با یک دوست قابل اطمینان باشید اما در این مورد هم مواظب باشید که زیاد حرف نزنید.

فـال حـافـظ متولدین اسفند

ناگهان پرده برانداخته‌ای یعنی چه

مست از خانه برون تاخته‌ای یعنی چه

زلف در دست صبا گوش به فرمان رقیب

این چنین با همه درساخته‌ای یعنی چه

تعبیر: 

تغییرحالت شما همه را در بهت و حیرت فروبرده است. قدر داشته‌های خود را نمی‌دانید و حوصله‌ی کسی را ندارید. اطرافیانتان روی شما حساب می‌کنند ولی افسوس که همه را پراکنده نموده‌اید. ناراحتی شما و دل‌شکستگیتان با زمان درمان خواهد شد. بیشتر مراقب خودتان باشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی