کد خبر : 882737

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز دوشنبه ۳ دی ۹۷

گزارش نهایی /قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ ساعت 19:00

در لحظه ارسال این گزارش قیمت سکه طرح جدید تمام بهار آزادی سه میلیون و ۵۱۰ هزار تومان و قیمت سه تمام بهار طرح قدیم سه میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است. نیم سکه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۶۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت هر مثقال طلای ۱۷ عیار نیز یک میلیون و ۳۵۳ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان است. انس جهانی طلا نیز ۱۲۶۲.۵۰ دلار است. نرخ دلار بانکی ۵ رقمی شد. اما امروز نرخ خرید دلار در بانک‌ها با افزایش قیمت نسبت به روز گذشته بار دیگر پنج رقمی شد. بانک مرکزی از چندماه پیش و همزمان با کاهش نرخ ارز در بازار آزاد به بانک‌ها مجوز داد تا نسبت به خرید ارز مردم با قیمتی که بانک مرکزی روزانه اعلام می‌کند، اقدام کنند. این نرخ در ابتدا تفاوت قابل توجهی با بازار آزاد داشت و به همین دلیل، کمتر کسی برای فروش ارز خود به بانک‌ها مراجعه می‌کرد، اما به تدریج با کاهش نرخ ارز در بازار آزاد و افزایش قیمت خرید ارز در بانک‌ها این نرخ به بازار نزدیک شد و حتی در برخی روز‌ها از قیمت بازار آزاد نیز عبور کرد. براساس این گزارش، امروز - سوم دی - بانک‌ها هر دلار آمریکا را با افزایش حدود ۱۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته با نرخ ۱۰ هزار و ۹ تومان می‌خرند و قیمت خرید یورو نیز نسبت به روز گذشته افزایش یافته و ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان است. این در حالی است که نرخ خرید پوند در بانک‌ها نیز امروز با افزایش همراه بود و به ۱۲ هزار و ۶۸۵ تومان رسید. از سوی دیگر بانک‌های عامل فروش ارز مسافرتی در صورت تکمیل مدارک مسافران، برای کشور‌های همسایه و مشترک‌المنافع تا سقف ۵۰۰ یورو و برای سایر کشور‌ها تا سقف ۱۰۰۰ یورو ارز مسافرتی پرداخت می‌کنند که نرخ ارز پرداختی به متقاضیان نیز نسبت به روز گذشته افزایش یافته و همان ۱۱ هزار و ۷۳۳ تومان است که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به حدود ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان می‌رسد.

*********************************

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ ساعت 18:00

در معاملات امروز بازار تهران قیمت سکه کاهش داشته است.

سکه طرح جدید با 20 هزار تومان کاهش 3 میلیون و 480 هزار تومان، نیم سکه با افت 40 هزار تومانی یک میلیون و 760 هزار تومان، ربع سکه با 10 هزار تومان کاهش یک میلیون و 70 هزار تومان و سکه گرمی 635 هزار تومان فروخته شد.

در بازار ارز، دلار 10400 تومان، یورو 12 هزار تومان و درهم 2860 تومان به فروش رسید.

قیمت اونس طلا در بازار جهانی 1261 دلار و 85 سنت شد که نسبت به روز گذشته 6 دلار رشد داشت.

طلا و ارز قیمت میزان تغییر قیمت
سکه طرح جدید 3،480،000 تومان 20،000- تومان
سکه طرح قدیم 3،280،000 تومان 10،000- تومان
نیم سکه 1،760،000 تومان 40،000- تومان
ربع سکه 1،070،000 تومان 10،000- تومان
سکه گرمی 635،000 0
هر گرم طلای 18 عیار 312،000 تومان 3810- تومان
اونس طلا 1261.85 دلار 6+ دلار
دلار 10400 تومان 100- تومان
یورو 12،000 تومان 0
درهم 2860 تومان 10+ تومان
********************************
قیمت طلا، قیمت سکه امروز ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ ساعت 16:00
در جریان معاملات امروز دوشنبه سوم دیماه، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. هر نیم سکه یک میلیون و ۷۶۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۶۳۰ هزار تومان است. هر اونس طلا در بازار‌های جهانی ۱۲۶۲ دلار و ۸۰ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان است.
قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز دوشنبه ۳ دی ۹۷ + تغییرات
************************************
قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ ساعت 13:30 امروز در بازار آزاد قیمت انواع سکه و طلا نسبت به دیروز افزایش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۳ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۳ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان معامله می‌شود. در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و ۷۵۵ هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و ۶۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۳۵ هزار تومان فروخته می‌شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۳۱۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۲۶۴ دلار معامله می‌شود؛ که ۸ دلار افزایش یافته است. گفتنی است، صرافی‌های دولتی قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۰ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۰ هزار و ۵۰ تومان خریداری می‌کنند. قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های دولتی ۱۱ هزار و ۷۵۰ تومان رسیده است؛ قیمت خرید یورو نیز در صرافی‌های دولتی ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است. همچنین، یورو در مرکز مبادلات ارزی با کاهش قیمت ۴۷۸۳ تومان، قیمت درهم امارات ۱۱۴۳ تومان و قیمت پوند انگلیس نیز ۵۳۲۲ تومان قیمت خورده و به واجدان شرایط دریافت ارز‌های دولتی فروخته می‌شود.
***************************************
قیمت دلار و ارزهای رایج، امروز دوشنبه ۳ دی ۹۷ ساعت 11:00
مظنه دلار: ۱۰۳۵۰ ت (۰) مظنه یورو: ۱۲۰۰۰ ت (۰) دلار حواله ای: ۱۰۵۰۰ ت (۰) یورو حواله: ۱۲۰۰۰ ت (۰) مظنه درهم امارات: ۲۷۸۰ ت (۰) مظنه پوند: ۱۳۳۱۰ ت (۴۰)+ مظنه دلار کانادا: ۷۷۳۰ ت (۱۰)+ مظنه لیر ترکیه: ۱۹۸۰ ت (۰) مظنه دلار استرالیا: ۷۴۲۰ ت (۲۰)+ مظنه یوان چین: ۱۵۲۰ ت (۰)

عدد داخل پرانتز: تغییر نسبت به روز قبل در همین ساعت می باشد (+ بیشتر و - کمتر از روز گذشته)

******************************************

وضعیت بورس امروز دوشنبه ۳ دی ۹۷ ساعت 10:40

بورس تهران: ۱۵۷۴۶۶ تغییر نسبت به دیروز : ۷۷۲ بالاترین-پایین ترین : (۱۵۶۶۹۴-۱۵۷۴۶۶)
*********************************************

قیمت ارز رسمی امروز دوشنبه ۳ دی ۹۷ ساعت 09:40

افزایش قیمت رسمی پوند/ یورو ارزان شد بانک مرکزی نرخ رسمی ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر این اساس، نرخ ۱۸ ارز مانند پوند افزایش و نرخ ۱۶ ارز از جمله یورو کاهش یافت. نرخ دلار و ۴ ارز دیگر هم ثابت ماند. براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (دوشنبه سوم دی ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با ۱۴۰ ریال افزایش نسبت به روز گذشته ۵۳ هزار و ۲۲۶ ریال و هر یورو نیز با ۷۱ ریال کاهش در مدت مشابه ۴۷ هزار و ۸۳۴ ریال ارزش‌گذاری شد. افزون بر این هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۲۷۹ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۶۴۷ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۷۹۶ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۴۰۷ ریال، روپیه هند ۵۹۹ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۶ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۱۲۹ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۳۰ هزار و ۱۸۹ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۷ هزار و ۸۰۶ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۳۶۳ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۲۸ ریال و دلار کانادا ۳۰ هزار و ۹۵۳ ریال قیمت خورد. از سویی دیگر، نرخ راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۸۹۱ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۹۰۰ ریال، روبل روسیه ۶۱۳ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۸ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۴ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۶۶۳ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۰ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۶۹۷ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۵۹۸ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۱۷ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۷ هزار و ۲۳۲ ریال تعیین شد. همچنین نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۶۷۲ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۱۲ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۸۸ ریال، یکصد بات تایلند ۱۲۸ هزار و ۸۱۵ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۴۰ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۷ هزار و ۳۳۳ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۲۷۱ ریال، افغانی افغانستان ۵۶۲ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۷۰۲ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۱ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۴۵۹ ریال و بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال ارزش‌گذاری شد.

***********************************************

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز دوشنبه ۳ دی ۹۷ ساعت 09:00

بازار جهانی : انس طلا: ۱۲۶۴.۲ دلار (۷.۶)+ نفت برنت: ۵۴.۴۶ دلار (۰.۹۶)+

عدد داخل پرانتز: تغییر نسبت به روز قبل در همین ساعت می باشد (+ بیشتر و - کمتر از روز گذشته)

************************************

ساعت 07:00 / مرور قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار در روز گذشته

بازار دیروز (یکشنبه) طلا و سکه با افزایش قیمت اندکی مواجه شده، اما این افزایش به گفته فعالان بازار طبیعی است و به زودی دوباره شاهد کاهش قیمت خواهیم بود. امروز قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۳ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم به ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. نیم سکه هم یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۶۳۰ هزار تومان معامله می‌شود. هم‌چنین، نرخ اونس جهانی طلا، ۱۲۵۶ دلار بوده و قیمت طلا در بازار تهران نیز هم‌چون سکه، چندان نوسانی نداشته و تقریبا بدون تغییر بوده است چراکه هر مثقال طلا ۱۷ عیار یک میلیون و ۳۳۴ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۳۰۸ هزار تومان قیمت دارد. نوسان قیمت‌ها در این سطح به گفته رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران، طبیعی است و در چنین سطحی افزایش و کاهش قیمت‌ها چندان عجیب نیست. اما یکی از دلایل افزایش قیمت طلا و سکه این است که قیمت دلار طی هفته‌های گذشته ثابت مانده و برخی به بازار سکه و طلا آمده‌اند و طبیعتا وقتی تقاضا بیش‌تر شود، قیمت‌ها نیز درصدی تغییر می‌کند. از سوی دیگر نیز ممکن است پخش کردن شایعاتی گا‌ها باعث افزایش قیمت مقطعی شود، اما با توجه به نگاهی که هم‌اکنون وجود دارد، همچنان امید هست که قیمت‌ها برگردد و دوباره شاهد کاهش قیمت و ارزانی باشیم. نرخ ارز در بانک ‌ها ثابت ماند اما نرخ خرید دلار و یورو و فروش ارز مسافرتی در بانک ‌ها نسبت به روز گذشته تغییری نکرد و ثابت ماند. امروز بانک ‌ها هر دلار آمریکا را مانند روز گذشته با نرخ ۹۹۰۰ تومان می‌خرند و قیمت خرید یورو نیز نسبت به روز گذشته تغییری نکرده و همان ۱۱ هزار و ۲۶۲ تومان است. این در حالی است که نرخ خرید پوند در بانک ‌ها امروز با اندکی کاهش همراه بود و به ۱۲ هزار ۵۴۵ تومان رسید. از سوی دیگر، بانک ‌های عامل فروش ارز مسافرتی در صورت تکمیل مدارک مسافران، برای کشور‌های همسایه و مشترک‌المنافع تا سقف ۵۰۰ یورو و برای سایر کشور‌ها تا سقف ۱۰۰۰ یورو ارز مسافرتی پرداخت می‌کنند که نرخ ارز پرداختی به متقاضیان نیز نسبت به روز گذشته تغییری نکرده و همان ۱۱ هزار و ۵۹۱ تومان است که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به حدود ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان می‌رسد.

جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید